01

Mimo svých předsevzetí jsem si taky letos slíbila, že si každý měsíc zdokumentuju. Víceméně to zvládám na Instagramu, ale co si budeme povídat, víc než fotky svých každodenních zážitků preferuju pěkně nainstalované snídaně s knížkama. Ještě že mám blog. Na konci každého měsíce si tu budu archivovat svoje vzpomínky.

Leden. Jedly jsme s holkama Bertíkovy fazolky tisíckrát jinak a zjistily jsme, že nejhnusnější ze všeho je, když si dáte do pusy žížalu s hlínou. Jakkoliv je to přirozená kombinace, chutná to fakt odporně. Viděla jsem dva nové filmy - na začátku roku Zbrusu Nový zákon v Lucerně a včera Zmrtvýchvstání v Sušici. Oba dva mě bavily a těším se, až seženu původní knižní předlohu Zmrtvýchvstání od Michaela Punkeho. Díky filmům vím, že Bůh je asi pěkná svině (a žije v Bruselu) a když nazí vlezete do vykuchaného koně, přežijete i fakt velkou zimu. V lednu zemřel David Bowie, a tak jsme poslouchali Starmana a Heroes pořád dokola (v jukeboxu v jednom nonstopu na Andělu) a bylo nám z toho smutno. A ještě víc mi bylo smutno, když zemřel Alan Rickman a připíjeli jsme si se spolužáky na Severuse Snapea ve francouzské hospůdce u Národní. Pak jsem taky protančila celou noc ve Friends a úspěšně dokončila zkouškové období (dokonce i ten odporný předmět Struktura výtvarného a hudebního uměleckého díla, kde jsme při zkoušce museli rozpoznat cca 1 000 uměleckých děl - dokonce teď rozeznám Cézanna od Duchampa a některá Magrittova díla se mi začala opravdu zamlouvat). Byli jsme bobovat, postavili jsme obřího sněhuláka a uspořádali koulovačku, kterou jsem projela na celé čáře; když jsme pak s hrnky čaje v ruce z okna se zalíbením sledovali náš výtvor, sněhulák se nám rozpadl před očima. Obleva dorazila i na Šumavu. Knížky jsou všude kolem mě (ale o těch budu víc povídat v recenzích), hlavně v práci, kde je to boží a kde právě oslavujeme čtvrté narozeniny.

Jaký byl váš leden?Share this:

, ,

KONVERZACE

10 x byl okomentován tento příspěvek:

 1. Krásný příspěvek. Těším se na další! :)

  OdpovědětVymazat
 2. Tohle se mi hrozně líbí! :) Sice si teď připadám jako hroznej stalker, ale pozorovat životy ostatních mě vždycky hrozně bavilo. ;)
  Bertíkovy fazolky tisíckrát jinak bych někdy chtěla ochutnat. A je mi fuk, že chutnaj i jako žížaly, stejně mě fascinuje, že taková chuť jde vytvořit i v mudlovském světě. :D
  Davida Bowieho jsem nikdy moc neposlouchala, ale Heroes mám fakt moc ráda a mrzí mě, že na světě je zase o jednoho zajímavého člověka méně. Tedy vlastně už o dva. Pořád nějak nemůžu uvěřit, že Snape zemřel. :/
  Wow, takovou databázi uměleckých děl bych jednou chtěla mít doopravdy v hlavě, i když se mi to asi nesplní. :D
  A tvé fotky jsou jako vždy úža. ;)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tak však kdybych to říkat nikomu nechtěla, tak nic na blog nepíšu, takže si rozhodně nemusíš připadat jako stalker :D Lidi o sobě přece řeknou jen to, co chtějí. Bertíkovy fazolky jsem si zamilovala :) a taky nejsem fanynka Bowieho odjakživa, ale pár jeho písniček mám opravdu ráda a třeba zrovna Starman je taková srdeční písnička moje :) O Rickmanovi ani nemluvě.
   Díky za pochvalu a upřímně, žádnou databázi v hlavě nemám, něco si pamatuju, ale zdaleka, zdaleka ne všechno :D

   Vymazat
 3. jo, alan rickman me rozplakal. nahore by se meli vzpamatovat, a nebo me prizvat na oslavu, to uz je na nich.

  OdpovědětVymazat
 4. Jupí, těším se na další takový článek, ty mě vždy dodávají nejvíce inspirace. Pamlsek z HP bych také někdy chtěla ochutnat, zní to fakt zajímavě. Byl to hrozný týden, když David a Alan společně odešli si dát do nebeský čajovny čaj, zvláště odchod Alana mě opravdu vzal, ani jsem nečekala jak. A máš opravdu nádherné fotky, veliká poklona.

  Adéla z http://maly-velky-britofil.blogspot.cz/

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Zase za měsíc, snad :) A děkuji!

   Vymazat
 5. Jak se ti líbila knížka Dopisy na konec světa? :) Právě ji čtu a zatím vypadá slibně. :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Rozepíšu se o tom v recenzi, zrovna jsem ji dočetla a líbila se mi (překvapivě) hodně :)

   Vymazat