Svět knihy 2015

pondělí 18. května 2015

Děsně se mi líbí, jak se na Svět knihy všichni chystají dlouho dopředu, plánují akce, vymýšlejí srazy, vytváří si vizitky a bůhvíco ještě, prostě berou to vážně. Však je to taky jedna z největších knižních událostí roku a jen blázen by se tam každý rok vydal jen tak naslepo, prošel si to celé za půl hodinky a zas odkráčel pryč. Jako třeba já, žejo.

Ale ne, kecám, byla jsem tam určitě déle než třicet minut. Myslela jsem si, kdovíjak nejsem mazaná, když se tam vypravím v sobotu poránu; doufala jsem, že se tak vyhnu davům lidí a tradičnímu horku na padnutí v levém křídle. Ale omyl, čtenářů tam už od desáté putovaly spousty a kvůli vedru se mou nejoblíbenější proprietou, co jsem na veletrhu pořídila, stal umělohmotný "vějíř" od nakladatelství Jota, který mě asi zachránil.

Zastavila jsem se nakrátko jen u Metafory, Joty a hlavně u Hosta, který u mě jednoznačně vyhrál první místo za nejhezčí design stánku + za nejusměvavější a nejmilejší redaktorky. Jinak jsem veletrhem jen rychle proběhla, málem narazila do Stormtroopera a usilovně se snažila nevnímat ten malý smutný stánek televize Nova s jejich nejnovějším kuchařským hitem. Jo a co hlavně - fotila jsem lidi s knížkama! ;)


Jaké jsou vaše dojmy ze Světa knihy? Povídejte! :)


7 komentářů

 1. Krásné fotky, jako vždycky. Líbí se mi to černobílé povedení, k těm knihám to dokonale sedí :)
  Já se letos na Svět knihy chystala poprvé a také jsem si to poměrně plánovala, protože jsem se měla sejít s jednou blogerkou, se kterou si už dlouho píšeme a skvěle si rozumíme, ale nikdy jsme se neviděly. Jenže ta těsně před SK dostala angínu, takže jsem se jen narychlo dohodla s kamarádkou z Prahy a vyrazily jsme :) Ale byla jsem docela zklamaná, skoro nikoho z blogerů jsem tam nepotkala (a to jsem jich letos chtěla vidět fakt dost), moje nejoblíbenější nakladatelství stejně nevystavovalo a poté, co jsme veletrh několikrát prošly křížem krážem, nás to už vážně nebavilo a kolem jedenácté jsme odešly... :) :D

  OdpovědětVymazat
 2. Ja som z veľtrhu nadšená, za štyri hodinky som stihla viac, ako som čakala. Súhlasím, že HOST mal najúžasnejší stánok, ale milé slečny boli aj pri iných stánkoch (napr. Kniha Zlín alebo Severský dům). V piatok tam bolo tiež veľa ľudí a horko, ale stále celkom znesiteľne, takže si radšej ani nepredstavujem, ako to tam vyzeralo v sobotu. Tak ale hlavne... o rok znova :D.
  Krásne fotky mimochodom :). Stormtroopera som tam myslím nestretla. Ale veľmi ma zaujali napríklad egyptské Ex libris v strednej hale pri vstupe do pravého krídla.

  OdpovědětVymazat
 3. Máš nádherné fotky. Já jsem se taky snažila fotit, ale víc pozornosti jsem věnovala knihám, takže z toho nevylezlo nic světoborného. Na veletrhu se mi moc líbilo, je pravda, že Host měl jednoznačně nejlepší stánek, akorát škoda že v levém křídle bylo tak vydýcháno, radá bych tam strávila více času, ale tohle mě trochu omezovalo.

  OdpovědětVymazat
 4. Ostrov lhářů ♥ Pěkně zachycená atmosféra. Tam byl i nějaký comic con či co? :D

  OdpovědětVymazat
 5. Souhlasím, stánek Hosta byl boží, stejně jako loni a předloni. :) krásné fotky! :)

  OdpovědětVymazat
 6. Na počet lidí je podle mě nejlepší neděle okolo poledne... To už celý ten veletrh působí, jako by byl v posledním tažení :D Ne, vážně, v neděli se tam aspoň zrochu dá dýchat.
  Každopádně souhlasím, že Host měl bezkonkurenčně nejzajímavější stánek :)

  OdpovědětVymazat

© What Jane Read. Design by FCD.