Baru & Styl a Interier

neděle 19. listopadu 2017

Naše srazy s Baru jsou vždycky vtipný a vždycky trochu trapný, protože když nám přinesou kafe a jídlo, platí přísný zákaz upíjet cappuccino (aby se nezkazila pěna) a ukusovat croissanty (kdo by se pak retušoval s drobkama!). Protože jak mou, tak Bářinou součástí práce je focení knih, vytáhneme obě odevzdaně svou kupičku, případně si popůjčujeme, co je zrovna třeba a fotíme do zblbnutí. A mezitím, co fotíme, na sebe často přes celou kavárnu halekáme novinky týkající se našich milostných vztahů, pracovních záležitostí a drbů v celebritím světě.

Tentokrát jsem vycvakla jen tak mimochodem pár fotek i Báře a právě ona mě ponoukla k realizaci myšlenky, se kterou jsem si pohrávala už nějakou dobu. Fotila jsem si jen tak pro legraci celé roky a nečekaně z toho vzešlo spoustu nádherných věcí - jako třeba martinusácký projekt Za knihami, obálka knihy Osamělost prvočísel, LookBooky na martinusáckém blogu, už alespoň tucet profilovek mých kamarádů, nejnověji třeba promo fotky pro Neradost. Ale nikdy jsem to nebrala úplně vážně, vždycky jsem si jen "hrála" na fotografku, ale kdybyste po mně chtěli nastavit foťák, vyretušovat fotku nebo povědět něco o pravidlech zlatého řezu, vím velký kulový. Takhle mě to nebaví. Baví mě udělat tisíc zbytečných fotek pro jednu pěknou. Baví mě upravovat tóny fotografie podle aktuální nálady. Baví mě přenášet atmošku, ne perfektní kompozici.

A tak jsem se rozhodla, že to fakt zkusím - doopravdy načisto, se vším všudy. Tumáte mé portfolio (ještě trochu připomíná rozkopané staveniště, ale nemohla jsem se dočkat, až vám to ukážu) s kontaktním formulářem, napište, pokud byste rádi portrétové nebo produktové fotky, společně určitě vymyslíme něco krásného ;-)


4 komentáře

 1. Krásné fotky jako vždy! Moc ti to na nich sluší. Moc se mi líbi ta zeleň.
  All about Candys life

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. <3 Ale nesluší to mně, nýbrž Barborce :)

   Vymazat
 2. Hodně štěstí. Dívala jsem se na nové stránky s fotkami a vypadají dobře. Časem Vás třeba začne bavit i ta technická stránka, ale vypadá to, že se v klidu bez znalosti zlatého řezu obejdete - nač se tedy zbytečně trápit :D

  OdpovědětVymazat

© What Jane Read. Design by FCD.