02

Slíbila jsem si, že si budu poctivě zaznamenávat zážitky z každého měsíce a haleluja, zatím to dodržuju. Co jsem dělala v únoru?

Prvního února jsme se s kamarádem opili v Cafe Modi (nechtěně) a pak jsme v jedné večerce poblíž objevili lahve s Cosmopolitanem. Jako seriálová fanynka Sexu ve městě a v duši stále ještě holka z vesnice jsem byla neuvěřitelně nadšená, že se něco takového prodává v malinkatých flaštičkách. Vzali jsme Cosmopolitany a šli si natajno sednout na jednu z lodí kotvících na náplavce - ne že bych vás nabádala k tomu, abyste po nocích lezli na cizí majetky, ale výhled na rozsvícenou Prahu je odsud mnohem hezčí než z lavičky na břehu, co si budeme povídat. Jak říkali Aristoteles a Dante v té knížce, světelné znečištění může být někdy docela fajn.

Kultura? Byli jsme v Divadle Komedie na Naší třídě. Připomněla jsem si svou platonickou lásku k Jaromíru Noskovi a rozesmutnil mě ten syrový, drsný příběh Polska před / během a po druhé světové válce. Filmy jsem stihla tři. Na Dánskou dívku jsem vytáhla kamarádku, silný příběh, i když to spoustu lidí kritizuje, zklamaná jsem rozhodně nebyla. Na Valentýna vybral kamarád antiromantický Deadpool; prvně jsem se podívala do IMAXu a pokud se chcete v kině zasmát, nic srandovnějšího a míň korektního vám doporučit nedokážu. Taky jsem se podívala na zahájení festivalu Severská filmová zima v Lucerně (díky kampani #ReadNordic) a při té příležitosti jsme viděli film Uchvácen ženou a já si připomněla, že všechny severské filmy bez rozdílu mají jedinečnou atmosféru, specifický humor a celkově jsou prostě takové zvláštní, ale vždycky z nich nakonec máte dobrý pocit.

Během února jsem si vypěstovala lehkou závislost na vegetariánských nudlích a jarních závitcích v Beas Dhaba na Národce, čokoládovou zmrzlinou jsem léčila kamarády z kocoviny, prožila pravý vesnický masopust, chodila na dlouhé procházky po lesích a loukách. Šla jsem taky na Zootlet a připomněla si, že vlastně nemám ráda lidi, zvlášť, když je jich hodně na jednom místě; ale ten pletený svetr za to stál. Prožila jsem skvělé dlouhé snídaně v Home Kitchen a Avion Street Cafe a vypila hektolitry kávy v sušickém Thecoffeehouse. Po dlouhé době jsem fotila jen tak pro radost a rozhodně s tím hodlám pokračovat i v březnu.

Ti, co mě sledují na Instagramu, si možná všimli, že v poslední době čtu spoustu skvělých knížek, ale recenze tu nějak nepřibývají. Nojo a narovinu říkám, že v nejbližší době se to nezlepší. Pokud ale máte moje recenze rádi, můžete je pokojně číst dál na blogu Martinus.cz, kam je teď pro změnu píšu. Kromě mých recenzí tam najdete i strašnou spoustu dalších skvělých článků, soutěže, tipy, zamyšlení a všechno je to o knížkách. O literatuře a knihách se vždy vypíšu tam a nějak už nemám chuť psát o něčem podobném na blog, přiznávám se. Samozřejmě se tu ještě nějaké recenze objeví, ale bude jich poskrovnu. Ale nebojte, mám v zásobě pár nápadů, jak blog oživit, vylepšit, vymýšlím nová témata, tipy na fotky, pravidelné rubriky... je na co se těšit ;) Budu taky moc ráda, když mi napíšete, co byste do budoucna na blogu chtěli vidět.

Jak jste se měli v únoru?


Share this:

, , ,

KONVERZACE

9 x byl okomentován tento příspěvek:

 1. Opět hrozně zajímavé. :) Dánskou dívku bych si moc chtěla přečíst, na náplavce jsem nikdy nebyla, stejně jako jsem se nikdy neopila (i když si vlastně myslím, že obojí by mohlo stát za to :D). Ale viděla jsem Deadpool a přišlo mi to fakt perfektní. :D
  Taky ti závidím výlety do kaváren a ten svetr. :D
  Měj se krásně!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. No, abych byla upřímná, pomalu to přestávají být výlety do kaváren a cokoliv podnikám mimo kavárnu by se dalo označit za "výlet z kavárny", protože tam fakt trávím skoro každý den :D Díky, taky se měj krásně! :)

   Vymazat
 2. Mám tenhle typ článků ráda :) Samozřejmě se mi líbí i tvoje recenze, ale nezaškodí si čas od času přečíst něco z reálného světa :) Takže jsem určitě pro další podobné články :) Jsi člověk s tvůrčím duchem, články budou stát určitě za to :) Já v únoru dosáhla maximálně selhání na VŠ :D a zúčastnila se fotbalového plesu + oslavy narození dcerky jedné kamarádky :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Pokud se ti líbí moje recenze, tak šupšup na www.blog.martinus.cz ;) Děkuju a tvůj únor zní taky zajímavě ;)

   Vymazat
 3. Ahoj, příjemný článek jako vždy. Tvoje neknižní přispěvky jsou stejně fajn jako knižní, mají skvělou pražskou i venkovskou atmosféru. O fotkách nemluvě :)
  Potěšily by mě tvé reference o oblíbených knihách, třeba ještě těch z loňska.
  Nebo alespoň vecpat do podobného článku jako je tenhle, jestli jsi přečetla něco super úžasného, co by nemělo upadnout v zapomnění :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkuju <3 O knížkách teď spíš na blog.martinus.cz, oblíbených knížek mám tolik, že to by se do jednoho článku nevešlo :D A hlavně už si asi ani nepamatuju, co všechno přesně jsem loni přečetla. Každopádně můžu do toho svého měsíčního shrnutí sepsat i knihy, které jsem v ten daný měsíc četla, díky za tip :)

   Vymazat
 4. Tento komentář byl odstraněn autorem.

  OdpovědětVymazat
 5. Měla jsi krásný únor a máš krásné fotky. Martinus je určitě dobrá mentální investice :-) krásný e-shop a skvělé akce, takže se ti ani nedivím, že tě natolik zaměstnává :-) ale není nic jednoduššího než si tvoje články najít i tam. Rozhodně piš a foť dál, moc mě to baví.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Díky, určitě na náš martinusácký blog pravidelně koukej :) Děkuju za krásný komentář <3

   Vymazat