V lesích

pátek 21. srpna 2015


Nechápu, co se to se mnou v poslední době dělo, ale vůbec jsem neměla náladu fotit. Jakože lidi. Jediné, co mě fakt bavilo, tak bylo Za knihami - a to hlavně proto, že si dost často fakt hezky popovídám s úplně cizími lidmi o knížkách. Jinak jsem jen vycvakla semtam nějakou tu knížku, kvůli recenzi a upřímně, když se kouknu na blog cca 3-4 měsíce zpátky, tak z toho moc nadšená nejsem. Teď v létě jsem si ale pořídila nový foťák a úplně mi to vrátilo chuť k focení. K takovému tomu focení jen tak, pro radost, pro zážitek, pro tu fotovzpomínku. Nutno dodat, že jsem se toho kompaktu s vyměnitelným objektivem nejdřív trochu bála, protože jsem měla pod kůží zažráno, že zrcadlovce se kvalitou nic nevyrovná, ale... no, posuďte sami. Já jsem po dlouhé době spokojená a není to jen foťákem, je to hlavně mou kamarádkou Katkou, která se umí zatvářit a postavit přesně tak, jak si přeju, aniž bych jí to musela nahlas říkat. Mimochodem, tohle jsou skorošumavské lesy, kde jsem strávila tak polovinu svého dětství a vůbec, chodit po lesích mi teď taky dělá velkou radost. Nejlíp s foťákem pověšeným na krku.

"You don't make a photograph just with a camera. You bring to the act of photography all the pictures you have seen, the books you have read, the music you have heard, the people you have loved." - Ansel Adams

5 komentářů

 1. Fotky jsou božský. Ne fakt, úplně mě nadchly. Kolikrát jsem se snažila vyfotit někoho, jak fouká bubliny! Jsem ohromená! :) A ten citát je pravdivý, myslím, že jenom o ceně foťáku to rozhodně není. Minimálně v tom jsou tři věci - fotograf, foťák a focené místo/člověk/věc.
  Taky mě občas focení nebaví. Někdy třeba dva tři týdny na foťák vůbec nesáhnu, prostě není chuť a inspirace. A jindy jsou dny, kdy foťák nepouštím z rukou. :)

  Mimochodem, když takhle někoho fotíš, jak to probíhá? Ehm, ptám se proto, že bych taky ráda vylezla z ulity a začala fotit lidi, tedy kromě svých dvou sester. Ptáš se někoho, jestli ho můžeš jít fotit, nebo spíš lidi žádají o fotky tebe? Necháš oblečení a tak na nich, nebo máš třeba určitou vizi, kterou jim nastíníš a oni se přizpůsobí? Předem díky za odpověď, klidně mi můžeš napsat na FB (Vlasta Řenčová)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. děkuju moc! <3 občas mi někdo napíše, jestli bych ho nevyfotila a většinou mi to problém nedělá, ale fotky, na které jsem nejpyšnější, jsem vždycky fotila s lidmi, které jsem si vybrala sama. většinou jsou to kamarádi, o kterých vím, že se před foťákem nestydí, třeba Katka navíc je herečka, takže jí různé výrazy a pózy nedělají problém, nebo aspoň mi to tak připadá :). a obvykle to chodí tak, že mám nějaký nápad a společně ho nějak přizpůsobíme, aby se to líbilo jak mně, tak modelovi/modelce a nejradši prostě při focení improvizuju. ale zatím jsem fotila víceméně jen kamarády, takže to je pohodový a ještě se u toho nasmějem :).

   Vymazat
  2. díky za odpověď! :)

   Vymazat
 2. Miluju tvoje fotky!!! Nevím, jestli je to novým foťákem nebo znovunalezenou chutí do focení, ale tyhle jsou naprosto perfektní. I když to možná zní hloupě, přijde mi, že z nich vyzařuje taková silná aura :D Obzvlášť ta druhá černobílá je fakt dokonalá :) A obdiv Katce - já se nikdy neumím tvářit ani pózovat, když jsem focená.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. z toho mám hroznou radost, děkuju <3.

   Vymazat

© What Jane Read. Design by FCD.