3 akce, které si nenechám ujít na letošním veletrhu Svět knihy

čtvrtek 10. května 2018


Každoroční fotografický report ze Světa knihy se nejspíš přesune na stories, ale říkala jsem si, že letos vás navnadím už předem. Tedy, předem... Svět knihy už začal, vybrat tři akce, které bych vám nejvíc doporučila, se najednou ukázalo jako příliš komplikovaný úkol, který nikdy nedám dohromady. Ale nakonec jsem to tak nějak na poslední chvíli poslepovala a i když je Svět knihy - co se týče jednotlivých událostí - super od začátku až do konce, vybrala jsem top tři záležitosti, na kterých zkrátka být musím ať už se děje nevímco. Pro mě je to tradičně o lovení tváří na náš martinusácký projekt Za knihami a letos i o pomáhání při natáčení vlogu, taky o jezení hranolek a zmrzliny a pití hektolitrů kávy a vysedávání venku a dlouhých řečech o literatuře a potkávání všemožných knihomolských známých... jak vypadá váš ideální den na Světu knihy? :-)

Kritika a marketing - panelová diskuze

(pátek, 11.00-12.00, profesní fórum, pravé křídlo, balkon vlevo)
Tohle téma se mě tak nějak dotýká osobně, protože mrňavá část mé práce a velká část mého volného času se týká propagace knih na sociálních sítích. Nehledě na to, že jsem kdysidávno bývala knižní blogerkou a tuším, že v tomhle bloku na tohle taky dojde řeč. O literární kritice, marketingu, PR, recenzích, o  jejich rolích a funkcích spolu budou mluvit mimo jiné i Jiří Trávníček a naše Lucie, takže tohleto si ani za nic nenechám ujít.

Reinhard Kleist a Argokapela hrají Nicka Cavea

(pátek, 17.00-17.50, prostor před Průmyslovým palácem)
Zbožňuju písničky Nicka Cavea už od té doby, co v posledním harrypotterovském filmu na jednu z jeho melodií tančili Harry a Hermiona :-) Tenhle revival si tedy určitě přijdu poslechnout - navíc rozhodně chci potkat Reinharda Kleista, autora geniálního černobílého komiksu Johnny Cash a o nic méně krásného komiksu Sen o olympiádě. Jestli si na letošním veletrhu něco knižního koupím, bude to rozhodně jeho kreslený Nick Cave: Mercy On Me.

Rosteme se čtením komiksů

(sobota, 12.00-12.50, sál komiksů, pravé křídlo)
Komiks je jedno z hlavních témat letošního veletrhu, takže na tuhle zcela zásadní debatu o dětských komiksech stopro přijdu. Trochu mi v anotaci nesedí to rozlišení komiksů pro kluky a holky, ale věřím, že na to taky přijde řeč. Mimo jiné bude povídat i Lukáš z Paseky, stavte se taky, bude to jistě báječné!

Okomentovat

© What Jane Read. Design by FCD.