Knižní ráj na Štvanici

středa 22. června 2016


Už jsem na Knihex jednou vyrazila - je to dva roky zpátky, bylo to na náplavce, mraky uřvaných dětí, nicneříkající tituly, alternativní záležitost dobrá leda tak pro hipstry, co se na Instagramu chtějí pochlubit ručně vyrobeným sešitem. Docela mě to otrávilo a do budoucna jsem návštěvy Knihexu neplánovala; přesvědčil mě však k tomu fakt, že se letos odehrával u vily Štvanice, kde už jsem jednou byla v září na ReadNordic akci a hrozně se mi tam líbilo. Vím, že tam mají dobrý cider a fotogenické schody směrem k toaletám. No a taky jsem byla zvědavá, jak to bude vypadat po obsahové stránce.

Bylo to mnohem víc pohodovější a barvitější než si pamatuju z předloňska. Nabídka knížek o dost širší a myslím, že si přišli na své jak milovníci obskurních neznámých titulů, tak ti, kteří preferují malé milé nakladatele typu Dybbuk a Baobab a zabavit se tu určitě mohli i mainstreamovější čtenáři u Paseky a Hostu. Sešítků, zápisníčků a dalších podobných mindžovinek trochu ubylo, což je na jednu stranu škoda, protože ze mě se v poslední době stává Sešítková královna, ale jsem ráda, že tu figurovaly knihy. Já jsem nakonec nejvíc pyšná na svou novou látkovou tašku se zeleným německým filozofem a spisovatelem Eduardem von Keyserlingem. Letos v létě budu díky ní působit strašně intelektuálně. Na větším prostoru se podařilo ukřičeným dětem více se rozptýlit, takže to taky nakonec bylo v pohodě; i když mám podezření, že čím jsem starší, tím tak nějak ty děti víc toleruju. A co si budeme povídat, buďme rádi za rodiče, kteří na podobné akce děti vodí a učí je tak odmala lásce ke knihám.

My jsme tu hodně natáčely a na vlog z akce se můžete podívat tady. Nakonec jsme unaveně klesly do trávy v podstatě uprostřed všech těch bílých stánků, protože ta fajnová lehátka byla samozřejmě do posledního obsazená čtenáři. Pořád tu mají ten dobrý cider, k tomu nám hráli The Beatles a Chubby Checker, kolem dokola nás obklopovaly knihy, prostě nebylo na co si stěžovat. Nakonec nám ani nevadilo, že pak přišel déšť, prostě jsme se líně zvedly, udělaly si ještě jedno kolečko po nakladatelských stáncích a vyrazily na pizzu. 8 komentářů

 1. Na Knihex se chystám každý rok a vždycky mi do toho něco vleze. Tak snad příště už to konečně vyjde :) Fotky jsou nádherné a věřím, že ta akce stojí za to. Na děti jsem zvyklá, na hipstery taky, takže s aklimatizací bych snad problém neměla ... a ochutnat dobrý Cider, to jsem vždycky pro!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkuju! Prááávě, kde je dobrej cider, tam je to fajn! :D

   Vymazat
 2. Na Knihex jsem letos vyrazila poprvé a bylo to tam naprosto úžasné. Osobně jsem nejvíce času strávila u antikvariátních knih. Příště Knihex opět plánuji navštívit, protože tam bylo plno zajímavých věcí. :-)
  Jinak nádherné fotky z akce. Já tam byla po poledni a to slunce až nepříjemně moc pražilo, tedy na můj vkus. :-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Díky! My jsme to skvěle vychytaly, byly jsme tam asi dvě hoďky a zrovna začalo pršet, když jsme si řekly, že už půjdem. Ale těch knih na který prostě muselo aspoň pár kapek spadnout, mi bylo docela líto :)

   Vymazat
 3. Více takových akcí i mimo Prahu právě! zdá se, že tam byla fajn atmosféra, pěkně zachycené. :) Ta holčička vypadá, jakože je naštvaná, že jí Lucka zasedla houpačku. :D

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. No, taky bych nepohrdla, kdyby se něco podobného občas konalo třeba v Sušici nebo Klatovech :) A holčička byla samozřejmě hrozně naštvaná, ale když je Lucka na houpačce, tak jde okolní svět mimo ní :D

   Vymazat
 4. prosim v com upravujes fotky?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tónuju filtry z VSCO a hlavně v PhotoFiltre a Pixlr.com, vše je online ke stáhnutí a zadarmo :)

   Vymazat

© What Jane Read. Design by FCD.