Den v nakladatelství Host

pondělí 23. února 2015

V sobotu jsem prožila báječný den v brněnské redakci nakladatelství Host a samozřejmě vám musím hned zčerstva sdělit všechny své dojmy a ukázat všechny své fotky! Do Hostu jsem se podívala už loni a tak jsem věděla, že na mě čeká skvělé prostředí a báječní lidé a hrozně jsem se na výlet těšila. S Bárou, Madeleine a Kristýnou jsme vyrážely z Prahy už v 8 ráno (díkybohu za kafe ve Student Agency) a v redakci se nás celkem sešlo 11: kromě nás čtyř ještě Petr, další Kristýna, Verča, Tereza, Vojta, Nikola a Radka.

Hned po příjezdu do Brna objevila Bára tu nejskvělejší kavárnu ve skandinávském stylu; určitě se někdy ve SKØG Urban Hub stavte, interiér i káva opravdu stojí za návštěvu. Už jen tímhle si u mě Brno šplhlo. A když k tomu připočtete slunečné počasí a fajn procházku městem, které je neuvěřitelně poklidné (to mě trochu znervózňovalo, popravdě), tak musím uznat, že se mi Brno vlastně docela zamlouvá :).


Ale teď už to nejdůležitější! Den v redakci s námi trávila Petra, která má na starost marketing, PR a sociální sítě a redaktorka literatury pro děti a mládež Eva. Obě hostovské dámy jsou nesmírně fajn a užili jsme si s nimi spoustu legrace. Popovídali jsme si, prošli si redakci, podebatovali o knihách, o redakční práci, o našich blozích. Bavili jsme se o další spolupráci, o fungování knižního trhu, o projektech do budoucna. Všechno to bylo neuvěřitelně zajímavé! A co teprve, když jsme se pustili do takového malého workshopu, rozdělili se do skupin a dali si brainstorming nad tím, jak vytvořit kampaň šitou na míru knížce, o které toho nechci zatím moc prozrazovat. Řeknu vám jen, že vychází v květnu a jistojistě vám vyrazí dech a že se na tu spolupráci s Hostem ohledně téhle novinky nesmírně těším! :)


A aby byl den naprosto dokonalý, zpříjemňovaly nám celou návštěvu hory jídla v podobě spousty druhů pizzy (mým novým oblíbencem se stala ta s hermelínem a brusinkami!) a Verčiných báječných sladkostí. Třešničkou na dortu byla pak návštěva knižního skladu. Už jsem se tam byla podívat loni, ale upřímně, byla jsem z toho nadšená úplně stejně jako všichni ostatní. Hned u vchodu nás praštila do nosů vůně nových knížek a když jsme se tam jaksepatří pokochali, na každého čekala papírová taška s knižními poklady dle jeho přání. A to už ani nezmiňuji tu paletu knih, ze které si každý mohl vybrat, co chtěl... :)


S Bárou jsme pak návštěvu Brna zakončily s panini v Jedné básni a vydaly se zpátky do Prahy. Každopádně musím v první řadě říct, že jsem velmi vděčná celému nakladatelství Host a hlavně Petře s Evou, že si na nás udělaly čas, vytvořily skvělou atmosféru a nezapomenutelný zážitek. A věřím, že nebudu jediná, koho tak trochu nakoply k tomu, abych se snažila mít svůj blog pořád lepší a lepší a vymýšlela na něj nové a zajímavé věci. Vůbec jsem se před ostatními trochu zastyděla, když jsem viděla, jak své blogy berou zodpovědně, mají neskutečný přehled o knižních titulech, řeší psací bloky, jak kterou recenzi napsat co nejlépe a jestli jim ladí barvy knížek v knihovně... na jednu stranu jsem si připadala trochu jako lajdák, na druhou zas jako takový správně punkový bloger, který prostě nic moc neřeší :).A teď už jen pořádná nálož fotek!

15 komentářů

 1. Tak to závidím musel to být skvělí den. Krásné fotky. :)

  OdpovědětVymazat
 2. To musel být den snů! Host je perfektní. Jsem ráda, že se ti Brno líbilo. SKOG jsem si taky oblíbila. Příště zkuste třeba V melounovém cukru - skvělá kavárna a navíc ta literární tématika ;)

  Na české vydání We Were Liars se těším. Myslím, že si tahle kniha čtenáře určitě získá a Host si připíše další nakladatelský úspěch.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. děkuju za tip, doufám, že se letos ještě do Brna podívám, tak na ten melounový cukr budu myslet! :) já se už Ostrova lhářů nemůžu dočkat, doufám, že nějakou tu kampaň fakt zrealizujeme, padlo tam v sobotu několik fakt skvělých nápadů :).

   Vymazat
 3. Achjo, jsem tak smutná, že jsem nemohla, ale kašlat tam na vás celou dobu jsem si nemohla vzít na triko :( Super fotky, díky, že aspoň takhle jsi na mě přenesla tu atmosféru! :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. a my jsme byli smutní, žes tam s námi nebyla! :)

   Vymazat
 4. Nádhera, to jste si museli užít :)

  OdpovědětVymazat
 5. Krásný článek! :-) V prvé řadě musím říct, že jsem moc ráda, že na Tebe Brno pozitivně zapůsobila, já totiž život v něm miluji. Ale nemysli si, že je to tu vždycky tak klidné. To byla zcela určitě výjimečná situace. :-) Jsem moc ráda, že jsem se s Tebou konečně viděla osobně. Jsi moc milá. :-) A je skvělé, že jsi pořídila tolik fotek. Mně se hrozně líbí, jak má každý jiný pohled na věc. Občas jsme si vybraly stejnou kompozici, ale každá z nás ji vyfotila úplně jinak. :-) Fotky se Ti moc povedly...

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. to je fakt, co se týče těch fotek, taky jsem si toho všimla :). děkuju a taky jsem ráda, že jsme se poznaly osobně!

   Vymazat
 6. Musím už ten SKØG Urban Hub konečne navštívit, keď aj ty o ňom píšeš, a ešte tak nadšene. Celkom by ma zaujímalo, ako sa ti podarilo naraziť na "poklidné Brno". Za osem mesiacov čo tu bývam, sa mi to ešte nepodarilo, ale to rušné centrum si užívam :D.
  A mimochodom moc krásne fotky, vidím, že ste si deň fantasticky užili :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. děkuju :). třeba to byl fakt výjimečný den, v tom Brně, ale je fakt, že ani tak nešlo o počet lidí, jako spíš o to, jak byli všichni takoví milí, hodní, neuspěchaní, usměvaví a.. poklidní :D. to se prostě v Praze normálně nevidí :).

   Vymazat
 7. Už jsem obdivovala u Verunky, ale i tady se musím jen rozplynout nad tím, jak krásné to muselo být a jak vám to závidím. :)

  OdpovědětVymazat
 8. Krásné fotky a Hostu tleskám, ukázková spolupráce s blogery. Jen si tak říkám, jestli mě nepohoršuje ta fotka vypodloženého monitoru :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. to tedy ano, jsou vážně skvělí a vstřícní :). a oni tam mají takhle vypodložené monitory snad všechny :D.

   Vymazat

© What Jane Read. Design by FCD.