Sešítková královna Jana

pátek 8. července 2016

Rozhodla jsem se, že se vám svěřím s jednou svou velkou závislostí (o jarních závitcích, kapučínu a Grey's Anatomy si můžeme popovídat jindy). Miluju sešity, zápisníky, diáře, poznámkové bločky. Teď už se dokážu krotit, ale měla jsem období, kdy jsem bezmyšlenkovitě vykupovala papírnictví jen proto, že jsem měla pocit, že bez sešitu, na kterém jsou fialoví hroši, nedokážu existovat.
Bylo to těžké období. Na gymplu jsem s sebou tahala asi tak milion různých sešitů (na každý předmět jsem měla aspoň tři) a ačkoliv jsem dřív bývala docela grafoman, můj život prostě nebyl tak zajímavý, aby pokryl pět deníčků a čtyři diáře.

Už jsem z toho vyrostla. Dokážu se ovládnout, když na zápisnících v obchodech vidím koťátka - to považuju za jeden ze svých největších dosavadních úspěchů. Dospěla jsem a vím, že když si ten rozkošný sešit koupím, bude se mi válet v šuplíku a s největší pravděpodobností do něj nikdy nic nenapíšu. Omezila jsem své sešítkové království na jeden diář ročně a jeden zápisník dle potřeby. Už nechodím do školy, takže to stačí. Nicméně čím méně toho mám, tím kvalitnější a krásnější to zcela logicky musí být, že.

Zejména na tom zápisníku hodně lpím, protože jej nosím v podstatě neustále u sebe a zapisuju do něj všechno - myšlenky, postřehy, nápady na články, věty z knih, které se mi líbí, postřehy k recenzím. Je to taková moje inspirativní berlička. Svůj předchozí jsem popsala do poslední stránky před měsícem a hledala nového společníka; a právě v tu dobu jsem díky Fashionbooku narazila na Kaš-mi-daš.

Jak jsem říkala, potrpím si na kvalitu. Nadšenec do papírenského zboží (asi stejná sešítková královna jako já) Zlata Vavrušková nemohla v českém sortimentu najít nic, co by jí úplně vyhovovalo (taky občas mívám ten problém) a tak hledala v zahraničí. Nakoupila v Koreji, Japonsku, Číně nebo v New Yorku neuvěřitelně vymazlené ilustrované notýsky, diáře, sešity, tužky a všechno, po čem by vaše papírenská dušička mohla toužit. A tak vzniklo online papírnictví Kaš-mi-daš.


Bylo mi jasný, že lajknout jejich sociální sítě a sledovat je všudemožně je pěkně hloupý nápad, když mám takovou obsesi s nakupováním sešítků, ale to si prostě nemůžete pomoct, je to všechno tak pěkné! Nakonec jsem neodolala zápisníku s motivem Alenky v kraji divů; jednoho krásného dne si koláž z knihy od Lewise Carrolla nechám vytetovat a do té doby mám aspoň tuhle krásnou záležitost na poznámky ke svým recenzím. Ale potřebuju toho mnohem víc. Už jste viděli Decomposition Books? Jeden vlastní i Alicia Keys a tomu s kosmonautími koťaty nebo plástvemi medu se nedá odolat. A až si budu chtít na začátku příštího roku připadat jako elegantní dámička, pořídím si některý z jejich mramorovaných diářů. Ach.

Velmi pozorně a opatrně si vybírám obchody, kterým věnuju svou náklonnost a Kaš-mi-daš si mě úplně získal - jak svým přístupem, tak svým zbožím. Taky máte potřebu sbírat všechny ty krásné papírenské věcičky? A co Kaš-mi-daš, znáte? :)10 komentářů

 1. Článek mě fakt pobavil :D hlavně hroši a koťata.
  Mám to podobně. Popíšu toho i docela dost, ale můj problém je zas ten, že když potřebuju rychle něco zapsat, abych to nezapomněla, strašně škrábu. Pak mě mrzí, že jsem si ten krásnej sešit tak pokazila. :D

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jo! Taky jsem měla takový období, jakmile všechny stránky sešitu nebyly dokonalý, klidně jsem ho byla schopná vyhodit a koupit si novej :D Z toho už jsem naštěstí taky vyrostla a klidně si škrábu :D

   Vymazat
 2. Jéé moc děkuju za inspiraci! Už důkladně prohlížím jejich e-shop :DDD

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Rádo se stalo, to jsem ráda, je to všechno hrozně rozkošný.

   Vymazat
 3. Taky mám takovou obsesi, jenom v trošku menší míře. :) Vedu si podobný zápisník jako ty, asi. Zapisuju si do něj úplně všechno, akorát to navíc používám i jako cestovní deník - lepím si tam všechny možné vstupenky, jízdenky, pozvánky a takové věci. :) Nedávno jsem jeden "ukoncila", I když nebyl dopsaný, protože už mi ho neudržela ani gumička, co na něm je a moc už do něj nešlo psát. Zbývalo mi posledních pár stran. Tak jsem se s ním rozloučila a pořídila si další. Tedy vyrobila. Našla jsem doma zbytky z asi dvaceti různých školních sešitů, přidala k jim ještě různé náhodné papíry, co jsem našla a svázala si to dohromady červenou nití. Jsem z toho nadšená. :)
  Ten tvůj zápisník s Alenkou je ovšem bezkonkurenčni

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Takový handmade věci jsou ovšem taky skvělý :) Takovýhle sešit, kam si budu lepit fotky, jízdenky a lístky do kina jsem chtěla taky, ale vždycky ty věci půlroku hromadím v peněžence a pak to většinou buď vyházím v nějakém záchvatu minimalismu, nebo poztrácím. A fotky lepím na zeď. Ale takový tlusťoučký sešit, popsaný a polepený, se stránkami co křupou při otáčení jsem vždycky chtěla!

   Vymazat
  2. Jé, on se ten můj komentář nezveřejnil celý, achjo, problémy komentování z mobilu. Jen kdybych věděla, co jsem ještě chtěla napsat. :/ :)
   Jinak, tak jsem si říkala, vždyť mi přece nekřupe, vzala jsem ho do rukou a ono fakt jo! :D

   Vymazat
 4. Kaš-mi-daš jsem teď navštívila úplně poprvé a nechápu, jak jsem na takový obchod nemohla narazit už dříve. Asi si teď ty všemožný sešítky a diáře nebudu nakupovat do školy, protože bych jich potřebovala moc a moc, ale když se třeba jednou dostanu (ažedostanu) na vejšku, tak si aspoň jeden koupím. :) Třeba jako odměnu. :)
  A cokoli, co souvisí s Alenkou, miluju. <3

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Já taky právě :) Kaš-mi-daš je podle mě úplně ideální způsob, jak se čas od času rozmazlit a odměnit :))

   Vymazat
 5. Kaš-mi-daš vypadá skvěle, asi si tam odtud udělám objednávku za státnice :)

  Jinak také mám milion sešítků na všechno, ale většinou fakticky nepíšu do žádného, protože nikdy nemám po ruce ten, který potřebuju. Nápad s jedním sešitem na všechno je naprosto geniální a tak jednoduchý že nechápu proč mě to nenapadlo samotnou.

  OdpovědětVymazat

© What Jane Read. Design by FCD.