07

Červenec byl ten nejdivnější měsíc z celého uplynulého půlroku. Hektický a plný starostí a zároveň i veselý a zábavný. Mnohem "dospěláčtější" než bych si kdy bývala přála.


Prvního července jsem si uvědomila, že je to můj úplně první první červenec, kdy pracuju a nemám prázdniny. Jakože jasně, téměř každé léto od svých patnácti jsem trávila brigádami, ale tohle je první skutečná práce. A už nejsou prázdniny, ty skutečné školní dva měsíce volna. Skoro by z toho člověku mohlo být smutno, kdyby neměl doopravdický dreamjob a nepracoval v tom nejlepším knihkupectví ze všech, žejo :) Stejně jsem se ale nostalgicky sešla se svými spolužáky a v pět ráno jsme na náplavce koukali na východ slunce, podávali si flašku vodky a debatovali jsme o tom, jak je to zvláštní. Je nám třiadvacet, naši známí už mají manželství, hypotéky, dvě tři děti a my teprve pomalu roztahujeme křidélka a vydáváme se do velkého světa na vlastní pěst, kde nám nikdo nekryje záda a už to není tak strašidelné, jako kdybychom to udělali v osmnácti. Je to spíš taková výzva, ve které nikdo nechce selhat.

Objevila jsem Moment, rozkošné veganské bistro, kde vám udělají míchaná vajíčka po vegansku tak, že se vám o nich bude ještě dlouho zdát. V Cafe Letka můžete sedět v okně, poslouchat šum na ulici a pít u toho vynikající aperol spritz nebo nechávat na jazyku roztát zmrzlinu z affogata. Spoustu času jsem proseděla nad ledovým čajem a espresso tonikem v Kavárně co hledá jméno. S holkama jsme tam blbly tak dlouho, až nás napadlo se u toho natáčet a vzniklo tohle video.

Byla jsem na skvělém koncertu The Devil Makes Three, které jsem poprvé slyšela asi týden před tím a tu směsici folk, country & blue grass si nyní ve sluchátkách pouštím neustále. A vůbec, na Spotify najdete můj playlist s názvem What Jane Listen, kdyby vás někdy zajímalo, co všechno mi v těch sluchátkách často hraje (včetně všech guilty pleasures). Po koncertu jsme s kamarádkou strávily hodiny hledáním místa, kde by nám o půlnoci v centru udělali falafel - marně. Naštěstí nám to na I. P. Pavlova vykompenzovali obří porcí hranolek.

Tohle je moje úplně první léto v Praze, ale stejně tomu okolnosti chtěly, abych trávila spoustu času doma na Šumavě. Z těch příjemnějších věcí stojí za zmínku, že jsem se trochu rozmazlovala v zámeckém wellness, kde na mě koukali, jako bych spadla z višně, když jsem si v sauně otevřela knihu. A co tam má sakra člověk celou dobu sám dělat? :) Maximálně jsem si užila vesnické zábavy, dlouho vysedávala se všemi svými starými kamarády na Santosu v Sušici (Neznáš? Taková sušická náplavka a Střelák v jednom.) a tak nějak jsem se pořád snažila být v jednom kole a užívat si každou chviličku radosti.

Byli Blogeři offline a o těch si můžete všecičko přečíst tady.

V tomhle měsíci jsem četla úplně minimálně, dokonce nastal i jeden týden, kdy jsem v podstatě vůbec nic nepřečetla a měla jsem z toho pak hrozně špatný pocit. Na knihách je (mimo asi další miliardu věcí) hrozně super taky to, že na vás prostě počkají, až na ně budete mít chuť. V srpnu jsou moje čtenářské plány opravdu velkolepé a uvidíte je už brzy na martinusáckém YouTube kanálu.

No a poslední červencový den byl slavnou událostí pro všechny #potterlovers - nejen že měl Harry a jeho stvořitelka Joanne Rowlingová narozeniny, ale taky vyšel osmý díl série, scénář divadelní hry Harry Potter and The Cursed Child. Slíbila jsem si, že si to přečtu až v češtině, protože moje angličtina je chabá a stoprocentně by mi uteklo spoustu vtípků, narážek a dvojsmyslů, kdybych si to přečetla hned. Pak jsem toho celý den litovala, protože jsem si nemohla přečíst žádnou recenzi a na Twitteru pod hashtag #CursedChild se taky radši ani nepodívala. Je to ale strašně těžký! Navíc jsme při této příležitosti připravili na martinusácký blog speciální kvíz pro všechny potterfajnšmekry a já si to tím zase všechno připomněla a říkám si, že mým jediným hlavním plánem na celý srpen možná bude jen přečíst si to zase všechno úplně od začátku... Jak vypadal váš červenec? :)


Share this:

, ,

KONVERZACE

2 x byl okomentován tento příspěvek:

  1. Tyhle tvoje shrnovaci clanky miluju. Harryho uz jsme probiraly :) Musim nekdy do tech vsech kavaren v Praze, co je mate ozkouseny a taky je testnout. Tesim se na tvoje chystam se cist v srpnu, zrovna pred par dny jsem to hledala na martinusackym kanale, jestli tam jsi :D

    OdpovědětVymazat
    Odpovědi
    1. Dekuju, to je mile :) Uz mam na stole pripravenych spouusty krasnych knih na srpnove cteni :)

      Vymazat