6 knižních hrdinů, jejichž pozvání na rande bych neodmítla

sobota 14. února 2015

Mám dojem, že do knižních hrdinů jsem nikdy nebyla tolik poblázněná, jako třeba do těch filmových. Ale tak jasně, že sem tam se mi někdo zalíbil. Takže mě napadlo, že se je pokusím všechny sesumírovat a prozradím vám, kterou knižní postavu bych jakože rozhodně neodmítla, kdyby mě pozvala na rande.

1) Jay Gatsby

Proč? Protože by to pravděpodobně bylo rande všech typických romantických snů: dojel by pro mě limuzínou, pili bychom šampaňské a bavili se na nějakém velkolepém večírku v jeho velkolepém domě. V tomhle "jazzovém období" bych si strašně chtěla vyzkoušet žít! Zbožňuju hudbu, film a hlavně módu 20.-30. let. Věřím, že z rande s Gatsbym bych neodcházela zklamaná. Navíc, nemůžu si pomoct, pro mě už bude mít Gatsby navždycky tak trochu obličej Leonarda DiCapria... a to je jenom další plus! :)

2) Edward Rochester

Vždycky u mě měli větší šanci odtažití bad boys s temnou minulostí a charismatem. V čemž je pan Rochester naprostý přeborník, že! Však já si už odmalička říkala, že mám s Janou Eyrovou leccos společného. A odjakživa jsem byla do pana Rochestera poblázněná. Říkejte si co chcete, ale ta jeho nezbedná ironie byla sexy, i když nevím nevím, kolik takové ironie bych na valentýnském rande vydržela.

3) Sirius Black

Má nejvíc hot postava ve zbožňovaném kouzelnickém příběhu. Ráda bych napsala, že číslo jedna je Neville Longbottom, ale to není pravda, to jen ten herec, co ho hrál ve filmu a vyrostl z něj fakt, fakt velký krasavec. Co se knižních hrdinů týče, tak Azkabanem těžce zkoušený Sirius je pro mě jasná volba. Hlavně proto, že bychom na rande určitě nešli k ťuťuňuňu madame Pacinkové.

4) Colin

Nojo, přiznávám se zcela dobrovolně, že Colina z Pěny dní tu mám hlavně proto, že jeho šéfkuchař je geniální tvor, který s lidskými chuťovými pohárky dokáže divy. A navíc ještě vlastní pianoctail; tedy stroj, který míchá koktejly podle hudby, kterou na něj hrajete. Jasně, knížka skončila dost depresivně, takže rande by se muselo odehrávat někde na úplném začátku příběhu. Když to bylo ještě vtipné, hravé a báječné.

5) Gilbert Blythe

Moje velká láska, když mi bylo asi tak 12 let a já poprvé četla Annu ze Zeleného domu. Byl to uličník, byl to drzoun a byl strašně fajn! Už od začátku mi bylo jasný, že to s tou Annou nakonec dají dohromady a strašně jsem jí ho záviděla.

6) Darcy

Marně jsem přemítala nad někým, kdo by trumfnul pana Darcyho z Pýchy a předsudku. Jak se zdá, tak jsem typická knihomolka, vsadím se totiž, že Darcyho by ve svém seznamu měla skoro každá holka, co četla tuhle knížku. Ta jeho pýcha a povýšenost v kombinaci s dokonalým gentlemanstvím je zkrátka neodolatelná.

Povšimněte si prosím, že si držím určitý standard, a proto tu nejsou postavy jako Edward Cullen a Christian Gray. Když bych si ale měla vybrat mezi upírem a zneužívaným chudákem s neobyčejně ubohou slovní zásobou, asi bych radši riskla to pokousání od upíra. Napište mi, jaké byly a jsou vaše knižní lásky! :)

23 komentářů

 1. Kdybych ze tvého výběru měla zvolit jedno nejlepší rande, hlasovala bych pro Jaye Gatsbyho. To by bylo rande ve velkém stylu se vším všudy. :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Gatsby má, koukám, asi největší úspěchy u čtenářek :D.

   Vymazat
 2. rande s Gatsbym nezní vůbec špatně!

  OdpovědětVymazat
 3. Mně tedy v Pýše a předsudku vždycky přišel mnohem lepší pan Bingley, s tím bych si asi rozuměla o dost víc než s takovým studeným čumákem, jako je Darcy. :D Ale Colin z Pěny dní je dobrá volba! :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. to jsem ráda, že je taky někdo pro Colina! :D i když ten pianoctail v tom hrál zásadní roli, no :).

   Vymazat
 4. Minimálně čtveřici z tebou zmíněných bych také ráda poznala zblízka. Ani by to nemuselo být rande. :)

  OdpovědětVymazat
 5. Já bych rozhodně neodmítla Aragorna z Pána prstenů, zvlášť kdyby vypadal jako Viggo Mortensen:) Na druhou stranu rande s Gatsbym taky nezní tak špatně.
  Tvůj blog se mi poslední dobou líbí čím dál víc a moc ráda se sem vracím.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. tak to jsem moc ráda a doufám, že se ti tu bude líbit i nadále :).

   Vymazat
 6. Já bych šla určitě na rande s Parkem z knihy Eleanor a Park. Autorka ho dokázala tak skvěle popsat, že jsem se do něj zamilovávala společně s Eleanor :) Přinesl by mi komiks a pak bysme si spolu četli a poslouchali písničky... To by bylo bájo :))
  A pokud bych měla jít s někým z Harryho Pottera, šla bych s Fredem a Georgem, jsem si jistá, že s těma dvěma bych se rozhodně nenudila :-D

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Park mi taky napadl, ale ti výše jmenovaní měli zkrátka přednost :). od Weasleyovic by mě asi nejvíc bavil Ron :D.

   Vymazat
 7. Poznám len Siriusa a Gatsbyho. Radšej by som išla asi so Siriusom :)
  Keď sme už pri tom Harry Potterovi, ja by som išla asi s Remusom.. nie kvôli vzhľadu ale kvôli povahe. Neskutočne som si ho obľúbila!
  Inak by som išla s Tobiasom Eatonom, Finnickom a aj s Willom z Podzemia :)

  OdpovědětVymazat
 8. Výborná téma na článok!
  Na mojom zozname by sa taktiež objavili viacerí menovaní... ale ak by som mala vybrať jedného, tak je to jednoznačne Gilbert :)
  jediný, ktorého nepoznám, je Colin, ale keďže sa ocitol v takejto znamenitej spoločnosti, tak si Penu dní pridávam na zoznam kníh na čítanie
  Doplnila by som Johna Thorntona či Aragorna

  K.

  OdpovědětVymazat
 9. Když jsem otevírala článek, hned jsem měla na mysli pana Rochestra... :-D Taky jsem do něj zamilovaná, což zní hodně vtipně.. :D Ale je pravda, že nevím, jak dlouho bych ho snášela v reálu.. ;)

  OdpovědětVymazat
 10. Siriuse bych taky hned brala. :) Ostatní moc ne, ani toho Gatsbyho, upřímně. Rozhodně bych ale nepohrdla Jonem Sněhem, Finnickem a Vélinem (Píseň krve). :)

  OdpovědětVymazat
 11. Já bych určitě neodmítla Henryho Tilneyho z Northangerského opatství a Andreje Bolkonského z Vojny a míru. Z HP bych chtěla jít na rande se Siriusem (jako ty - Azkaban zkrátka dělá divy) a z upírů asi s Klausem z Upířích deníků.

  OdpovědětVymazat
 12. Naprosto chápu volbu Siriuse z HP, toho bych taky neodmítla. Vždycky byl mojí nejoblíbenější postavou celé série a celkově to byl prostě sympaťák:). Zbylé hrdiny tolik neznám nečetla jsem knihy, kam patří. A právě jsem si s šokem uvědomila, že mě nikdo jiný nenapadá. Ani nic v mojí knihovně mě neinspirovalo, z čehož jsem v šoku ještě víc.
  Spíš mě napadají knižní hrdinové, které bych chtěla potkat jen tak, protože jsou prostě správně divný :).

  OdpovědětVymazat
 13. Určitě Rhett Butler z knížky Jih proti Severu. :)

  OdpovědětVymazat
 14. Volba Siriuse je super. Také bych ho neodmítla. Ale ještě víc radši bych šla s Ronem nebo dvojčaty Fredem a Georgem :) S panem Darcym bych na rande šla také, ale jen pod podmínkou, že by to byl Mathew MacFayden. Určitě bych šla se Sherlockem. To by byla dobrá záhada. Ovšem nejlepší rande by bylo v Oslo, s jim beam a milovaný Harrym Holem. To by byla jízda :D Jana

  OdpovědětVymazat

© What Jane Read. Design by FCD.