Kapitola 2015

čtvrtek 31. prosince 2015


Na poslední článek letošního roku jsem toho plánovala hodně. Recenzi na knížku Holčička, která spolkla mrak velký jako Eiffelova věž, protože poslední recenzí by měla být nějaká opravdu dobrá a zajímavá knížka. Povídání o tom, co je u mě nového. Přehled nejlepších knih, co jsem přečetla v uplynulém roce. Nakonec jsem se rozhodla, že si to všechno necháme na rok 2016, souhlasíte? :)

Teď na konci prosince mi přišlo upozornění, že bych měla obnovit doménu whatjaneread.com. Vážně jsem přemýšlela nad tím, jestli to má vůbec ještě cenu - poslední dobou si vystačím s focením na Instagram a pro Za knihami a když už něco napíšu, většinou s tím nejsem stoprocentně spokojená, protože vím, že jsou to články psané narychlo (a obvykle se u psaní ještě stihnu nasnídat, nalíčit a vyřídit pět e-mailů) a mohla bych si na nich dát mnohem více záležet. Ale však už mě trochu znáte, jsem nostalgická a opustit tenhle blog, to by mi trhalo srdce. Sice jsem svou nepravidelnou aktivitou na blogu určitě ztratila valnou část svých čtenářů, ale o to raději mám ty, kteří ještě pořád čekají, kdy se tu objeví nějaká nová recenze <3

Kdybych měla vypisovat všechno, proč byl rok 2015 ohromný, tak by tohle byl pěkně dlouhý článek. Neříkám, že byl každý den superskvělebáječný a celý rok jsem byla pořád štěstím bez sebe, ale vím, že jsem si ho užila na maximum. Dokonce i ty poslední dny o Vánocích, které jsem strávila v posteli, v jedné ruce vánočku, v druhé kakao a přede mnou Colin Firth v Love Actually. Celou dobu jsem si říkala, že ten nejlepší dárek jsou tyhlety volné dny, kdy nemusím vůbec nic dělat a strašně jsem si libovala. Ale když se ohlédnu zpátky, stejně tak jsem si na maximum užívala ten předvánoční frmol v práci, ve škole a vůbec i celkově všude kolem mě.


Už teď je mi jasné, že rok 2016 bude ještě ohromnější než ten předchozí, protože mě čeká spoustu důležitých rozhodnutí a nejspíš ho budu vítat s lehkou nervozitou v břiše, znáte to, takový ten divně dobrý pocit, když jdete do neznáma, dost možná to bude průser, ale dost možná to taky bude šíleně skvělé... Nicméně už teď tuším, že co se týče knih, bude to paráda! Mým prvním lednovým předsevzetím je konečně přečíst P.S. od Ani Geislerové a Kafe a cigárko Marušky Doležalové, hned jak vyjdou v dotisku. Jaké knihy s vámi přivítají nový rok?


A vůbec, jaká byla vaše kapitola 2015? :)

16 komentářů

 1. Podľa Tvojho článku si si naozaj nádherne užila vianočné sviatky a aj celý rok 2015. Do toho nového Ti želám veľa úspechov, radosti a krásnych chvíľ nie len s knihou :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Moc děkuji a také přeji šťastný nový rok :*

   Vymazat
 2. Určitě by byla škoda přestat psát a rušit blog, i když na to třeba nemáš tolik času. Ráda se sem vracím a občas si něco přečtu.
  Přeju co nejlepší start do nového roku a ať ta nervozita v břiše vydrží co nejdéle, bývá to pozitivní znamení, věř mi ;)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děláš mi radost :) Děkuju a šťastný nový rok!

   Vymazat
 3. To je milý článek! :)Jsem ráda, že blog nerušíš.
  Přeju vše dobré do nového roku - a abys ta důležitá rozhodnutí udělala tak, abys s nimi byla spokojená :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Šťastný nový rok a děkuju moc! :)

   Vymazat
 4. Hodně štěstí, zdraví a knih do nového roku a těším se na další články, co napíšeš. Je mi jedno, na kterou stránku, já je budu číst všude :).

  OdpovědětVymazat
 5. A kdybys doménu neobnovila, přepnulo by se to zase na blogspot, nebo by to prostě zmizelo?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Myslím, že by se to přepnulo zase na blogspot :) Ona ta původní "blogspotová" adresa pořád funguje, akorát tě automaticky přesune na whatjaneread.com :)

   Vymazat
 6. I když napíšeš tak často, pořád je skvělé mít se kam vracet ;-)
  Můj rok 2015 byl také veskrze fajn,ale vypsala jsem se o tom dostatecne na blogu ;-)
  Přeji ti jen ty spravne kroky a spoustu prectenych stranek.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkuju děkuju moc :* a taky přeju šťastný nový rok :)

   Vymazat
 7. Jani, tvoje články jsou skvělý. Jsi moc dobrá recenzentka, píšeš zajímavě a co je největší plus, nenecháš se strhnout většinovým míněním, což podle mě dost "recenzentů" dělá. Že nenapíšou vlastní názor, ale jen vychvalují a vychvalují. A pokud jde o to, že nepíšeš denně... no, však důležitá je kvalita, ne kvantita. :) Navíc na 50% nových knih, co bych si ráda přečetla, jsem přišla díky tobě. :) Takže rozhodně blog neruš, byla by to (a myslím, že nejen pro mě) ztráta.
  Šťastný nový rok a spoustu úžasných knih! :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Strašně moc děkuju, takové komentáře mi dělají strašnou radost :* Šťastný nový rok :)

   Vymazat
 8. Kafe a cigárko mám taky na seznamu a pak to v lednu vidím na Oceán, Moře (Alessandro Barricco) :-)

  Kráska dne

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Na Kafe a cigárko se hrozně těším, už jsem tu knížku viděla a vypadá senzačně. Jen doufám, že to zas nebude v cukuletu vyprodaný :D

   Vymazat

© What Jane Read. Design by FCD.