Na co se pěkně kouká na Instagramu

sobota 22. dubna 2017

Instagram je hned po Twitteru, co se mých slabostí pro sociální sítě týče. Tady se inspiruju, tady se kochám, tady pracuju, trávím na něm podstatnou část dne. Poslední inspo článek o Instagramu jsem dělala někdy kdysidávno, tak by možná bylo načase si to zase zopakovat, že? Mrkněte na mé aktuálně oblíbené účty. (Fakt jsem se snažila, aby tam nebylo moc mých kamarádů, protože byste mě určitě podezřívali z toho, že jim nadržuju, ale ne, spíš to tak vypadá, že si vybírám kamarády podle jejich krásných účtů na Instagramu.)

@TETURO_
Teru Menclová je profesionální lifestylová fotografka a na jejím Instagramu je to setsakramentsky vidět. Cestuje po celém světě a okamžiky zaznamenává na fotkách. Plus ode mě navíc má za to, že se často objevuje v severských zemích. Chtěla bych žít svůj život v jejích instagramových filtrech.

@_DZEJNY 

Instagram pro mě není jen o dokonalých fotkách, ale taky o dokonalých lidech, mezi které rozhodně patří Džejna Šlinská. Protože má vynikající literární vkus, v podstatě žije v bratislavských kavárnách a ví, že ke kávě patří dorty a koláče. Jo a taky protože používá hashtagy jako #piatoček a #sobotienka.

@INKSTINCTCOLORS
V podstatě neustále hledám inspiraci na nové kérky, proto nadšeně sleduju tenhle účet a stalkuju svou tatérku @nikachic. Na Inkstinct Colors sdílejí ty nejlepší kousky posbírané po celém světě; představuju si, že většinu z nich tvoří nějaký vyzáblý, plešatý klučina po dvacítce, v maličkatém brooklynském salonu se zdmi natřenými načerno. (Ano, nedávno jsem viděla Trainspotting.) 

@ZRZAVA_TEREZA
Tereza Strnadová velmi podobný knižní vkus, její fotky mají jednotný styl a atmosféru, kterou jí závidím. Jsou něžné, občas trochu drzé a nikdy mě neomrzí.

 @EZGIPOLAT 
Ezgi Polat je berlínská fotografka s analogovým foťákem, se kterým umí hlavně kolem portrétů dělat úplné zázraky. Taky vytváří složité aranžérské kompozice snídaní a brunchů, které mě nutí věřit, že někde tam venku skutečně existuje tenhle rádobydokonalý instagramový svět. (Přece to po tom focení nevyhoděj, žejo.)

 @JOSEPHINEBINDER 
Studentka Josephine Binder taky žije v Berlíně a je Ezginou častou múzou. Její fotky mají často takovou příjemnou devadesátkovou atmosféru, v drtivé většině případů pochopitelně foceno analogem. Je strašně krásná, talentovaná a vůbec, nemám ji ráda :D

 @MAGGIE_WALLFLOWER
 Studuje a božsky fotí. Markéta Kučerová má podobný šmrnc jako Teru, jen se asi víc drží na jednom místě. Město, jídlo, kafe, stromy, kocour, všechno tam je. Oceňuju zejméně její smysl pro detail, preciznost, příjemnou atmošku, minimalismus, pěkný filtry, celý je to zkrátka velká radost pozorovat. 

@BARUVOTAVOVA
A zas nějaký knížky, jo? Baru Votavová je kouzelnice, která vás nenechá napít se kafe a kousnout do koláče, aniž by to předtím vyfotila. Ale nemám si co stěžovat, mám to dost podobně, takže naše srazy pak vypadají tak, že prvních dvacet minut soustředěně kroužíme kolem stolu a navzájem si rovnáme knihy před objektivem. Ale Baru co se týče fotek jednoznačně vítězí, protože je vždycky soustředěnější a vždycky vydrží nekousnout do koláče dýl než já. A třešničkou na dortu je její extrémně dobrý knižní vkus.

@BRABIKATE
Katka Brabcová byla nejdřív sledovatelná kvůli knihám, pak zkrátka kvůli pěkným fotkám, no a poměrně nedávno se najednou vytasila s tím, že umí božsky malovat a její Instagram je přehlídka rozkošně něžných a snivých pohádkových obrazů. Tak jsem si od ní nechala nakreslit tetování a určitě ji v budoucnu zaúkoluju znovu. Však koukněte, je to krásné.

@ALESVOZKA
Vždycky, když je mi krapet smutno po mé Šumavě, mrknu na Instagram Alešovi Vozkovi. Minimalista co miluje přírodu, občas se tu objeví pejsek a nějaké to sportování, ale hlavně je to kopcích a horách a výhledech, které jsem z větší části zažila na vlastní kůži. Pokud žijete ve městě, minimálně jeden takovýhle účet potřebujete mít v merku.

@JANOVAJOHANA 
Fotografka na volné noze, která poslední dobou dělá ty nejpěknější portrétové fotografie, to je Janova Johana. Se svým klukem-fotografem mají blog plný stylových fotek a často vyráží do světa a všechna svoje dobrodružství pečlivě dokumentují. Jakože třeba jejich fotky z Islandu? Miluju je. Ale Johanu trošku víc, protože analog a nesmírná něha.

@INSIDETHEBOOKREADER & @BOOKSANDBEANS
Fakt jsem chtěla vybrat jen jeden účet, který mi slouží jako hlavní inspirace při focení knih, ale to se nedá, tybláho, tyhle dva byly láska na první pohled. Nejradši bych trávila dny po kavárnách a snažila se napodobit Books and Beans a běhala po lesech jako Inside The Book Reader. Po zbytek života.

@LAYLAJAGLOVS
 A knižní inspo nekončí! Bára Kuntová momentálně studuje v Irsku a její občasné knižní koláže mě vždycky pohladí na duši. Čte anglicky, setsakramentsky dobře si vybírá a vždycky je tam někde poblíž kafe.

@SKOROMAJ 
Liz Ulyanova je pražská studentka, její fotky jsou půvabné a oduševnělé a i když těm ruským popiskům pod fotkama nikdy neporozumím, je to úplně jedno, protože ony samy vyprávějí příběhy.

@SILVIE_TIPLICOVA
Silvie Tiplicová je podle mě zkrátka taková minimalistická labužnice, co si umí užívat život plnými doušky a ještě do toho skvěle fotí. Hodně času tráví v Ema espresso bar a tak různě po pražských podnicích, ochomýtá se kolem kluků z We are burgers a občas vyjede za město do přírody. Vím jen z fotek, to mi stačí.

@PAULINEMMA
Let's go back to 90's! Všechno, co jsem nosila, když jsem byla malá princezna v devadesátých letech, teď nosí Paulína Maťová a já chci zpátky svou skříň před sedmnácti lety. Je to hrozná kočička a vždycky ty fotky dělá tak, jak bych si já řekla, že to určitě pěkný nebude a vida, ono to má styl a moc dobře se na to kouká.


2 komentáře

  1. Instagramový účet mám pár let, ale pořádně jsem mu propadla až teď. Nemůžu se kolikrát vynadívat. Díky za tipy, spousta se stane i mými oblíbenci :)

    OdpovědětVymazat
  2. Skoro mě začíná mrzet, že jsem si instagram zrušila. :D

    OdpovědětVymazat

© What Jane Read. Design by FCD.