Knihomolské ráno

neděle 14. února 2016


Soboty podle mě byly stvořené k lenošení v posteli, čtení, procházkám, k vysedávání v kavárnách  a prohrabování se starými knížkami v antikvariátu. Přesně takovouhle sobotu jsem včera měla já. Většinou o víkendu jezdím domů na Šumavu, ale teď jsem se rozhodla udělat si víkend v Praze a pořádně se rozmazlovat. S kamarádkou Laylou jsme se dopoledne usalašily v holešovickém Avion Street Café (asi mé nejoblíbenější café, mimochodem), pojídaly jsme croissanty, dorty a pily cappuccino, fotily jsme a debatovaly o knížkách (a o spoustě dalších věcí). Pak jsme se přemístily do antikvariátu na Národce, kde jsme hledaly poklady a já našla Hrozny hněvu ve vydání z osmdesátých let se zažloutlými stránkami, což, jak dobře víme, knize pouze přidává na kráse. Spokojenější jsem být nemohla.


9 komentářů

 1. Jo, takovou sobotu jsem už dlouho nezažila, možná až jednou budu mít vlastní klid. :D Takhle vstávám v šest, dělám mladší ségře kakao a pak uklízím nebo roznáším noviny. :D

  Skvělé fotky. Těšila jsem se na fotku těch úžasně zažloutlých stránek, ale tak snad příště. :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Díky. Fotka úžasně zažloutlých stránek tu určitě bude taky ;)

   Vymazat
 2. Naprosto nádherné fotky a záviděníhodná sobota! :) U nás vznikl spontánní generální úklid, takže čtenářské potěšení doháním až dnes :)
  Krásnou neděli přeji,
  K

  OdpovědětVymazat
 3. Taky chci takovou sobotu. Bohužel studuji, uklízím, vařím, peču, připravuji se do práce. prostě nestíhám. možná až po závěrečných zkouškách si udělám den pro sebe. Do antikvariátu bych zašla moc ráda. Tolik různých knih. Paráda.
  http://kniho.blogspot.cz/

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Žejo! Já jsem v žádném antiku docela dlouho nebyla, tak jsem si to fakt užívala.

   Vymazat
 4. Takovéto čtenářské dopoledně jsem si už dlouho neudělala. U mně převažují čtenářské noci, když se nedokážu odtrhnout od knihy, a moje rána pak jsou v zombie stylu :D

  Ale zvlášť oceňuju tip na dobrou kavárnu, tu určitě zkusím :) A krásné fotky!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Zkus, stojí to za to, je tam hrozně milá obsluha, fakt dobré kafe a krásný interiér. A dík! :)

   Vymazat
 5. S narozením dítěte si o takovéhle sobotě můžu nechat leda zdát:D...anebo se aspoň můžu zasnít u tebe na blogu;)

  OdpovědětVymazat

© What Jane Read. Design by FCD.