Sobotienka


Tohle bude vlastně asi úplně o ničem. Jen jsem zkrátka měla pěkný a slunečný sobotní den a úplnou náhodou jsem většinu z něj dokumentovala, a protože se mi ty fotky zcela nepokrytě líběj, řekla jsem si, že si zaslouží být krom stories na instagramu taky u mě na blogu. Asi bych tak docela neměla poránu bloumat po bylinkovém trhu a hodinu rozmýšlet, jestli si vezmu šalvěj nebo netřesk, taky bych se tak docela neměla vysedávat v Pragovce nebo na Míráku se zmrzlinou, ale koho to zajímá, když je tak pěkně. Vlastně mám hezký pocit z toho, že se mi daří držet své letošní předsevzetí - být v pohodě a být v klidu. Žádný zbytečný stres, vykašlat se na honičku za tou nejlukrativnější prací. Velmi intenzivně pamatuju, že ještě v říjnu jsem přišla domů z práce, otevřela notebook a započala přípravu na svou druhou práci, celé to martyrium končilo zhruba o půlnoci a začínalo kolem šesté ráno. A připadalo mi to normální, protože všichni kolem mě se občas trochu hroutí z práce a zodpovědnosti, co se na ně valí, všichni řeší krize svých dlouholetých vztahů nebo naopak z toho, že jsou dlouho nezadaní, všichni se snaží předhonit ostatní, ať už v práci nebo na skutečném běžeckém závodě, všichni jsou trochu smutní a nikdo o tom nemluví. A nebudu lhát, pořád mě někdy popadne úzkost z toho, že v tom závodě mé sociální bubliny totálně prohrávám a že až se za deset let probudím, tak možná budu mít tu dokonalou bylinkovou zahrádku (což, přiznejme si, není málo), ale jinak zhola vůbec nic. Takže v rámci antistresových víkendů (což je, mimochodem, slovní spojení, které na mě vlastně působí velmi stresově) připomínám parafrázi z mého kdysidávného blogového článku: snažme se, ale neposerme se z toho. A aspoň v sobotu si ordinujme klid.


2 komentáře:

 1. I když článek vskutku nic převratného nepřinesl, občas je fajn se vypsat ze svých pocitů jen tak. Protože člověk zkrátka chce.
  Mně vlastně možná přinesl tip na Pragovku, kde jsem ještě nebyla a vypadá to tam útulně. Určitě do tohoto podniku někdy ráda zavítám.
  Fotky jsou super a také se mi moc líbí.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Díky za koment! Do Pragovky si určitě zajdi, na takový ten relax u kafe je to strašně ideální místo a fakt moc krásný. A děkuju za pochvalu :)

   Vymazat

Články na mail