5 let s CooBoo

sobota 22. listopadu 2014


Včera jsme se s Katkou vydaly do pražského Era světa oslavit 5. narozeniny nakladatelství CooBoo. Pospíšila jsem si s článkem, protože jindy na něj teď o víkendu nebudu mít čas (chystám se do nové práce, o které vám určitě brzy povím!). Tady je tedy fotoreport z celé akce.

Nakladatelství CooBoo vám jistě dlouze představovat nemusím. Vzniklo pod křídly nakladatelství Albatros a jeho doménou je young adult žánr a knížky pro děti. Pro mě je ještě sympatičtější tím, že už jsem se mohla podívat přímo do redakce, zjistit, jak to vlastně v takovém nakladatelství chodí a jak vypadá práce literárních redaktorů. A navíc s jejich šéfredaktorkou Terezou si vždycky ráda popovídám. :) 

Co se jejich knih týče, mezi mé favority rozhodně patří V šedých tónech a ještě stále novinka Podivuhodné a krásné soužení Avy Lavender, která je vůbec taková moje srdcovka. Na včerejší akci nám byl představen ediční plán na jaro 2015 a musím říct, že je rozhodně na co se těšit! Kromě toho nám šéfredaktorka Tereza Pecáková pověděla něco o historii a zajímavostech nakladatelství CooBoo (věděli jste, že se taky mohlo jmenovat Laputa, Fénix, nebo GO! ?) a nechyběla bohatá tombola, ze které si každý odnesl nějaké knihomolské překvapení. A hlavně se pilo víno, jedlo a hodně povídalo. Moc ráda jsem se viděla s blogery i se všemi dalšími lidmi, kteří se motají kolem knih. A teď už ty slíbené fotky!


Nakladatelství CooBoo ještě jednou přeji všechno nejlepší k narozeninám a hlavně spoustu dalších podivuhodných a krásných knih!

Jaká je vaše oblíbená CooBoo knížka? :)

16 komentářů

 1. Skvělé to bylo, moc ráda jsem tě s Káťou zase po nějaké době viděla a fotka Vojtova umění s dortem je prostě super :D Ale i ta naše společná se povedla! Jinak Ava Lavender je taky jedna z mých srdcovek společně se sérií Drahokamy, ale jinak mám Coobo knížky celkově ráda a hlavně jejich obálky :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Taky jsem vás všechny zase moc ráda viděla! ;) A na obálky já též hodně dám, takže i v tom u mě mají kubulíni velké plus :)

   Vymazat
 2. O akci jsem díky facebooku věděla, ale dorazit jsem nemohla. Každopádně nakladatelství CooBoo mám ráda. :) Zatím jsem mnoho knížek z jejich produkce nečetla, i když o většině vím a všichni mi je pořád doporučují. Chystám se třeba na Drahokamy, Delirium nebo Rutu Sepetys. :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Rutu Sepetysovou rozhodně doporučuju, zvlášť V šedých tónech ;)

   Vymazat
 3. Krásné fotky, skvělá akce :) Užila jsem si to :) Snad zase někdy na nějakém dalším srazu budu mít možnost s tebou mluvit trochu víc :) :)
  Moc díky zejména za tu poslední, společnou fotku :) A za zvěčnění mého (nečitelného :D) přání :)
  Tvoje fotky mají prostě svoje kouzlo, atmosféru a charisma, jestli to tak můžu o fotkách říct :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Vidíš, už jsem si ani nepamatovala, čí to přání bylo, ale přišlo mi hrozně hezké, musela jsem si to vyfotit a je naprosto čitelné! ;) A moc děkuju za pochvalu fotek! :3

   Vymazat
 4. Na té fotce s Janou Vám to oběma hrozně sluší!!!
  (Jinak jsem od Cooba nic nečetla :-) ).

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ta to bys to měla honemrychle napravit! ;)

   Vymazat
 5. CooBoo vydává český překlad Wreck This Journal? Destrukční deník mi nezní tak dobře :D.
  V tomhle případě fandím více anglickému vydání...:)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jj ;) Taky mi teda zní líp ten anglický název, ale spíš proto, že už to pod tím znám delší dobu. Je to taková blbinka, ale pobaví. Zvlášť když na ni Vojta z Knižního kukátka začne patlat dort. :D

   Vymazat
 6. Jsem ráda, že jsem tě prvně viděla na živo Jani, snad někdy bude příležitost si i popovídat! :)
  Krásné fotky (na jedné to podle mého výrazu vypadá jako hodně nevydařená párty :D)! A moc hezky si to sepsala, CooBoo musí mít radost z takového ohlasu :))

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Určitě někdy bude! ;) A děkuju :)

   Vymazat
 7. Jsem ráda, že jste si to s Katkou užily, moc ráda jsem vás viděla a doufám, že se brzo uvidíme znova :)
  A krásne fotky!

  OdpovědětVymazat
 8. Je to krásne vidieť ako knihy naozaj zbližujú a vytvárajú priateľstvá. :) Super akcia. :)

  OdpovědětVymazat

© What Jane Read. Design by FCD.