AFOP & Bibloo Cafe

sobota 24. února 2018


Většinu víkendů teď věnuju stání za fotoaparátem - ať už fotím kamarády, produktovky, nebo cizí lidi. Propadám tomu čím dál tím víc, potkávám díky tomu nové, zajímavé lidi a nové, zajímavé produkty - díky spolupráci s Biorythme.cz jsem se (konečně) zamilovala do přírodní kosmetiky, v nakladatelství Paseka se prostřednictvím fotek seznamuju s jejich báječnými redaktory, a to je jen nepatrná špetka toho, co se mi v poslední době dostalo před objektiv. A víte, že moje fotky jsou největší punk ever, kašlu na nastavení foťáku, zkrátka cvakám tak dlouho, dokud se mi něco nepovede a svým způsobem mě tohle pořád nejvíc baví, nehrát si na profesionála (kterým stejně nikdy nebudu) a prostě jen zachycovat momentky. Jenže je mi taky jasné, že se vždycky nemůžu spoléhat na dobré přirozené světlo a nekonečnou trpělivost fotografovaných lidí a co se týče technické stránky fotografování, mám se setsakramentsky co učit. V rámci svého předsevzetí, že jen pro to, že už jsem ze školy pryč, mé vzdělávání rozhodně neskončí, jsem se přihlásila na jeden z kurzů Ateliéru fotografické praxe.

Vybrala jsem si jejich Dynamický lifestyle portrét kurz, který vede fotograf Petr Klempa; byl to zážitek! Teď zpětně si říkám, že jsem měla spíš vyrazit na kurz pro začátečníky, protože jsem si ve skupině, která se v Bibloo Cafe v Kotvě sešla, připadala jako takové fotografické štěňátko, všichni byli těžcí profíci, co mají tu technickou stránku focení v malíčku a většina si přišla spíš pro rady, jak co nejlépe pracovat s modelkou/modelem a vystihnout momentku v pohybu. Kurz byl rozdělený na teoretickou část, při níž nám Klempa na svých fotkách vysvětloval chyby, kterých se může fotograf nevědomky dopouštět, druhá část byla praktická - poletovali jsme po kavárně, dychtivě zírali na Klempův fujifilm a fotili nejen modelku, ale i sebe navzájem - a při závěrečném workflow se řešil post processing. Hrozně mě baví sledovat jiné fotografy při práci, jejich přemýšlení a pohled na fotku, to, jakým stylem se snaží zachytit okamžik a jak uvažují nad kompozicí; to nejvíc nejlepší ovšem byla vášeň pro focení, která čišela z každého účastníka kurzu, to nadšení, se kterým jsme se pokaždý slétli k místu, ze kterého by mohla vzniknout pěkná fotka. Jestli mi něco připadá jako skutečně smysluplně strávený čas, je to, prosímpěkně, přesně tenhle způsob vzdělávání <3

4 komentáře

 1. Super fotky, Jani! I já mám tento typ vzdělávání ráda. Bohužel jsem se za poslední dva roky na žádný fotokurz nedostala. Uvažovala jsem o něčem podobném, jako ty, ale teď teda nevím... také si asi budu připadat jako úplný začátečník mezi profíky. Technika jde kolem mě velkým obloukem. No uvidíme. V létě už se snad k něčemu propracuju. Dokud kojím, nehnu se prcka...

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkuju! Tak AFOP má když tak i ten kurz pro úplné začátečníky, je to asi lepší, teď bych si ho vybrala spíš, ale tohle zas bylo mega inspirativní :) Určitě si pak nějaký vyhlédni ;)

   Vymazat
 2. Krásné fotky, jak jinak! :) Je to taková změna oproti těm knižním, ale mám ráda obojí. :) A držím palce s kurzem i dalším zlepšování ve fotografování. Je to úžasný koníček, na který má člověk navíc mnoho vzpomínek. :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Díky za podporu, vážím si toho <3

   Vymazat

© What Jane Read. Design by FCD.