08

Můj srpen, to byly pražské kavárny, pročtené večery, skvělá hudba, holčičí konverzace o strašně důležitých nedůležitých věcech a klid. Pohoda. Nicnedělání. Víc než kdy dřív mám pocit, že jsem rozmazlovala a tentokrát ne těmi fyzickými věcmi, kafíčky a dortíky a pěknými šaty, ale tím, že jsem se udržovala (vlastně je to spíš díky mým kamarádům) v téměř permanentní dobré náladě, ačkoliv samozřejmě všechno nebylo a není ideální. 


Své kavárenské srdéčko jsem věnovala Čekárně, ale sem tam jsem zaskočila i do Kavárny co hledá jméno, kde jsme s Katkou naplánovaly náš slavný podzimní výlet a seznámily se tam s labradorem jménem Kubrick. V Nové galerii jsem si při vernisáži nacpala bříško nachos se salsou a po strašně dlouhé době jsem šla do kina, na film Tohle je náš svět do Světozoru. U nás na vesnici se konala pouť a protančila jsem na ní snad troje střevíčky. Hodiny a hodiny jsem vysedávala s kamarády všudemožně po Praze a debatovali jsme nad naprosto zásadními otázkami našich existencí (uvedla bych příklad, ale sorry, to se nedá vycenzurovat).

Moji známí se začali ve velkém vdávat a ženit, ano, už jsem spadla do té věkové kategorie, které se na Facebooku častěji než fotky z párty objevují oznámení zasnoubení a mimozemšťánci z ultrazvuku. Obarvila jsem si vlasy načerveno, krásně jsem si popovídala s lidmi z Podzemního antikvariátu o tom, jak se to vlastně stalo, že tam začali pracovat, strávila jsem dva úplně asociální víkendy víceméně pouze s knihami a objevila kouzlo koupaliště v Motole. Jo a vykašlala jsem se na Snapchat, místo toho hojně přispívám svými Instagram Stories.

Opravdu skvělým zážitkem byl koncert Cage The Elephant v Lucerně. Pochopitelně jsem se o něm dozvěděla, až když byl beznadějně vyprodaný - kamarád mi ale jeden lístek věnoval (říkala jsem už, že mám ty nejlepší kamarády pod sluncem?) a vyrazili jsme do kilometrové fronty a následně do šíleného davu lidí namačkaných na sebe jako sardinky pod pódiem. Ze začátku jsem si říkala, že to nedám, že když se na vás lidi mačkají tak, že ztrácíte dech, je to už moc. Ale pak se objevili Cage The Elephant a už mi to bylo jedno - na takhle energickém, bláznivém a rozjařeném koncertu jsem ještě nebyla. To největší wow ale přišlo až po koncertu; u baru jsme se potkali s Bradem Shultzem a Mattem Minsterem, kteří nás zatáhli do backstage. V jejich šatně jsme si pak s celou kapelou udělali takovou malou afterparty. Zážitek! Ve dvě v noci jsem seděla na hnusném koberci v šatně Cage The Elephant, pila bourbon se spritem a s Bradem jsme debatovali o mém tetování. Když jsme pak z backstage odešli, protože kapela musela na letiště, prostě jsme si koupili pití a sedli si na zem na Václaváku a rozdejchávali to, protože komu se tohle ksakru poštěstí? :)

Pár písniček od Cage The Elephant najdete i v mém letním playlistu na Spotify. Spotify je teď moje velká vášeň a na pondělky se teď těším hlavně kvůli Discover Weekly. Poslední srpnový den jsem strávila trochu na letišti, trochu v Zoot.cz a trochu v Kaabě (s Bárou z Book Journalu jsme se schovávaly "za kamerou" streamu Světů literatury). Ten den byl krásný a hektický a obsahoval lahůdkový dort na oslavu patnáctého výročí od založení slovenského martinusáckého eshopu. A pokud chcete vědět, proč jsem byla na všech těch místech, mrkněte na nový LookBook, který vyjde v neděli tady. Bude to stát za to! A září taky! A léto bylo svým způsobem krásný a zajímavý a stalo se spoustu báječných věcí. Jak se máte vy? :)

Share this:

,

KONVERZACE

6 x byl okomentován tento příspěvek:

 1. Moc krásné fotky a spousta krásných zážitků :)

  OdpovědětVymazat
 2. Taková spousta úžasných chvil, navíc tak nádherně zachycených na fotkách. Srdce plesá. Přeji krásné září! :)

  OdpovědětVymazat
 3. To zní jako skvělý měsíc!
  Čekárna je taky jedna z mých oblíbených v Praze! :)
  Jak se ti líbil film Tohle je náš svět? Pořád přemýšlím, jestli na něj jít...

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Moc! Je to hrozně smutné a krásné, i když na můj vkus by to mohlo být ještě víc kontroverzní. Je v něm spousta zajímavých myšlenek. A být tebou, určitě se ho ještě pokusím stihnout v kině, ať si ty nádherné záběry přírody užiješ na velkém plátně.

   Vymazat