10 kliků #1

Pravdou je, že takových článků běhá po internetech milióny, takových, co vám shrnou jiné nejzajímavější články, ale měla jsem chuť pustit se zase do něčeho pořádného „blogovacího“, tak jsem se inspirovala Zuzkou Gašparovičovou a sepsala svoje top články, které jsem v poslední době četla. A kdo mě zná, tak ví, že to bude o knížkách, pak o knížkách jednou ještě, o focení, o sociálních sítích, pravděpodobně taky o nějakým kafi a pražských akcích. Zkrátka a dobře, pokud souzníte s mým lifestylem, tumáte pár zajímavých věcí, na které jsem za poslední týdny při bloudění internetem narazila.

P4126150.jpg

1. Minulý víkend proběhl Svět knihy. Chodím na něj každoročně, hlavně proto, abych si připomněla, proč knížky nejen čtu, ale taky mezi nimi pracuju, natáčíme tu videa pro Martinus.cz a je to jediný místo, kde mi networking nepřipadá jako směšný nesmysl. Protože lidi, které tu potkávám, jsou prostě moje krevní skupina. Moje asociální dušička je vždycky trošku nešťastná z těch obřích davů, které tu chtě nechtě musím občas prorážet, ale není to trápení, které by nespravil pan Hranolka a kafe před Výstavištěm. Na férovku přiznávám, že latinskoamerická literatura jde úplně mimo mě, takže program okolo hlavního hosta jsem nesledovala, ale překvapilo mě, jak moc jsem si užila atmosféru na Humbook stage a nepřekvapilo mě, jak parádní byla debata Šimečky a Taberyho. Letos veletrh trhl rekordní počet návštěvníků a není to jediný rekord, který si letošní Svět knihy může připsat.

2. Kdo je taky fanouškem milé young adultovky Eleanor & Park? Na Instagramu spisovatelky Rainbow Rowell jsem náhodou objevila, že se chystá film!

3. Jasně, že se tu vždycky objeví i nějaká ta pikoška z Martinusu! Na zbytek května a celý červen jsme si pro vás přichystali soutěž o více času na čtení (beze srandy, fakt rozdáváme čas!) a navíc budu lovit tipy na to, jak si najít víc času na čtení, po celou dobu soutěže a sdílet je na našich sociálních sítích. Jestli tedy máte nějaký svůj extra tip, neváhejte se se mnou podělit v komentářích! Kromě toho byste měli vědět, pokud jste to ještě nezaznamenali, že ve Čtenářském klubu čteme Tiché roky; minulý týden jsem se seznámila s Alenou Mornštajnovou osobně, je úplně jiná, než jsem si představovala a zamilovala jsem se do jejích knížek ještě o fous víc.

4. Víte, že Diamond’s Roastery má nový jarní kávičky? S touhle slovenskou pražírnou jsme si padli do oka, chystám pro ně fotky a taky článek o nich na blog (podobný jako už byl o Darinčině mýdle). Skvělé copywritingové nápady, které si můžete přečíst přímo na balíčcích kávy Diamond’s Roastery mě nikdy nepřestanou bavit!

5. Že sledování Přátel snižuje úzkost, to asi nikoho nepřekvapí. Všechny věrné fanoušky tohohle seriálu velmi potěší debata mého oblíbeného pořadu Kompot.

6. Na webu New York Times najdete spešl stránku, kde si můžete prohlížet malé preview knih z celého světa, které vyšly nebo teprve vyjdou v roce 2019. Ty obálky! Čistá krása, vydržela bych se tím kochat věčnost.

7. Seznámila jsem se s projektem Waki Vaky, díky kterému vznikají batůžky, ledvinky a další legrácky ze starých kousků oblečení. Upcycle forever! Věcičky jsou to pěkné a navíc s láskou vyráběné na Slovensku. Nejsem sice zrovna festivalové děvče, ale Pohoda na mě loni udělala výborný dojem a letos se na ní chystám znovu. I se svým novým waki vakem!

8. Co byste si měli přečíst? Aktuálně se prokousávám vyprávěním Michelle Obamy, baví mě to, ale je to tak hutné čtení, že si jej musím dávkovat, navíc tuhle bichli nemůžu tahat všude s sebou. Z thrillerového světa je must have záležitostí Hrob pro mého manžela, nová B. A. Paris a Kaštánek taky, samozřejmě. Mám radost, že už mám konečně doma Historii vlků a taky se těším na Pohyby ledu, které jsem nejprve úplně přehlédla, ale jaksepatří mě na ně navnadili v Pasece.

9. 23. května budou v Praze už jubilejní desáté Lepší služby offline. Platforma Lepší služby se stará o to, aby zákaznické servisy firem byly co možná nejlepší a my zákazníci jsme si tak mohli užívat rozmazlování level milion. Taky propaguje firmy a další služby, které už to mají v malíčku, aby se od nich ostatní mohli učit. Přijďte na jejich setkání, vždycky je to moc zajímavé povídání!

10. Phil Chester je strašně zajímavý fotograf, bývalý voják, který vytváří neuvěřitelně krásné věci. Jsem hrozně ráda, že si ho Beloved Stories vybrali na rozhovor! Čtěte a kochejte se.