11 důvodů, proč být v #TymOdin

Nakladatelství Host přišlo se skvělou akcí, která nese název Knižní Battle a v souboji tu proti sobě stojí dva skvělé fantasy bestsellery - Ódinovo dítě a Jiskra v popelu. Přečetla jsem zatím pouze norský román Ódinovo dítě, ale protože jsem z toho byla nadšená, okamžitě jsem se zařadila do #TymOdin. No a protože Bára z Book Journalu zase přečetla Jiskru v popelu, rozhodly jsme se, že vám na našich blozích obě sepíšeme, proč byste se měli rozhodnout pro ten či onen tým. Bářiny důvody pro podporu Jiskry si přečtěte tady. A proč já si myslím, že je nejlepší být v #TymOdin? :)

1. Je to norská fantasy. Norská. Fantasy. Všichni známe severské detektivky, jsou jich všude mračna, ale kolik znáte severských fantastických knížek? Musíte ji milovat už jen za to, že je prostě jedinečná.

2. Je to nepředvídatelné. Čekala jsem další ze spousty young adult záležitostí, kde je všechno jak přes kopírák. Jenže ono je to překvapující, strhující, příběh překypuje wow momenty. Vzhledem k téměř 600 stranám čekáte, že se budete aspoň pár stránek nudit, ale kdepak. Po dočtení mě akorát mrzelo, že to nemá ještě tak o dvě stě stran navíc.

3. Někdo jezdí na letní dovolenou do Bibione, ale vy, pokud si přečtete Ódinovo dítě, se podíváte do světa, který ve skutečnosti neexistuje. Do světa, který se jmenuje Ymslanda, je plný prastaré magie, nebezpečný a dobrodružný, ale zároveň také oslnivě krásný, poetický a dechberoucí.

4. Hirka je strašně fajn ženská. Hlavní hrdinka se s ničím nemazlí, je to holka, která byla vychovávaná v drsných podmínkách k samostatnosti. Není to ubrečený uzlíček nervů, který se bezhlavě zamiluje pokaždé, když na něj někdo vlídně promluví. Je to uzavřená samotářka, ale když je potřeba, umí se ozvat a postavit se za své přátele. Navíc je ironická a drzá, takže je s ní často sranda.

5. Díky Hirce vám bude připadat fakt, že nemáte nejnovější iphone a smějí se vám kvůli tomu spolužáci, jako úplná prkotina. Protože ona nemá ocas. A ocas je v Ymslandě všechno.


6. Hirčin milý Rime je děsnej frajer. On totiž umí bojovat, je pěkný, zádumčivý a taky možná po babičce zdědí vládu nad vším a všemi. Takovýho chceš. Holky, budete litovat, že nemáte ocas a nemůžete k němu přimknout.

7. S tím souvisí následující bod - budete litovat, že to celé není skutečné. Do příběhu jsem se úplně ponořila, držela palce hlavním hrdinům, pomalu se učila jejich tajuplnou řeč a pronikala do jejich komplikované mytologie. Když kniha skončí, je vám, jako byste se museli rozloučit s opravdu dobrým přítelem.

8. Ta obálka! Kolik už jste viděli knih s uříznutým ocasem na přebalu?

9. Bude pokračování! V sérii Havraní kruhy, jejímž prvním dílem je právě Ódinovo dítě, by měly vyjít ještě minimálně dvě další knihy. Po dočtení téhle knihy se tedy s Hirkou neloučíte napořád.

10. Jestli jste stejně jako já pořád trochu puberťáci, u několika diskuzí o ocasech vyprsknete smíchy.

11. Siri Pettersen, autorka Ódinova dítěte, je taky strašně fajn ženská. To se pozná z jejích rozhovorů, které dávala, když přijela do Čech na Svět knihy a taky z toho, že mi lajkuje tweety a fotky na Instagramu.

Tak co, přesvědčila jsem vás, že prostě musíte být v #TymOdin? :) Pro svého favorita nezapomeňte hlasovat v Knižním battlu, můžete pak vyhrát pořádnou nálož knih u nakladatelství Host. Dejte mi vědět, v jakém týmu jste vy!

6 komentářů:

 1. Namotala si ma, až som za tú knihu zahlasovala a kúpila ebook :D

  OdpovědětVymazat
 2. Tak on je to ocas! :D Já jsem pořád přemýšlela nad nějakou hubenou štanglí... něčeho. :D
  Důvody pro Jiskru jsem ještě nečetla, ale už teď lituju, že ten ocas nemám. :) Joa máš můj hlas. ;)

  OdpovědětVymazat
 3. Také jsem četla jen Ódinovo dítě, ale určitě bych neřekla, že je to young adult kniha. Osobně bych ji zařadila mezi hrdinskou fantasy. Ale to jen tak na okraj.
  Jinak se mi kniha také líbila, byla velice čtivá, zajímavá a její téma bylo rozhodně neotřelé. Na druhou stranu bych uvítala, kdyby samotné přimknutí bylo více vysvětlené. I tak se ale těším na druhý díl.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Taky se těším na další díl a je pravda, že je tam spoustu neobjasněných věcí - tím víc se těším na další knihy :)

   Vymazat

Články na mail