K + M


Dneska jsem měla dovolenou, což neznamená nic jiného, než vstávat dříve než obvykle, aby se stihlo pěkný ranní světlo a liduprázdná náplavka. Měla jsem výjimečně hned dva modely a výjimečně u toho nebylo ani kafe ani knížky a ta změna byla příjemná a zábavná, vlastně nechápu, proč mě nikdy nenapadlo donutit nějaký pár, co se kolem mě vyskytuje běžně, aby mi pózičkoval. Rozhodně to teď chci napravit, takže pokud byste se svou drahou polovičkou chtěli nějaké podobné líbezné fotky, ozvěte se ;-)


A vlastně to ranní vstávání bylo úplně zbytečný, protože Praha je teď liduprázdná celá. Hrozně mě baví sem jezdit mezi svátky; to město má úplně jinou atmosféru než po zbytek roku. Nikdy dopředu nevíte, jaký podnik nebo obchod má otevřeno, protože nic nefunguje podle klasických otvíracích hodin nebo podle toho, co mají na Facebooku; to, co otevřený je, je natřískaný zběsilýma Pražákama, kteří se bojí, že si už nesednou nikde jinde; je tu asi tak o třičtvrtě míň lidí a v tramvaji si sednete i na Ípáku v pět odpoledne; ve všech výlohách je vánoční výzdoba, ale vlastně Vánoce už nejsou, takže to není sváteční, ale trochu divný; a vůbec celé město zabředne do podivného odpočinkového režimu, který se mísí trochu se smutkem, že je ta slavnostní atmosféra pryč a trochu s úlevou, právě proto, že je ta slavnostní atmosféra už pryč. A protože drtivá většina Pražáků jsou náplavy z jiných měst, tak někteří ještě dojíždějí prázdniny doma na vesnici a někteří už se chystají na hory na Silvestra. Je to hrozně zvláštní období plné nostalgie, lenošivého klídku a zároveň netrpělivého vyčkávání konce roku, které trávím většinou zalezlá doma a nos vystrčím jedině v případě, že je nouze o dobrou kávu. Jak trávíte konec roku vy? :)


5 komentářů:

 1. To jsou parádní fotky! ^^

  Já bych třeba nějaké v páru někdy strašně moc chtěla, ale přítel by do toho nejspíš nešel, stydí se. :D

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkuji pěkně :) Oni vždycky všichni říkají, že se stydí a pak pózičkují jedna báseň ;)

   Vymazat
 2. Moc hezké fotky! :) Já bych třeba vůbec nevěděla, jak na ten pár mluvit. Fotit se mi daří jenom blízké přátelé, protože je to mnohem uvolněnější atmoška, kdežto ten pár je takový... Uzavřený? Já nevím. :D
  Ale rozhodně jednou plánuji pro sebe a mou drahou polovičku nějaké couple focení. Zatím máme za sebou jenom samospoušť a to nebyla bůhvíjaká sranda (a kvalita) :D :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Asi to tak je, ale uvolněná atmoška má být pro pózující, ne pro toho, kdo fotí, takže je mi to asi jedno :D Nemám ráda takové ty načančané pozérské fotky, chci, aby působily aspoň jakž takž přirozeně, takže to vypadalo prostě tak, jako že si ti dva vyšli na procházku a zablbnout na náplavku a já je u toho stalkovala :D Vlastně to bylo pro introverta mnohem příjemnější než fotit jednoho cizího člověka :)

   Vymazat

Články na mail