Už jste poslali do světa svá #moudrazknih?


Jak pokračuje vaše rozdávání mouder z knížek? Říkala jsem si, že vám připravím maličkou ukázku toho, kde jsem papírky nechávala já. Pokud někdo nevíte, o co jde, tady naleznete veškeré info o projektu a s ním spojené soutěži. Mimochodem, rozhodli jsme se s Bárou, že o exkurzi teď můžete soutěžit nejen na Twitteru, ale i na svých blozích. Stačí, když postnete nějaký článek o vašich #moudrazknih; ať už to budou fotky, nebo klidně i povídání o tom, kam jste je dávali. Žádné meze se nekladou, originalita především. Odkazy na své výtvory můžete posílat na janebenesova@gmail.com.

Musím říct, že mě hrozně mile překvapilo, kolik lidí náš nápad nadchnul. Bála jsem se, že to budete považovat za zbytečnost a úplně hrozně moc mě potěšilo, jak jsou milovníci knih super, že do toho jdete s námi. Minulý týden jsem byla s kamarádkami v kině a jedna z nich najednou řekla, že pro mě má malé překvápko a z kabelky vytáhla celou hromadu malých papírků s citáty. Strašně mě to potěšilo. I všechny ty krásné fotky na instagramu. Jen tak dál! ;) Já se teď o tom sice tolik nezmiňuju online, ale #moudrazknih rozhazuju v podstatě každý den. Hrozně mě baví dávat je za stěrače auta, protože si představuju, že když je pak řidiči sbírají, čekají tak akorát "sorry, že jsem ti škrábnul zadní dveře", ale citát z knížky fakt ne. Nebo je nechávám u prázdných šálků v kavárnách. A na lavičkách, kolem kterých denně chodím, nebo v kafeautomatu, to si pak toho papírku všimnete jedině tehdy, pokud si zašátráte pro kelímek s kávou. Nejhezčí pak je, když jdu kolem místa, kam jsem šoupla #moudrazknih a zjistím, že tam ty papírky už nejsou. Že z toho měl třeba někdo radost. Že to třeba někoho inspiruje. Že to třeba někoho donutí se zamyslet. A tak.18 komentářů:

 1. Mně se tenhle nápad líbí a vůbec se nedivím, že to nadchlo tolik lidí. :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Bezva, zkusíš taky nějaké papírky rozmístit? :)

   Vymazat
 2. Už mám také své papírky připravené :) Nápad je to skvělý a je fajn, jak se to ujalo :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Skvělý, tak pak nezapomeň postovat fotky na twitteru a insta :).

   Vymazat
 3. Tenhle nápad mě vážně moc zaujal, opsala jsem si ta moudra zatím jen ručně a nějak mě to horko zmáhá (když nic jiného, alespoň se na něj může vymluvit :D), ale nemůžu se přemluvit, abych je opsala do počítače. Já to udělám, vím to. Dokonce si už v hlavě rozmýšlím, kde všude ty papírky nechám a zrovna jsi mě inspirovala, že bych některý také mohla dát za stěrač auta. :) Vážně pěkný nápad. :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Skvělý! Ale ručně napsaný úplně stačí, mně to asi i přijde hezčí a kdybych neškrábala jako kocour, tak to taky píšu radši ručně :D.

   Vymazat
  2. Může být i ručně psané? SUPER! Nemám totiž po stěhování ještě zprovozněnou tiskárnu. Paráááda, mám radost.

   Vymazat
 4. Moc, moc se mi to líbí! Mám toho tolik vypsaného z knih, že se asi upíšu :). Nevím kde je ale budu dávat, když bydlím na vesnici u lesa a do města se moc často nedostanu :( Ale popřemýšlím a něco možná vymyslím :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. však on se jistě nějaký způsob najde, jak to rozšířit mezi lidi :). a i kdyby ne, můžeš aspoň občas udělat radost svým blízkým, rodině a kamarádům a tak :).

   Vymazat
 5. To je parádní nápad! Zítra budu v práci vypisovat z kindla a hned to někam dám! :)

  OdpovědětVymazat
 6. Divím se, že tohle ještě nikoho nenapadlo, je to skvělý projekt. Pár mouder už jsem do světa vyslala, další připravuji. A jsem pro, aby moudrazknih pokračovala i po ukončení soutěže :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. s Bárou v tom určitě budeme pokračovat i po létě :).

   Vymazat
 7. Je, to je tak hrozně hezkej a milej nápad :) umím si představit, jak dokáže takováhle maličkost rozjasnit den, fakt super! napadá mě třeba nechávat papírky v knížkách z knihovny, co si půjčím domů a pak vrátím :))

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. to už jsem taky udělala, musí to být skvělé takhle to moudro najít :)).

   Vymazat
 8. Ahoj Jano, chtěla bych to moudro někde najít... nebo s tebou jít fotit. iva :-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. :) tak ono je to hlavně o tom rozdávání, ale taky by se mi líbilo ho někde najít. a na focení se klidně můžeme domluvit, napiš mi do zprávy na fb blogu, nebo na mail :).

   Vymazat

Články na mail