Dopis Ježíškovi

neděle 4. prosince 2016


S první zapálenou adventní svíčkou, s prvním světýlkem ve výloze obchodu, s prvním sněžením se ve mně začíná rozdmýchávat každoroční vánoční nadšení, které vrcholí v okamžiku, kdy se rozsvěcují vánoční stromy, v každé televizní reklamě projíždí vánoční kamion, doma voní maminčiny perníčky a spolubydlící v Praze vaří pro všechny punč, který pijeme u Lásky nebeské. V té době ladím svůj vánoční playlist plný amerických rolničkových cajdáků a pro své kamarády hledám po obchodech ty největší kuriozity, které by si sami nikdy nekoupili, protože jsou to vlastně zbytečnosti, ale to neznamená, že jim neudělají radost.

Už jsem velká holka a když to vezmu kolem a kolem, doopravdy pod stromečkem nepotřebuju nic jiného než svoje lidi, pěkně pohromadě. Můj dopis pro Ježíška teď zahrnuje daleko abstraktnější věci; už si nepřeju počůrávající se panenku bejbyborn víc než zdraví pro celou rodinu, nebo volkmena se sluchátky víc než štěstí pro všechny své přátele. Stejně ho ale pořád mám. Ten dopis pro Ježíška. A řekla jsem si, že letos ho s vámi budu sdílet. Protože doufám, že se mezi mými čtenáři najdou podobně dětské, knihomolské, naivní duše, které se mnou budou souznit. Dejte mi vědět, pokud souzníte.

Milý Ježíšku, k letošním Vánocům bych si moc přála:
pejska Větvíka, takového, jako má Hilda od Luka Pearsona, aby vypadal trošku jako lištička s parůžky,
pianocktail, takový, jako měl Colin v Pěně dní,
Orina z Nekonečného příběhu, ten nejlepší šperk vůbec,
neviditelný plášť,
lístky na koncert Celestýny Warbeckové
a samozřejmě celý svůj aktuální knižní wishlist.


6 komentářů

 1. vlastniť le pianocktail by bola veľká sranda:D
  taká "Narnijská" skriňa do čarovného sveta, kde čas plynie pomaly a človek by tam mohol utiekať, by tiež nebola na zahodenie.

  (Cheesus, práve ma napadlo, že zo série týchto darčekov by bol najpraktickejší časovrat. Ako ma môžem myslieť na praktickosť pri tomto type neuveriteľností?)
  a Hop-šup prášok!

  OdpovědětVymazat
 2. Krásné fotky (jako vždy) :D
  Já píši dopis Ježíškovy, ale jen kvůli tomu aby mi mamka náhodou nekoupila už nějakou knížku, kterou mám a nemusela ji vyměňovat. :)

  OdpovědětVymazat
 3. Moc pekne napsane. Nejlepsi je ten konec dopisu. Vsichni jsme stejne "skromni". :)

  OdpovědětVymazat
 4. Pejsek Větvík :D :D :D To je úžasné přání!!! Tak kéž by se splnilo :)
  Zítra si běžím koupit novou Hildu, těším se moc :)

  OdpovědětVymazat
 5. Přeji si hůlku a motýlí křídla.
  Neplecha ukončena, souzním.

  OdpovědětVymazat
 6. A jeste jsi zapomnela - svetovy mir :-D ba ne, to si preje jina kategorie zen :-D Ja mam pocit, ze cim vic let mam, tim si preji vetsi blbosti - jako treba dracka Fantuse z R.Feista, budik Garfielda a tricko s Babiccinym udolim od Vladimira Tesare :-D ze se mi to nesplni? Nevadi, prat si to stejne muzu :-)

  OdpovědětVymazat

© What Jane Read. Design by FCD.