Line_Drawing_Fern.png

Věřím na víly, tajné vchody do kouzelných říší v šatních skříních, na svět za zrcadlem a na nekonečné příběhy.

Jmenuju se Jana. Je mi 26 let. Jsem milovnice příběhů na papíře, které při čtení ožívají. Jsem community specialist v Martinus.cz - to znamená, že se s láskou starám o zákazníky & fanoušky, aby byli jako v bavlnce. Fotím. Jsem sociální holka, co si hýčká Instagram a první, co poránu v posteli čte, je Twitter. Baví mě dělat radost sobě i ostatním. Postupně si nechávám různě po těle vytetovat všechny své oblíbené knihy. Tak trochu Emma z Jednoho dne od Davida Nichollse. Neumím jezdit na kole. Doma je v Praze. Moje vlasy si žijí svým vlastním životem a knihovna se mi rozpadá pod tíhou milionu knih.

Těší mě, Jana.


tvoje-mama-2.jpg

Pro mě je to celé o chytání příběhů do fotoaparátu. Protože příběhy jsou důležité pro tu věčnou knihomolku ve mně, snažím se, aby každá momentka byla takovým malým příběhem zmrazeným v čase napořád. A protože jsem milovnice happyendů, nejradši ze všeho fotím dvojice a příběh jejich lásky. Ruku v ruce s tím jdou zásnubní fotografie, svatební focení a rodinné momentky - ať už jde o velké události ve vašem životě, nebo o obyčejné, pošmourné nedělní odpoledne, já a můj foťák budeme rádi u toho :-)

Začínala jsem fotit s monstrózní zrcadlovkou, ale postupně se propracovala k malé bezzrcadlovce s vyměnitelnými objektivy, protože ačkoliv vím, že technická stránka fotografie je důležitá a nikdy bych si netroufla ji podceňovat, podstatnější než dokonale ostré foto pro mě vždycky bude to, aby byla fotka plná emocí. Zachytávat skutečné emoce, zvlášť při tak dojemné události jako je svatba, to je krásné privilegium.

Ráda se ale taky scházím s jednotlivci na portrétová focení, která neprobíhají ve studeném a neosobním ateliéru, ale v kavárně, v parku nebo zkrátka někde venku, kde je pěkně, milo a obvykle u toho tak jako tak bývá kafe ;-) Popovídáme si o všeličems, pravděpodobně vám vnutím nějaké své tipy na knihy, mezitím vám odfotím reprezentativní profilovku a ukradnu nějaké letmé momentky. Nebude to bolet a bude to zábava!

Protože k focení lidí jsem se propracovala přes focení knih, pořád se k tomu vracím. Knížky jsou nejfotogeničtější produkty na světě, ale semtam si klidně střihnu i nějaké focení jiných produktovek ;-) Dbám na to, aby byly fotky v přirozeném světle i prostředí, žádná smutná bílá pozadí ani umělá světla a blesky nehrozí. Vybírám si takové věci, kterým lidé, jenž je propagují, bezmezně věří a cítím z nich, že jsou pro svou práci zapálení stejně jako já. A nejradši na světě jsem, když jsou to navíc produkty, které nezatěžují planetu víc, než je nezbytně nutné. 

Jestli máte pocit, že by nám to mohlo společně ladit, napište! :-)