#ReadNordic

pátek 11. září 2015Ve čtvrtek jsem se nastěhovala zpátky do Prahy (tři přepravky s knížkama, dvě patra a moje chabý svaly nejsou dobrá kombinace) a hned jsem se šla večer mrknout na akci #ReadNordic do vily Štvanice. Čtete severskou literaturu? Tahle kampaň, kterou organizuje Skandinávský dům, teď plánuje spoustu akcí, které vyvrcholí Světem knihy 2016, jehož hlavním hostem budou právě Seveřané. Po včerejšku jsem z kampaně docela nadšená a plánuju se zúčastnit co nejvíc akcí, protože, co si budeme povídat, severská literatura za to stojí. Poslední knížka ze Skandinávie, kterou jsem přečetla, byl finský Literární spolek Laury Sněžné a s tou knížkou jsem prožila něco jako lásku na první pohled a rozhodně to byla jedna z těch nejlepších, které jsem četla v létě. Na #ReadNordic jsme si včera poslechli, co rádi čtou severští velvyslanci, koukli jsme se na fakt vtipné divadlo Severská literatura v 10 minutách od Ema mele a pak jsme prostě jen tak klábosili, fotili se, koukali na severské filmy a popíjeli cool drinky s názvy jako Harry Hole a Read me!


Jaké jsou vaše oblíbené severské knížky? Podělte se o ně se mnou v komentářích ;).3 komentáře

 1. Literární spolek Laury Sněžné byla pro mě taky láska na první pohled, od obálky až po poslední věty :D Opravdu skvělá. Jinak jsem trochu mimo, co se týká severské literatury, samozřejmě kromě takových klasik, jako je Astrid Lindgren. Hodně ráda mám Josteina Gaardera, nejen kvůli Sofiinu svět - miluju jeho Dívku s pomeranči nebo Hrad v Pyrenejích. Ale ReadNordic zní jako dobrá nakopávací příležitost, abych dohnala svůj skluz ohledně čtení severské literatury :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Gaarder i Lindgrenová jsou taky mí severští favorité <3.

   Vymazat
 2. Veľmi ma mrzí, že som na tejto akcii chýbala, ale naplánovali ju na deň, kedy začínal filmový festival Cinematik a tam som nechcela chýbať. Ale do výzvy sa zapojím a snáď i stihnem nejaké sprievodné akcie (a určite samotný knižný veľtrh). Inak moje obľúbené severské knihy sú Literární spolek Laury Sněžné, Porodní bába, Strážkyně pramene, Výhonek osmilisté růže alebo napríklad Agnes. Je ich samozrejme podstatne viac, ale tieto príbehy sú prvé, na ktoré si spomeniem, keď sa hovorí o severských knihách.

  OdpovědětVymazat

© What Jane Read. Design by FCD.