09

Podzim je jednoznačně moje nejoblíbenější roční období. Ehm, který knihomol to tak nemá? Už od prvního září jsem viděla asi milion postů na Instagramu s hashtagem #autumn a takové šílenství bylo docela zbytečné, protože většina září byla krásně letní a věřím, že toho pravého, depresivního podzimu si ještě užiju hodně a tak jsem si hlavně vychutnávala poslední sluneční paprsky a co nejvíc času trávila venku.


Každoročně se na začátku září koná v Sušici pouť. Letos jsem přemluvila kamarádku, aby se mnou vyzkoušela bobovou dráhu a bylo parádní vidět, jak se z dospělého člověka stane během půl minuty malé děcko. Byla to asi poslední noc letošního roku, kterou jsme proseděli venku (a místo alkoholu se zahřívali černým čajem), strašně jsme vymrzli, ale místní kapela se nám k tomu pokoušela přezpívávat covery od ABBY a náramně jsme se u toho bavili. Rozlučka proběhla taky s letenskými sady, kde jsme debatovaly s Katkou a s náplavkou, kde jsme vysedávaly s Pavlínou, poslouchaly koncert a nasávaly atmosféru.

Kavárny mě nějak minuly - vážně jsem radši poletovala venku. Ale konečně jsem zavítala do Bistra 8, je to tam strašně hezké, přesně takový nenásilně minimalistický a zároveň útulný styl je mi teď nejsympatičtější a navíc mají velice lahodnou mimózu. S Lucií a Nadiyou jsme zabloudily v Karlíně (dobře, já zabloudila) a nakonec se přihodilo, že jsme místo v Cafe Frida strávily večer v Mém šálku kávy, kde jsem nebyla už asi milion let a zkoušely jsme tu trpělivost místních číšníků. Svým spolubydlícím jsem míchala drinky z okurkové mattonky a vodky, není to dobrý nápad, jakkoliv mi to nejdřív znělo lákavě, dejte na mě a nedělejte to. Všichni se mě ptají, jak se mi líbí nový Harry Potter, neptejte se a přečtěte si to tady.

Pozměnila jsem svůj Instagram, ačkoliv to tak na první pohled možná nevypadá, začala jsem tam být mnohem osobnější, protože místo popisků k fotkám přidávám skoro vždycky jen nějakou písničku, která třeba vystihuje daný moment, nebo ji teď mám v oblibě, nebo se mi k té fotce zkrátka hodí. Ačkoliv si možná říkáte, že komentář by byl víc osobní, já mám pocit, že se mnohem víc odhaluju tím, že vám ukazuju, jakou hudbu mám ráda. Ale baví mě to, snad u toho vydržím a byla bych ráda, kdyby tak někdo třeba přišel na písničku, co se mu bude líbit. Pozměnila jsem taky svou vizáž, nechala si ostříhat ofinu a připadám si jako nový člověk. Jednou za čas potřebuju zkrátka nějakou radikálnější změnu. Ale to se týká jen vlasů. Když se třeba zamyslím na svým stravováním, mám pocit, že jsem v září nejedla v podstatě nic jiného, než nudle z Wokinu.

Čím dál tím častěji utíkám na Šumavu. Když jsem se nastěhovala do Prahy, připadala mi jako středobod vesmíru a nechápala jsem, proč by mohl někdo chtít žít někde jinde. Teď neustále cestuju sem a tam, jsem rozpolcená mezi Prahou a venkovem, na obou místech mám své lidi, které potřebuju vídat pravidelně a zdá se mi, jako bych na obou místech žila jen napůl. Začal mi poslední školní rok a vím, že to budu brzo muset rozseknout a vybrat si, kde se aspoň na chvíli víc usadím a vím, co by pro mě bylo praktičtější, rozumnější a jednodušší, ale pořád mě to táhne zpátky domů. A možná je to jen takové období a brzo mě to zase přejde, dokážu se pro cokoliv na chvíli strašně moc nadchnout. A vůbec jsem si celé září připadala jako bych se mermomocí snažila všechno dostat do té správné rovnováhy, stojím někde na okraji a kymácím se a všechno jen silou vůle drží na svém místě. A já můžu udělat krok dopředu, nebo zpátky. Nakonec jsem utekla ode všeho a odjela na přelomu září a října do Berlína. O tom více až někdy příště.

Jaké bylo vaše září?


Share this:

,

KONVERZACE

4 x byl okomentován tento příspěvek:

  1. Moje září bylo skvělé i když je pravda, že díky škole a praxi jsem toho moc nepřečetla jen dvě knihy. Ale parádně jsem si ho užila. Viděla jsem se s kamarády a hlavně s lidmi na praxi v cukrárně, na které jsem se hodně těšila. Jsem ale moc ráda, že je už říjen a konečně bude ten pravý podzim. Já podzim a zimu miluji ze všeho nejvíce. Skvělí článek a nádherné fotky! :)
    Reading With Lucy

    OdpovědětVymazat