Blogeři offline II


Tak jsem si řekla, že mám málo práce (haha) a chtělo by to zase uspořádat nějakou tu akcičku. A tím nemyslím páteční party, nýbrž akci veřejnou, která jistojistě udělá radost spoustě lidem. Někteří z vás si možná pamatují loňské autorské čtení Blogeři offline - ve škole jsme dostali za úkol vymyslet v rámci jednoho předmětu nějakou veřejnou akci a my jsme s holkama naplánovaly autorské čtení a znetradičnily ho tím, že na něm přednášeli známí čeští blogeři. Bylo to tenkrát senzační, odehrávalo se to v baru Mandragora a já celá vystresovaná tím, že se něco určitě pokazí, jsem pro jistotu celý den nejedla a jen popíjela růžové víno, takže jsem už před začátkem akce byla slušně vysmátá. Aspoň mi pak nedělalo takový problém mluvit do mikrofonu a všechno řešit s úsměvem. Ono se ale vlastně nakonec nic nepokazilo, všichni se dobře bavili a my s holkama za to tenkrát dostaly jedničky a plný počet kreditů.

No, tentokrát už to nebudeme dělat pro kredity, ale čistě pro to, aby se lidi dobře bavili, přinejmenším stejně jako loni. Bude to krapet jiné než loni, možná trochu punkovější, přece jen nám do toho už nebudou kecat žádní učitelé. Kdo bude vystupovat? Stejně jako loni se představí naše hvězdy Michelle Losekoot a Miloš Říha, kteří společně píší blog Bezjablka.cz, který mi prostě jednoduše mluví z duše. Čtete to, neustále kuckáte smíchy a navíc si říkáte - jo! přesně! to jsem si vždycky myslela! tak to je! konečně to někdo řekl nahlas! Dále pak jsme repertoár trochu obměnili. Číst ze svého blogu bude Do Thu Trang alias Asi Jatka, která už má v kapse Novinářskou křepelku, nominaci na Magnesii Literu a návštěvu v DVTV a u Jana Krause. Její postřehy z Českovietnamska jsou vtipné, bystré, poučné a nepředvídatelné. Taky už mě baví nějakou dobu a moc se těším, až si její články společně užijeme naživo. No a do třetice naše blogerské kombo doplní Marta z blogu Takže asi tak - rozhodli jsme se dát prostor alespoň jednomu "nováčkovi", který ještě ve velkém blogerském světě není tak známý, ačkoliv by si to zasloužil. Martiny články jsou duchaplné, ze života, legrační, čtivé a vsadím se, že budou stejně dobře jako online znít i offline.

Kdy a kde? 14. července od 19.00 se na vás budeme těšit v Nové galerii v pražské Balbínovce. Otevřeli tam novou kavárnu a já už teď vím, že tam mají strašně dobrý víno, které je k takovéhle akci samozřejmě nezbytné. Moderovat to celé bude Šárka, která je talentovaná herečka (no a moderátorka taky, samozřejmě), navíc jí bude vycházet básnická sbírka Popravda, takže je to taky talentovaná začínající spisovatelka. Talent a vtipný postřeh má taky ilustrátorka Bára Balgová, jejíž zásluhou máme ty nejhezčí covery a plakáty.

Playlist právě vymýšlíme (jsem zvědavá, kolik písniček od Franka Sinatry, Franka Turnera, Against Me!, The Baseballs a Helen Shapiro si dokážu prosadit), což je taky velká změna oproti loňské kapele a pořád vymýšlíme další vychytávky, jak celou akci udělat ještě hezčí, přitažlivější a zábavnější. Slibuju, že se nudit nebudete. Těším se na vás!

2 komentáře:

 1. Loňský ročník jsem prošvihla, ale letos by to vyjít mohlo. Vypadá to senzačně, konkrétně Asi Jatku čtu skoro od jejích počátků a šíleně mě baví. Že byla u Krause jsem netušila a určitě se na ni tedy musím kouknout. Její humor mi sedí :)
  Věřím, že i ostatní, které tolik neznám jsou senzační a doufám, že se všechno podaří ke spokojenosti všech zúčastněných. Držím palce a snad se potkáme :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ahoj, doufám, že ti to vyjde :) Bude to sranda, všichni blogeři píší hrozně vtipně, Bezjablka loni sklidilo velký úspěch a super bude určitě i Marta a Takže asi tak :)

   Vymazat

Články na mail