Něco


Co je u vás nového? U mě nic, stagnuju. Fotím pořád dokolečka to samé, co jsem fotila před rokem a před dvěma, ale pořád mě to baví a dělám to jen pro radost, takže to může být úplně jedno. Na jednu stranu bych hrozně ráda vymýšlela nějaké projekty, něco vytvářela, podnikala, byla kreativní, na druhou stranu jsem nejspokojenější, když můžu hodiny klábosit s kamarádkama v Neustadtu a provokovat baristy, nebo ležet v posteli a číst si. Čtu Geniál'nu priatelku od Eleny Ferrante, která ještě nebyla přeložená do češtiny. Čítanie ve slovenčině je dobré, když potřebujete zpomalit a na text se chcete maximálně soustředit - a jde to. Podle tohoto článku hledá Elena Ferrante literární pravdu, ale já si hlavně užívám to italské prostředí. Kvůli Emmě Watson a jejímu rozhovoru s Marjane Satrapi ve Vogue si taky budu muset přečíst Persepolis. Je to strašně chytré a zvlášť se mi líbí tohle: Also, you know I think that we blame lots of things on men and how nasty they are, but there is also the role of women. Who are the ones that raise the children? It's the women. It's they who say: "You know, oh my girl, you have to be pretty. My son, you have all the rights," et cetera. I have seen extremely masculine women and feminist men, so I don't think it's a question of gender. It's a question of intelligence. Protože jsem feministka a protože nic není černobílé. Asi začnu víc sledovat ten Emmin Our Shared Shelf Book Club. Kvůli tomuhle článku si musím přečíst Stepního vlka, protože Amanda Palmer je strašně boží. Jo a taky mě hrozně dojímá všechno, co se děje kolem Harryho Pottera. Kvůli tweetu Jacka Bennetta si to pak nejspíš budu číst nahlas (prý je ten zážitek pak nesrovnatelně lepší), ale až v češtině, abych si to užila i se všemi dvojsmysly a vtípky a narážkami, které bych třeba v angličtině nepochopila.

Tak. Kochejte se Katkou.12 komentářů:

 1. Jo, chceme! Hlavně něco o tom, jak provokuješ ty baristy. Zlobivá holka!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Já se jen vezu na tý vlně provokování od svých spolusedících, žejo. A pak jim musím dávat velký dýška, abych se tam ještě někdy mohla ukázat.

   Vymazat
  2. Já ti můžu říct (z té druhé strany, pracuji jako barmanka), že když trochu provokuješ, ale jsi milá a pak necháš velké dýško, je všechno v absolutním pořádku :) Navyše si u tebe nedokážu představit, že by si byla nějak hnusná, prostě mi to k tobě nejde.

   Vymazat
  3. Šmankote, to ne, to bych si nedovolila, na baristy já jsem vždycky hodná, holky jen byly trochu drzý, ale on zase tak laxní, že si to zasloužil, když jsme se mu smály :D

   Vymazat
 2. Odpovědi
  1. Ohledně knižních tipů nebo provokování baristů? :D

   Vymazat
 3. Persepolis aj Stepný vlk sú super! Možno nie na 5/5, ale kebyže mám čarovný prútik, zaradila by som ich do povinného čítania :3
  Prvý krát, čo vidím na blogu, že niekto z ČR číta knihu po slovensky :D ale s tým spomalením v čítaní to mám podobne - ak čítam v češtine, knihou tak "nepreletím".
  (paradoxne sa často krát pristihnem, že sa mi v nej číta lepšie...)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tak to se mi líbí, obojí si určitě přečtu. A pro mě je to asi podruhý v životě, co čtu ve slovenštině (pamatuju si čtení dvojky Harryho Pottera ve slovenštině, to jsem byla v pubertě a bylo to až příliš), ale teď mám v práci před očima slovenský psaný slovo opravdu často, takže to nijak těžký není, právěže je to jak píšeš, mnohem víc si to vychutnávám a užívám, protože to musím číst opravdu pozorně. Ale pohodlnější je to pořád česky, každopádně se tomu však propříště nebráním :)

   Vymazat
  2. Já přečetla slovensky asi pět knížek a víceméně s tím nemám problém. A čtu slovensky docela ráda, nevadí mi to. :) Často se bojim, že něčemu nebudu v angličtině dost dobře rozumět, a v češtině ta kniha/série nevyjde či vycházet přestane. Pak sahám po slovenštině. A ok, taky v případě, kdy mají slováci nááádherný obal Marťana a my máme jen obličej Matta Damona. :D

   Vymazat
  3. Asi to budu mít podobně, kdyby Elena Ferrante vyšla i česky, nezlobila bych se, ale ve slovenštině je to fajn, hlavně ten jazyk je taký pekný :)

   Vymazat
 4. Persepolis určitě doporučuju, je to jeden z mých nej komiksů. Četla jsem ho asi pětkrát, tak ať se líbí! :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To jsem ráda, ty máš vkus! :) Rozhodně si přečtu.

   Vymazat

Články na mail