Nakoukněte do knihomolského ráje

pondělí 24. července 2017


Jsem ostuda hned ze dvou důvodů - zaprvé, tyhle fotky jsem chtěla vyvěsit na blog téměř před měsícem, ale dosud jsem to neudělala; za druhé, teprve před měsícem jsem byla poprvé v bratislavském Martinusu, ačkoliv už to za chvíli bude dva roky, co pracuju v tom českém. Byl to sice tehdy děsně hektický výlet, protože to bylo v podstatě ihned po dovolené, pobyla jsem v Bratislavě zhruba tři hodiny a zase frčela pryč. A mezitím jsem nutně potřebovala vyjíst a vypít celý Foxford (martinusácké knihkavárny, které jsou součástí knihkupectví) a vyfotit knižní LookBook z titulů posbíraných po celém knihkupectví.

Zamilovala jsem si to tu. To, že tu můžete vysedávat hodiny s knihou, kterou si vyberete v poličce v knihkupectví a nikomu to nevadí, i když si zrovna nic neobjednáváte. To, že jsou tu ti nejochotnější knihkupci, kteří klidně budou poslouchat vaše ódy na Ferrante celé hodiny. To, že je tu klavír, na který vždycky někdo hraje kýčovité soundtracky z filmů. To, že tu mají to nejlepší kafe a dorty, pro které bych se upsala ďáblu. To, že na vás nikdo nekouká skrz prsty, když si všechno jídlo, pití a knihy musíte nejdřív ze všeho vyfotit. To, že tu mají strop nad gauči a křesílky poskládaný z otevřených knih. Neberte to špatně, miluju pražské kavárny a zákoutí, ale nemám dojem, že by se tu někdy někomu podařilo vytvořit dokonale vyváženou oázu poskládanou z knihomolské a kávové kultury a zakomponovat ji do fotogenického prostředí. Tady máte skutečně pocit, že být knihomolem je cool a že jste faaakt hustí, protože čtete. A pijete kafe. A víte, že je to jedna z nejbáječnějších věcí pod sluncem.

1 komentář

  1. Teraz poriadne ľutujem, že som minulé leto, ale aj prednedávnom navštívila Martinus a vynechala kaviareň :o. Po tvojom článku by som najradšej hneď teraz nasadla na vlak a išla si tam oddýchnuť. Nádherné fotky! A nádherné prostredie <3.

    OdpovědětVymazat

© What Jane Read. Design by FCD.