Seber odvahu

Psaní Báry Šťastné mě prostě baví. Baví mě Šťastný blog, bavila mě Šťastná kniha a bavila mě i Bára Šťastná naživo, když na naší školní akci Blogeři offline předčítala příspěvky ze svého blogu. Její novou knížku Jak jsem sebrala odvahu jsem tedy netrpělivě vyhlížela.


Jak už název napovídá, tím, co spojuje všechny kapitoly dohromady, je odvaha. Nejde tu o odvahu, kterou byste potřebovali k zachránění člověka z hořícího domu nebo k vylezení na Mount Everest. Jde tu o takovou tu odvahu, kterou potřebujete k tomu, abyste překonávali všechny strasti všedních dní. Nebo abyste si ty všední dny dokázaly užít bez ohledu na následky nebo na to, že na vás budou kolemjdoucí lidé zírat jako na idiota. Jde tu o tu odvahu vzít svůj život do svých rukou a naložit s ním podle svého. A taková odvaha se mi líbí. A přesně takovou odvahu potřebuju občas dodat a jsem ráda, že v tom nejsem sama, že existují další lidé, kteří se bojí stejných věcí jako já.

Čím víc se knížka dotýká všedních, každodenních věcí - úklidu, vaření, nebo holení nohou - tím víc je vám autorka sympatičtější a tím víc s ní souzníte. Snad na každé druhé stránce jsem si říkala - jo, to mám přesně stejně, jako kdyby psala o mně! Někdy je strašně prima číst o vymyšlených světech a lidech a bájných stvořeních a někdy je zase strašně hezké stát víc nohama na zemi a číst o tom, co se odehrává na pražském Žižkově jedné matce dvou malých holek. 

Navíc je to opět strašně čtivé a vtipné, takovým tím nedbalým způsobem, jen tak mimochodem, že jsem se jen semtam lehce uchichtla, ale i po dočtení jsem ještě dlouho nosila koutky úst permanentně stočené směrem vzhůru. Bára Šťastná vás umí úplně nabít dobrou náladou a energií a spoustu odborných všednodenních záležitostí vám už pak nepřipadá tak strašných. Nebo se je aspoň pokusíte brát s humorem. Nebo si aspoň říkáte, že jednou, jednou z nich bude fakt dobrá vtipná historka.

Po dočtení mi knížku zabavila máma, která ji zhltla snad za den a pak ji četla moje o dva roky mladší sestřenice a hned na to babička. Bára Šťastná se očividně dokáže zalíbit všem ženským v naší rodině a všechny už se moc těšíme na její další dílo. Jo a mimochodem, zmínila jsem už tu obálku? Bára jedoucí na lvu Seifertovou ulicí mě fakt pobavila.


Chystáte se na tuhle knížku? Přečetli jste Šťastnou knihu? :)

Jak jsem sebrala odvahu / Barbora Šťastná / 2015
Za recenzní výtisk děkuji nakladatelství Motto.

Share this:

, , , ,

KONVERZACE

3 x byl okomentován tento příspěvek:

  1. Dlouho nad ni premyslim, dekuju za recenzi!:)

    OdpovědětVymazat
  2. Štastnou knihu jsem četla a moc mě bavila, stejně tak Bářin blog. Třeba se někdy dostanu i k této novince.

    OdpovědětVymazat