Pé Esko

středa 16. března 2016

Moje recenze na knihu P.S. od Ani Geislerové bude krátká.


Přečtěte si to.

Ale ne, dělám si legraci. Tedy, s tím, co jsem napsala ne, to myslím zcela vážně. Ale přece jen se trochu víc rozepíšu, Péesko za to určitě stojí. Nikdy jsem nečetla Aniny články v Elle, takže jsem moc nevěděla, co od toho mám čekat, věděla jsem jen to, že je ta knížka krásná a že je všude beznadějně vyprodaná, takže na ní asi fakt něco bude. Jenomže když je v Čechách knížka beznadějně vyprodaná, tak to ještě nezaručuje kvalitu, protože žijeme v zemi, kde se stojí fronty na Fifty shades, žejo.

Aňa Geislerová mě díkybohu vůbec nezklamala. Naopak. Její deníkové / fejetonové zápisky jsou něco, co budu s chutí otvírat stále dokola, pokaždé, když si budu chtít zlepšit náladu. Píše o svém životě, o své rodině, o svých vášních, o životě. A možná to je především jedna z nejznámějších českých hereček, hvězda stříbrného plátna, ale pořád je to taky docela obyčejná zrzka, která má stejné problémy a starosti jako všichni ostatní a její pocity a strachy a trable a radosti vám budou tak blízké, až vás to jistojistě překvapí. Univerzálně. Tuhle knížku mi okamžitě po dočtení sebraly mamka a babička a teta a sestřenice, všechny si jí přečetly a všechny z ní byly nadšené a dojaté stejně jako já. Ok, je to univerzálně ženská kniha. Pro kluky zase doporučím někdy něco příště.

To jediné, co dokážu Aně vytknout je to, že ke konci už se přece jen jednotlivá témata tak trochu opakují a nakonec mě ani nemrzelo, že skončila. Když si to ovšem teď tak zpětně promýšlím, jsem z ní supernadšená.. Jsou to krátké, několikastránkové myšlenky, vždycky nakonec pozitivní, ačkoliv ne vždy v nich hovoří o čistě pozitivních věcech. Ale je to přesně ta kniha, ze které čerpáte dobrou náladu. Četla jsem si ji vždycky ráno při snídani (a kolikrát jsem litovala, že mi chybí meruňková marmeláda!) a vždycky jsem díky ní měla o trošku hezčí den, dřív, než ještě pořádně vůbec začal. A odcházela jsem do světa s úsměvem na rtech.

Nehledě na to, že díky ilustracím Lely Geislerové je ta knížka fakticky hrozně krásná. Ale to už je jen třešnička na dortu.


P.S. / Aňa Geislerová / 2015
Za recenzní výtisk děkuji knihkupectví Martinus.cz.

6 komentářů

 1. Moc hezky napsáno. :)
  Už nad ní pár týdnů přemýšlím a tvoje recenze mě tak trošku ukecala. :D :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ukecávat, to by mi šlo. Ale ne, fakt je skvělá :)

   Vymazat
 2. Prohlížela jsem si ji v knihkupectví a ty ilustrace jsou vážně nádherné! Obshaově mě vůbec nelákala, ale teda hodně jsi mě nalomila touhle superpozitivní recenzí...

  OdpovědětVymazat
 3. Mám podobný názor, kniha je milá, ale vadilo mi opakování témat. Přesto je to ozdoba mé knihovny :)

  OdpovědětVymazat
 4. Mě se líbí vzhledově, to se druhé Geislerce povedlo (Lela?). Také jsem přemýšlela, že bych si ji pořídila, ale nakonec jsem si místo ní z knižního veletrhu odnesla ódinovo dítě. A nelituji toho, asi to je něco trochu víc pro mě. I když fejetony mám také ráda :)

  OdpovědětVymazat

© What Jane Read. Design by FCD.