Jeden večer, dva křty a Kavárna co hledá jméno

neděle 19. června 2016


Ve čtvrtek jsme s Lucií a Nadiyou stihly hned dva křty - první se konal v Kavárně co hledá jméno, křtila se Praha neznámá od Petra Rysky a všichni jsme se tam pořád tak trochu modlili, aby nezačalo pršet. Obecně mám dost nedůvěru k věcem, které jsou "in" a všichni je musí mít, nebo k místům, kam všichni potřebují chodit a fotit si jej. Od Kavárny co hledá jméno jsem teda moc nečekala, ale nakonec jsem z ní byla hrozně nadšená. Kamarád, kterému jsem během křtu posílala fotky interiéru, mi oznámil, že to vypadá jako takový cool kravín. Jako jo, ale proč ne. Je to něco úplně jiného a originálního a bylo mi tam moc příjemně; večer jsme proseděly u pískoviště na modré paletce a s úsměvem mi vyrobili kafe, které vůbec neměli v meníčku.

No a ta knížka! Už ji mám doma, Grada nám ji poslala ještě před událostí. Věděla jsem o blogu a facebookové stránce Prahy neznámé, ale abych řekla pravdu, vůbec jsem netušila, že je to takový rozsáhlý projekt. Docela zvažuju, že se vypravím na některou z prohlídek, protože moje Praha, to jsou jen Vinohrady, Karlák, Národka a možná kousek Smíchova a Holešovic. Když mám jet někam mimo svou "zónu", připadá mi, jako bych jela do jiného města. Praha je velmi různorodá a já ji - i když tu jsem už čtvrtým rokem - znám strašně málo. Už jste někdy byli na vycházce s Petrem Ryskou? Co byste mi doporučili? :)

Chtěla jsem se pak vytratit domů, ale holky mě přesvědčily, že mnohem lepší bude omrknout křest Minimalismu od Martiny Bechyňové alias The Blondieverse a pak dlouho vysedávat na vyhřáté zdi před Prostou Přítomností, pít višňový cider a smát se tak, až nám z toho potečou slzy. Rozhodně ano. Taky jsem se seznámila s Kiwim, což je rozkošný pes Báry z Book Journalu a pak jsme jely do Marthy's Kitchen, kde jsme si nacpaly bříška palačinkama. Někteří mí známí se mě občas bázlivě ptají, jak teda vlastně probíhají ty knižní křty a zní to, jako by se mě ptali, jak probíhá zasvěcení do nějaké sekty. A nechtějí tam se mnou chodit, protože přece nečtou, nebo nečtou tak moc. Je to roztomilé, protože knižní křty jsou většinou o tom, že kecáte a smějete se s lidmi, které znáte a potkáváte na podobných akcích, vypijete spoustu vína a seznámíte se se zajímavými lidmi, kteří mají dost trpělivost a talentu na to, aby napsali opravdickou knihu. Hm, takže na jakém křestu se potkáme příště? :)


11 komentářů

 1. Dost dobré fotky, čím je to nafoceno?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Díky, fotím s olympusem pen-epl7 s portrétovým objektivem :)

   Vymazat
 2. Krásný fotky a všechny zmíněný události vypadaj bezva :) O kavárně jsem slyšela, ale ještě jsem tam neměla možnost zavítat ... rozhodně to zkusím napravit co nejdřív :)

  Jinak ta knížka Minimalismus mě hodná zaujala už dřív, ale čím víc na ni narážím, tím víc si ji chci přečíst :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Na ten Minimalismus jsem byla hodně zvědavá, protože mám ráda blog The Blondieverse, na tom křtu jsem to teda jen prolistovala, ale moc mě to nenadchlo :/ Za mě jsou její články na blogu lepší.

   Vymazat
 3. Zase úžasné fotky s ještě úžasnější atmosférou ♥ A co se Prahy týče - miluju jí a snad se mi jednou poštěstí se do ní přestěhovat! :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkuju za tu chválu :) Až se ti to poštěstí, tak vymyslíme nějakou fotosejšn společně!

   Vymazat
  2. To by bylo úplně nejvíc nejlepší

   Vymazat
 4. Praha neznámá je skvělá knížka i cely projekt. Na vycházce jsem s nimi byla zatim jen v Karlíně - a dobrý!:-)

  OdpovědětVymazat
 5. Ach, ty fotky! Máš neskutečný talent, Jani.

  OdpovědětVymazat

© What Jane Read. Design by FCD.