Staňte se odborníkem na affiliate marketing

No jo, literatury o marketingu teď zkrátka nemám nikdy dost. Kvůli marketingu vcelku ochotně zameškávám i jiné předměty, protože mě to prostě hrozně baví! Při svém toulání v marketingových vodách jsem narazila na jednu zajímavou českou novinku s názvem Jak prodat více díky affiliate marketingu.

Co to vlastně je affiliate marketing? Je to typ marketingu, který je orientovaný na výkon. Partneři směřují zákazníky na stránky obchodu a za jejich uskutečněný obchod obdrží provizi. Jako blogera mě tohle téma samozřejmě hodně zajímá. Blog sice beru pouze jako svůj koníček, ale affiliate programy jsou skvělé, přece jen, do blogu investuji spoustu času a bylo by fajn, kdyby se mi to nějak vracelo zpátky. 

Bohužel, co se týče knižních blogerů, minimálně v Čechách pro takové spolupráce není mnoho příležitostí, třeba takoví fashion nebo beauty blogeři mají šancí mnohem víc. Každopádně už se i tím naším knižním světem affiliate pomaličku prokousává, doufám, že bude takových příležitostí pro blogery čím dál tím víc.

Ale to bych odbočila úplně někam jinam, debatu o affiliate programech můžeme rozvést někdy jindy. Teď vám chci představit tuhle marketingovou jednohubku od Mária Roženského. Říkám jednohubku, protože jsem tuhle knížku přečetla skoro na jeden zátah. Je to opravdu jednoduché, čtivé, stručné. Prostě správná odborná literatura, která vám má pomoci a ne vás unudit k smrti.

Mário Roženský už má s affiliate cca 6 let zkušeností a je tvůrcem prvního českého affiliate softwaru Affilbox. Je to zkrátka odborník na slovo vzatý a vším důležitým okolo affiliate vás provede trpělivě a s lehkostí. Dozvíte se například vše o historii affiliate marketingu, o přípravách provizního programu (od výběru softwarových řešení až po práci s partnery), tipy, triky, zajímavosti... zkrátka všechno, na co si vzpomenete. 

Co se obsahu knihy týče, čekalo mě jen jedno nemilé překvapení; a to fakt, že Mário Roženský knihu připravil pro obchodníky, kteří by chtěli s affiliate začít a najít partnery. Kdežto já bych stála o to, být tím partnerem, takže to pro mě byla kniha psaná z opačné strany. Ale nakonec jsem usoudila, že je to tím zajímavější, protože jsem neměla ani potuchy o tom, čím vším musí takový eshop projít, když se rozhodně pustit se do affiliate programu.

Ačkoliv je kniha vážně pěkně graficky zpracovaná - přehledná, důvtipná, s ilustracemi... stejně jsem si pořád říkala, že by možná lépe fungovala jako ebook. Hlavně proto, že Roženský každou chvíli upozorňuje na nějaký zajímavý odkaz, takže jsem při čtení neustále odbíhala k notebooku, abych si tohle a tamto vyhledala. Kdyby to byl ebook, prostě bych jen klikla na odkaz. Navíc se trochu bojím, že tahle kniha brzy přestane být aktuální, protože vývoj marketingu obecně jde rychle kupředu a zvlášť vývoj marketingu na internetu. Nicméně teď podle mě nenajdete lepší a ucelenější pohled na český affiliate marketing, než právě v téhle knize.

Už jste se setkali s affiliate programy? Jaké jsou vaše zkušenosti?


Jak prodat více díky affiliate marketingu / Mário Roženský / 2014
Za recenzní výtisk děkuji nakladatelství Baroque Partners.

Share this:

, , , , , ,

KONVERZACE

4 x byl okomentován tento příspěvek:

 1. Musím říct, že rozhodně obdivuju, kolik času tomuhle blogu věnuješ - a proto chápu, že tě láká zkusit podobné věci, aby se ti to trochu vrátilo. Na druhou stranu, já jako čtenář nemám ráda, když jsou články na blozích provázány s firmami. Samozřejmě jde o to, pro koho bys byla tím partnerem. A asi je to míň invazivní než dávat třeba na knižní web PR články o zdravotním pojištění, na což občas narazím. Ale pro mě osobně jsou důvěryhodnější stránky bez reklam a očividných prokliků.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To chápu, sama nemám ráda, když nějaký blogger dává na blog reklamu, která s blogem očividně nesouvisí... i když, moc často na to nenarážím, naštěstí. Na druhou stranu, když ta reklama je dávaná s citem, s alespoň trochou objektivity, tak proč ne :) A díky za pochopení, opravdu tomu věnuju spoustu volného času :)

   Vymazat
 2. Opravdu hrozně obdivuji, kolik toho zvládneš přečíst. Já teď na knihy nemám vůbec čas (ani na nic moc jiného) a o to víc zbožňuji tvé články... alespoň trochu se knihy "dotknu", i když ji ani neotevřu. Navíc se z každého tvého článku dozvím něco nového a zajímavého. Jen tak dál! :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkuju moc! :) Poslední dobou toho času taky nemám příliš, ale snažím se číst o každé volné chvilce, neustále nosím nějakou knížku s sebou, takže jakmile někde čekám, jedu mhd, nudím se na přednášce nebo tak, mám o zábavu postaráno :)

   Vymazat