Knihomolský Instagram

Na nápad sepsat článek o tom, jaké jsou mé oblíbené instagramové knihomolské účty, mě přivedla Bára Votavová z Book Journalu. Co si budeme povídat, Instagram je jedna z nejbáječnějších aplikací a nikdy mě neomrzí sledovat všechny ty úžasné fotky od úžasných lidí. Jasně, že je to samé kafe a knížky, no ale co? To jsou přece úžasné věci. Pojďme se mrknout, kdo mě aktuálně na Instagramu nesmírně baví.

1) @martinus_cz
A začneme pěkně od mého oblíbeného knihkupectví! :) V případě, že jim dáte follow, připravte se na to, že vás Martinusáci budou každodenně zásobovat fotkami s lákavými knížkami, lákavým jídlem a lákavými záběry z jejich kanceláře. Rozhodně je to něco, co by si žádný knihomol neměl nechat ujít.

2) @theabyssix
Od bookoholičky Anety můžete očekávat (mimo jiné) spoustu fotek spousty krásných knih, o kterých se budete domnívat, že je naprosto nutně potřebujete.

3) @barboravotavova
Vždycky Báře závidím, že při focení jejích fotek nejsem na jejím místě, protože tam, kde je ona, je vždycky plno knih, jídla a dobré kávy. Když už budete na jejím Instagramu, nezapomeňte navštívit její blog, oboje je parádní podívaná.

4) @literaturebitch
"People that like to read are always a little fucked up," tvrdí na svém účtu Literature Bitch, jejíž blog patří mezi mé oblíbené. A stejně tak její instáč, však se na to podívejte. Sbírá fotky knihoven a knižních koutků, zkrátka je čím se kochat.

5) @michelle_lskt
Kdo by neznal Růžovou pandu! Na Míšiných fotkách vždycky objevíte nějakou tu knižní inspiraci, na kterou s klidem můžete dát, protože čte samé super knihy.

6) @kvenez
Kristýniny fotky mají styl a když se na nich ještě navíc objevují knihy, tak pak jsou úplně dokonalé. Věřím, že v nich taky najdete zalíbení.

7) @hostbrno
Jeden z mých nakladatelských favoritů přidává fotky pravidelně a navíc jsou samozřejmě plné knih! Ty jejich mě dost baví, takže si žádnou fotku nenechám ujít. Plus se tu třeba semtam objeví něco z redakce, z knižního skladu... co vám budu povídat, to chcete vidět, žejo.

8) @nofreeusernames
Má další oblíbená knihomolka je Olga, která navíc podle svého bia na Instagramu oplývá bookappealem. Takže je vám jasné, že její fotky budou stát za to.

9) @brabikate
Katčiny fotky jsou krásné a velmi často knižní. Je to booklover jaksepatří a minout její Instagram by byl fakticky hřích.

10 @_dzejny
Je libo minimalistické fotky knihy + jídlo? V tom případě se mrkněte k Janě, která má skvělý vkus na knihy a je mi sympatická, protože u jídla očividně často čte, a to já tedy taky! :)

Když už jsme u toho jídla a knih, pokud taky často mlsáte právě při čtení, ukažte to světu na Instagramu pod hashtagem #jimesknihou. Vymyslely jsme ho s Katkou už poměrně dávno a myslím, že se v tom našem malém knihoblogerském instagramovém rybníčku docela hezky ujal. Kromě toho je tu taky hojně používané #copravectu, protože sdílet své čtenářské okamžiky s ostatními je přece boží. No a pokud zdoláte nějakou tu literární lahůdku, vyfoťte ji a přidejte hashtag #docteno.

Co se mého Instagramu týče, tak ten je samozřejmě taky skrz na skrz knihomolský. Všechny fotky z článku najdete i na účtu @janebenesova, kde si své knižní chvilky dokumentuju :).


Jaké další super instagramové knihomoly znáte? Napište mi své tipy! :)

12 komentářů:

 1. Nemám instagram, protože pořádně ani nemám chytrý telefon. Nicméně baví mě to sledovat na FB a i když neznám všechny tebou zmíněné, fotky některých vážně stojí za vidění. :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. to rozhodně jo :). snažím se všechny knižní fotky, co mám na instagramu, přidávat i na fb, takže ti žádné knihomolské foto určitě neunikne :).

   Vymazat
 2. Právě v těchto chvílích mě vždycky zamrzí, že jsem se před pár lety při volbě nového telefonu rozhodla pro ten s platformou Windows Phone. WP prostě nepodporuje téměř nic. Takže jsem si aspoň poslintala pěkně po staru, díky poctivému klikání na počítači :))

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. taky dobrý :D. moje fotky jsou kdyžtak i na FB, stejně tak je tam mívá třeba i Martinus.cz :).

   Vymazat
 3. Už tak dlouho hledám nějaké instagramy knihomolů! Konečně mám tipy. Díky moc :-)
  Zvu vás všechny na mou *giveaway* o voňavé ceny :-)

  OdpovědětVymazat
 4. Skvělý článek s velkou dávkou inspirace. Hned jsem některé ze tvých tipů začala na instagramu sledovat. Opravdu tam mají krásné fotky.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. super, to jsem ráda, že se ti taky tak líbí :).

   Vymazat
 5. Nedalo mi to a taky jsem většinu musela začít sledovat! Minulý týden mě podobně zachvátily fitness inspirace, ach jo, takhle by u toho insta mohl člověk sedět 24 hodin. Nebo mít jeden účet na sjíždění knih, jeden na jídlo, další na cvíčo, další na cestování, jeeeeeej :D

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. to mi povídej, ani už nepočítám, kolik času mi zaberou moje instavášně :D.

   Vymazat
 6. Děkuju za inspiraci i za to, že jsem se tu taky objevila! <3 Říkala jsem si, že mám najednou nějak podezřele hodně nových sleďů. :))

  OdpovědětVymazat

Články na mail