What Jane Read

neděle 18. ledna 2015

Už víc jak rok mám pocit, že název mého blogu není zrovna nejvhodnější. Když jsem kdysi s blogováním začínala, chtěla jsem psát čistě anonymně; to jsem ještě netušila, co všechno mi blogování přinese a že se stane mým největším koníčkem, kterým se budu ráda chlubit. Proto jsem si vymyslela název blogu úplně nový - ode dneška vás tedy oficiálně vítám na blogu s názvem What Jane Read.

Byla to dlouhá a poměrně komplikovaná změna. Nejdřív tu bylo samotné vymýšlení názvu blogu, potom zaregistrování domény a přesměrování mého blogu na Bloggeru na doménu tak, abych tu stále normálně fungovala. Nejsem v těchto technických záležitostech vůbec zdatná, takže díkybohu za technickou podporu na domena.cz, kde se mnou měli svatou trpělivost a v podstatě všechno udělali za mě.


To, čeho jsem se obávala nejvíc ze všeho, byl ovšem Facebook. Pěkně mi to zkomplikoval tím, že změnu názvu stránek povoluje pouze v případě, že má stránka méně než 200 fanoušků. Fanpage blogu U Margarety jich ale nasbírala už víc jak čtyři sta, čehož jsem si hrozně cenila a bála se, že jakmile si založím fanpage novou, spoustu fanoušků se při tom všem stěhování někam vytratí. Právě kvůli Facebooku jsem s tou změnou tak dlouho otálela a přesvědčovala se, že to s tou Margaretou nějak skousnu. Ale nakonec jsem se odhodlala, vytvořila novou fanpage a tu starou se chystám na konci ledna smazat. Doufám, že budete chtít mít na svých faceboocích i nadále mé příspěvky a přehled o nových článcích na blogu a podpoříte mou novou fanpage! :)


Jinak je to ovšem skvělý pocit, začínat vlastně s čistým štítem a mít toho přitom tolik za sebou! S touhle změnou mám zase ještě větší chuť do blogování a spoustu nápadů, které, doufám, se mi přes rok podaří zrealizovat. Kromě nového názvu jsem teď ještě značně omezila spolupráce a pravidelně od nového roku spolupracuji jen s jedním knihkupectvím a s několika nakladatelstvími, která považuji za ta nejkvalitnější u nás. Ale nutno říct, že si nesmírně cením všech příležitostí, které se mi díky blogu naskytly. Jen nechci mít pocit, že cokoliv na blog dělat musím, chci, aby všechno, co tu vytvořím, bylo vyrobeno z čistého, neředěného nadšení.


Všechny ty změny jdou tak nějak ruku v ruce s tím, že si v posledních týdnech připadám daleko dospělejší, vyrovnanější a flegmatičtější než kdy dřív. Zvolna opouštím lidi, se kterými si nepřipadám šťastně, potkávám nové, kteří mě šťastnou dělají, mávám rukou nad drtivou většinou všech těch malých každodenních stresů, které by mě dřív dovedly vytočit k nepříčetnosti. A tahle velká blogová změna krásně souzní se všemi těmi ostatními změnami, co se v mém životě teď odehrávají. Tak doufám, že s novým názvem budete souznit taky! :)Takže, ještě jednou - vítejte na What Jane Read! :)

30 komentářů

 1. Za mě trochu škoda, moc nemám ráda anglické názvy českých blogů a U Margarety mi jako název přišlo fakt super :-) Ale hlavně, že jsi spokojená ty sama! :-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. no vidíš, spíš bych řekla, že to lidi mátlo, proč se to jmenuje U Margarety, ani mě nikdy nenapadlo, že by se to někomu mohlo líbit :D. tak snad tě ten nový název neodradí, mně se zamlouvá moc :).

   Vymazat
 2. Těším se na změny, fandím. ;) Za mě určitě palec nahoru za některá rozhodnutí (najít si čas na to, co doopravdy chceš dělat). Jen mě, stejně jako Bětku, trochu zarazil anglický název. Proč ne cojanacetla.cz? Nebo se chystáš expandovat do zahraničí? ;)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. to zatím ne, budu psát jen v češtině, ale whatjaneread.com mi prostě tak nějak znělo lépe :).

   Vymazat
  2. Já Janu chápu, osobně mám také ráda české názvy, ale co si budeme povídat, ty anglické přitahují v dnešní době anglicismů a všeho přeci jen více pozornosti i u zahraničních čtenářů a všech :) Držím palce, ať se Ti s novým názvem a novým zápalem daří! :)

   Vymazat
  3. Moc děkuju, Barčo! :)

   Vymazat
 3. Přeji mnoho úspěchů s novou doménou! :) ale já si stejně myslím, že na názvu tolik nezáleží. Svůj oblíbený blog bych četla, a bylo by mi úplně fuk, jak by se jmenoval. Když Ti to ale tak vyhovuje víc, nejsem proti:))

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. děkuju :). jsem na tom podobně, pokud název blogu není úplně nesmyslný (což by mě asi odradilo od toho, abych ho vůbec začala číst), tak je mi to taky celkem jedno :). ale tuhle změnu jsem zkrátka potřebovala :).

   Vymazat
 4. Souhlasím s Bětkou, taky mě to trošku mrzí. Původní český název jsem měla moc ráda a ty anglické mi moc nesedí, Ale samozřejmě záleží na tobě a pokud ti bývalý název nějak vadil, tak to se nedá nic dělat :) Ale stejně nejvíce záleží na obsahu a já chci říct, že ač příliš nekomentuji, tvůj blog moc ráda čtu, jsi pro mě inspirací. Vlastně toto je jeden z mála blogů, kde čtu recenze pěkně od začátku do konce :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. děkuju moc <3, to mě hrozně těší. doufám, že tě nový název neodradí, jinak to tu bude totiž vypadat víceméně stejně, jen možná budu psát i víc osobních příspěvků :).

   Vymazat
 5. Někdy je změna potřeba a když udělá člověka šťastným a nabije ho energií, je to jednoznačně krok správným směrem :) Přeji hodně štěstí a hromadu úspěchů při staronovém začátku :) Těším se, jako vždy, na další a další články! :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. pěkně řečeno, přesně takhle jsem to cítila, změna je někdy zkrátka nutná :).

   Vymazat
 6. Fandím a tleskám! ;)
  Naprosto chápu, co tě ke změně vedlo.

  OdpovědětVymazat
 7. Úplně tě chápu :) Však víš, že jsem si tím přesně před týdnem taky prošla. Když má člověk ten správný podklad, tak se mnohem lépe píše a žije.
  Přeju hodně štěstí a ať si spokojená ;)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. no jasný, Dee & Books sleduju a fandím ti! :) a děkuju :).

   Vymazat
 8. Tenhe název se mi hodně, hodně líbí. :)

  OdpovědětVymazat
 9. Taky přeju hodně zdaru s novým názvem :-) I když by se mi osobně Co Jana přečetla líbilo. No, tak to zbylo aspon na mne :D

  OdpovědětVymazat
 10. Řekla bych, že jsou lidé, kterým nepomůže změna designu bloku, ani změna názvu. Pak jsou lidé, kteří by mohli mít název "U prdící kuličky" a změnit ho na "Vrtkavá Mařena" a stejně je budou čtenáři milovat. A já myslím, že Tvůj psaný projev je milování hoden. :)

  Takže přeji krásný novo-start, ať s novým názvem souzníš lépe, než se starým. :) Oba jsou krásné, oba jsou fajn, ale jak řekl Phaedrus: „Změna těší, střídání baví, rozmanitost působí libě.“ - občas je změna zkrátka třeba. :)

  Hnízdo zvrhlé Narcisky

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. moc děkuju za milý komentář :).

   Vymazat
 11. Tak ať se ti s novým jménem daří :). Bude mi trvat, než si zvyknu, ale změna je život, a asi jsi to potřebovala. Jen mě napadá - neměla bys mít na konci slovesa koncovku s? Třetí osoba?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. určitě si zvykneš brzo, tohle mi přijde mnohem lépe zapamatovatelné :). a je to minulý čas slovesa, takže v překladu "co Jane přečetla" :).

   Vymazat
 12. Jo aha :). Já to četla jako větu v přítomném čase :). No ale jak vidím ty změny, tak mě to bere docela taky. Název ne, ale pohrát si s barvami :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. však proč ne, blog pořád beru jako prostor, který by měl těšit hlavně mě, takže ho i díky tomu neustále trochu předělávám :).

   Vymazat
 13. Tvoj blog budem navštevovať a tvoje príspevky si rada prečítam nech už je názov akýkoľvek. :) Krásny článok a páči sa mi aj názov. Trochu mi pripomína knihu od Liane Moriartyovej (autorky Manželovho tajomstva), ktorá sa volá What Alice forgot. :D

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. tak to jsem ani nevěděla, jak se to jmenuje v originále :). jsem ráda, že ti to neva a že ho budeš navštěvovat dál! :)

   Vymazat
 14. Nový název se mi líbí, i když U Margarety mi možná přišlo ještě lepší, ale hlavní je, abys byla spokojená ty a na názvu zase tolik nesejde. Tvé články budu s chutí číst i dál a jsem ráda, že tě nadšení neopustilo a chceš i nadále psát. :-)

  OdpovědětVymazat

© What Jane Read. Design by FCD.