#napisvalentynku

sobota 4. února 2017

Kdo by to byl řekl, že se někdy budu muset vážně zamýšlet nad Valentýnem. Upřímně, nikdy jsem nechápala, proč všem tolik vadí - šmarjá, to bychom rovnou mohli zakázat Coca Colu a kapesníkům říkat smrkonosoplena. Vždyť o tolik nejde a jasně, že můžete vyznávat lásku každý den, ale na férovku, kdo z vás to dělá? Tak prostě pozvěte svou holku na večeři a kupte jí kytku. A nebo to vůbec neřešte, ale hlavně si o tom už prosimvás nevylejvejte srdíčko na mém newsfeedu.

Každopádně jsem se letos pokusila zamyslet nad tím, co mně osobně na Valentýnu vadí. Je to fakt, že reklamy, které na vás útočí už od poloviny února, tvrdí, že Valentýn jakožto svátek zamilovaných máte právo oslavit pouze se svou drahou polovičkou. Jinak jste tak jako tak zkrátka odepsaní.

My v kaš-mi-daš jsme tedy letos z Valentýna udělali den, kdy byste měli říct úplně každému, kdo je vám milý, že ho máte rádi a je pro vás důležitý. Na papíru! Protože pro nás #papirnenimrtvy. Tak jsem požádala Katku, aby nám nakreslila kouzelný a snový a zároveň kjůtečkový vizuál a bylo to. Obchod Pod Nuselskými schody praská ve švech pod náporem naprosto božích přáníček zejména od Chase & Wonder a Ievy Ozoly a všechny jsou kvalitní, minimalistické, roztomilé a trochu střelené. Tak nějakou vyberte a napište kámošce, že ji máte rádi za to, že vydrží poslouchat vaše monology o hledání sama sebe i ve tři ráno, napište mámě, že je pro vás pořád nejdůležitější, protože vám dělá záchranný kruh v každé situaci, napište té paní v trafice, od které každé ráno kupujete noviny, jelikož její úsměv je ten první, který vám poránu zvedne náladu.

V době, kdy denně napíšu nespočet zpráv na messengeru, hromady e-mailů a pořád ještě i pár esemesek se neskutečně těším na to, až si udělám chvilku, sednu si ke stolu a do přáníčka ručně napíšu něco milého pro někoho, kdo je mi milý. Pro holky z práce, pro kamaráda, pro babičku, pro mého oblíbeného baristu. A ať už jsem v dřívějších dobách byla zadaná nebo single, letos poprvé díky #napisvalentynku mám pocit, že mi čtrnáctého února bude hezky. Tak nějak smysluplně hezky.

1 komentář

  1. Já si musím ten dokonalý pohled ještě najít a když bude nejhůř, tak něco vyrobím. Stejně to tak skončí, jak se znám. :) Káťa neuvěřitelně krásně maluje a dělá neskutečné pokroky každým obrázkem. :)
    Kaš-mi-daš zbožňuju. :)
    THE WORLD BY MARIA

    OdpovědětVymazat

© What Jane Read. Design by FCD.