Podzimní soutěž s 11th Floor Books

Na Facebooku už jsem upozorňovala, že ve spolupráci se slovenským antikvariátním knihkupectvím 11th Floor Books chystám parádní podzimní soutěž. A je to tu, vážení!
Nejprve ale pár slov o 11th Floor Books. Je to totiž opravdu nevšední knihkupectví; na počátku všeho byl blog Bookstore Guide, který své čtenáře provázel po zajímavých knihkupectvích v Evropě. Zakladatelé 11th Floor Books, Ivan a Sonja, ale chtěli knížky taky prodávat, proto si v 11. patře jednoho bratislavského paneláku založili online obchod. Jelikož se jedná o anglický antikvariát, nejsou to logicky knížky zbrusu nové (mně se ale prostě líbí, když je na knížce vidět, že ji někdo s sebou tahal a často četl), ale ty, co mi přišly do soutěže, jsou v dobrém stavu, tak bych se knih od 11th Floor Books rozhodně nebála. A navíc ke každé objednávce dostanete rozkošné čokoládky. A který knihomol nemlsá, žejo.

No a jelikož je to antikvariát, taky tam neseženete dvě stejné knihy. Ty, o které se teď bude soutěžit, už v nabídce nenajdete, proto neváhejte a zúčastněte se. Jelikož už jsem si párkrát trochu naběhla s příliš komplikovanými pravidly, tentokrát jsem trochu rezignovala a rozhodla se, že celkem 3 šťastlivce vylosuju. Šanci vyhrát má tedy opravdu každý, i když jen v ČR. Je třeba splnit jen opravdu, opravdu jednoduchá pravidla:

1) Napište mi sem do komentářů, kterou knížku považujete za ideálního společníka na podzimní večery. Potřebuju inspiraci na nové a zajímavé knihy.
2) Staňte se fanouškem 11th Floor Books na Facebooku. To není přímo pravidlo, kontrolovat to nebudu, ale udělejte to, budou vás bavit a zahrnovat spoustou skvělých anglických knih.
3) Do komentáře taky napište svůj e-mail, v případě výhry vás na něj kontaktuju.

Soutěžit se bude 2 týdny, tedy ode dneška až do 15. října; výherce oznámím taky na svém Facebooku. První vybraný získá hned 2 knihy: Kite Runner od báječného Khaleda Hosseiniho a The Power and the Glory od Grahama Greena. Druhý vylosovaný se může těšit na Bookends od Jane Green a třetí dostane Someone Like You od Roalda Dahla. Je docela velká pravděpodobnost, že neodejdete s prázdnou, tak zkuste své štěstí. ;)

VÝSLEDKY SOUTĚŽE:

1.

2.

3.

39 komentářů:

 1. Boží soutěž! :) Já jsem teď dočetla vynikající Paganiniho smlouvu od Larse Keplera. Taková pořádně napínavá detektivka je na podzimní večery jako dělaná. :)

  tyna.fouskova@gmail.com

  OdpovědětVymazat
 2. Petr Koudelka - Prazske halucinace; kniha plna tajemna pražských zákoutí; o.valouchova@seznam.cz

  OdpovědětVymazat
 3. Skvělá soutěž, musím říct, že to knihkupectví je mi více než sympatické. ;)

  Mým ideálním společníkem je teď Stín větru od Carlose Ruize Zafóna. Do Barcelony zahalené mlhou a tajemstvím mě to opravdu táhne. ;)

  mail: mark.ruzickova@gmail.com

  OdpovědětVymazat
 4. práve včera som si u 11th objednala knihu Embers od Sandora Maraia :-) A čo môžem odporučiť na tieto jesenné dni je jednoznačne Foam of the Daze od Borisa Viana.
  janikgregi@gmail.com

  OdpovědětVymazat
 5. Super soutěž!:) já s prichazejicim podzimem otevírám detektivky a thrillery. Momentálně mi děla společnost Vrani dívka od Erich Axl Sund, ke které jsem se konečně dostala:)
  Rosary@seznam.cz

  OdpovědětVymazat
 6. Jakožto milovnice Stephena Kinga musím doporučit skvělou knihu Dallas 63. Je to strhující, zábavné, napínavé, drsné.. a především je to velmi zajímavá hříčka s alternativní realitou, kde se King vrací i ke svým hrdinům ze starších knih. No a jak už název napovídá, vše se točí kolem atentátu na prezidenta Kennedyho. Byla jsem z téhle knihy opravdu nadšená!

  handa.burianova@gmail.com

  OdpovědětVymazat
 7. Líbí se mi nápad, soutěžit o anglické knihy, z antikvariátu. Opravdu mě to ohromilo! :)
  Nebudu tedy váhat, a přidám se.
  Jindy bych ti doporučila Lolitu, ale jelikož vím že ji máš přečtenou, zvolím Řekni vlkům, že jsem doma. Nemám ji ještě dočtenou, jsem v začátcích, ale i přesto si mě kniha získala.
  Email do soutěže je meluzinak@gmail.com ;)

  OdpovědětVymazat
 8. Díky za soutěž! Nejsem na tom sice tak dobře, abych knihy v angličtině "mrskala" jednu po druhé, ale možná je právě Tvá soutěž ten okamžik, který mě přivede k tomu, že si jednoho dne nebudu muset čekat na překlady. :)

  Co se týče 11th Floor Books, už jsem ho u Tebe několikrát postřehla. Vážně milé a sympatické antikvariátní knihkupectví. :) Mám ráda jak knihy nové, tak ty "s příběhem". :) Ty s příběhem možná o něco radši. :)

  Teď o víkendu jsem dočetla naprosto úžasnou knihu "Dopisy z ostrova Skye". Myslím, že je to naprosto nádherná záležitost k čaji, hřejivému svetru a takovému tomu "holčičímu večeru". Kdy má člověk chuť na chvilku příjemné samoty. :)

  E-mail: daffodilaslavickova@seznam.cz

  Hnízdo zvrhlé Narcisky

  OdpovědětVymazat
 9. Doporučila bych knihu, kterou jsem nedávno četla - Každá sedmá vlna a její předchozí díl Dobrý proti severáku. Je to hodně milé čtení v emailech, ale nese v sobě něco, že donutí člověka přemýšlet nejen nad příběhem,ale i nad sebou samým.

  terezavrskova@seznam.cz

  OdpovědětVymazat
 10. Super soutěž .. ty knížky vypadají moc pěkně :) .. Taky mám ráda, když je na nich vidět, že už něco zažily :) .. Jinak nemám nějakou určitou knihu, kterou bych četla vyloženě na podzim. Co bych ti ale momentálně doporučila je Světlo mezi oceány. Myslím, že na sychravé dny se vyloženě hodí :)
  lemoneq.5@seznam.cz

  OdpovědětVymazat
 11. Takhle na podzim ráda čtu klasiku - Austen, sestry Brönte nebo klidně Remarque. Má to mnohem lepší atmosféru, ještě s hrnkem kávy. :-)
  Qee.0@seznam.cz

  OdpovědětVymazat
 12. Tahle soutěž, nevím proč, ale přímo dýchá podzimní atmosférou. Asi to bude tím antikvariátem, protože já sama na podzim nejradši čtu starší knihy, trochu otrhané a především právě klasiky, které lze v antikvariátu vyhrabat. Moc dobře se mi četl Romeo, Julie a tma od Jana Otčenáška. :)

  eliska@charvatova.cz

  OdpovědětVymazat
 13. Jééé, to vypadá parádně :). Také mám ráda knihy s nějakým příběhem a už se mi párkrát podařilo ukořistit pár nádherných starších skvostů, které jsou perlami mé knihovny:). Navíc se mi líbí staré malované obálky:).
  Osobně jsem fanda hlavně strašidelných a hororových příběhů, ty se hodí pro každé roční období:). Jinak asi vyloženě na podzim nic žánrově vyhrazeno nemám, možná něco oddychového, pro zasmání. K školnímu shonu a občasné podzimní pošmournosti to je podle mě jako dělané:).
  Z hororu mám nejraději Lovecrafta a jeho kult Cthulhu. Posledních pár let Albatros vydával postupně jeho kompletní dílo a každá kniha je doplněná parádníma ilustracema Františka Štorma. Taky super příběhy od různých autorů jsou ve sbírce Přízraky, zázraky & spol.
  A z oddechovějšího soudku mě teď napadá tak Stopařův průvodce po Galaxii, u kterého jsem se pobavila jako u máločeho a Báječný svět shopaholiků:)
  svecena.karolina@gmail.com

  OdpovědětVymazat
 14. Soutěží se vážně o skvělé knihy a vzhledem k tomu, že v angličtině mám doma všechny knihy přečtené, by se mi moc hodily nějaké další.
  Jinak právě teď čtu Knihu posledního soudu od Connie Willis, která mi svou obálkou a jejími barvami podzim připomíná, tak proč se nepustit právě do ní. :)
  lenisek01@gmail.com

  OdpovědětVymazat
 15. Hmm, přemýšlím, co by ti mohlo ukrátit podzimní chvilky. Já si s podzimem spojuji (nevím proč) Na západní frontě klid (skvělá knížka, když ji umíš ocenit..), Nevěstu ve sněhu, což je nová detektivka od Hosta a také Duše stromů a Duše kamenů od Marie Brožové, ty knížky ti určitě učarují. ;)
  můj mail: rencovav@seznam.cz

  OdpovědětVymazat
 16. Touhle soutěží jsi mi udělala vážně radost! Nejenom možností vyhrát knihy, ale hlavně tím, že jsem díky ní objevila nové (a moc sympatické) knihkupectví :)
  K podzimnímu čtení se podle mě hodí Dickens, už nějakou dobu se chystám na Nadéjné vyhlídky.

  h.madlenka@gmail.com

  OdpovědětVymazat
 17. Parádní soutěž! Možnost sehnat knihy v angličtině si teda rozhodn nenechám ujít. :)
  Rozhodně bych doporučila The darkest minds od Alexandry Bracken. Zatím to nebylo přeloženo a není to zrovna čtení pro začátečníky, ale je to opravdu výborné. :)
  hana.pejsova@email.cz

  OdpovědětVymazat
 18. Mockrát díky za tip, aktikvariát vypadá vážně úžasně, hned jsem si tam našla pár knížek, které bych chtěla! :)
  Já jsem nedávno četla knížku, která se mi strašně líbila, takže ji teď budu doporučovat úplně všem. Strašně mě okouzlila, protože je vážně úžasná. Jmenuje se Aristotle and Dante Discover the Secrets of the Universe. Dalo mi trochu práci ji v ČR sehnat, ale nakonec toho hledání vůbec nelituju, protože vážně stála za to.
  BartlovaHana98@seznam.cz

  OdpovědětVymazat
 19. Glattauer - Dobrý proti severáku. Jednak je to krásný příběh a jednak má kniha takový podzimní nàzev.

  janalanova@gmail.com

  OdpovědětVymazat
 20. Paráda! :) Můžu vřele doporučit J. Irvinga, ten je podle mě takový ideálně podzimní (Svobodu medvědům, Svět podle Garpa, Pravidla moštárny atd.).
  Aktuálně mám teď rozečtenu fajn knihu Něžná je noc od F. S. Fitzgeralda. :)
  Sleduji GFC i FB: Ivana Mikuličková (hezkakytka). hezkakytka@seznam.cz

  OdpovědětVymazat
 21. ahoj:) já moc tedy nerozlišuji podzimní a jiné knížky, jelikož na podzim si ke knížce vezmu navíc deku a teplé kakao nebo čaj:) nedávno jsem dočetla knihu Podivuhodný případ doktora Jekylla a pana Hyda, ale doporučuji knihu Milovaná od Toni Morisson:) sice trochu chmurná atmosféra, ale nebudeš se moct odtrhnout od děje a navíc je to podle skutečnosti... ver.langerova@seznam.cz

  OdpovědětVymazat
 22. Markus Zusak: The Book Thief (uplne, smutnokrasna, kde tu s padajucim listom ziarivej farby na pochmurom pozadi...i tak, zahreje, do caju vela medu)
  Audrey Niffenegger: The Time Traveler's Wife (pre mna jedna z najromantickejsich....po precitani sa tuzba po najskutocnejsej laske stane takmer neobsiahnutelna, cakala som v tedy prve dieta, cestovala autobusom z Tesca, vonku prsalo, na brusku polozena kniha a mne isla slza, jedna, no horuca, prijemne)

  OdpovědětVymazat
 23. Já když čtu, tak se většinou tak ponořím do příběhu, že příliš nevnímám, jaké je venku počasí. Tudíž nemám žádnou ideální knihu na jaro/léto/podzim/zimu. Jen se mění podmínky a například teď ke knihám piji mnohem více čaje. :-) Momentálně čtu Skálu od Petera Maye a tam je docela nevlídné počasí, tak bych možná doporučila tu.
  radynkas@gmail.com

  OdpovědětVymazat
 24. Úplně bezvadná soutěž! Antikvariáty mám moc ráda, protože se tam vždycky najde nějaká super knížka (hlavně klasika) za dobrou cenu :) Anglické knížky se poslední dobou snažím číst pravidelně, alespoň jednu za měsíc, protože na sobě vidím pokrok od té úplně první, kterou jsem se prokousávala docela dlouhou dobu a líbí se mi, že takhle se člověk nenásilnou formou procvičí v jazyce :) Jsem ráda, že jsem se díky tobě dozvěděla o tomto antikvariátu! :)
  A teď k tomu podzimnímu čtení. Já nemám nijak extra vyhraněný žánr pro určitá období, čtu prostě to, na co mám zrovna chuť :) Tenhle rok se to povedlo tak, že mám chuť na detektivky a thrillery, které se podle mého názoru k ponurému podzimu hodí. Dočetla jsem Spasitele od Nesboho, takže určitě doporučuju přečíst si celou sérii s Harrym Holem, potom mám velmi ráda Johana Theorina nebo Gillian Flynnovou (u mě vedou Temné kouty :)).
  Přeju ti krásný podzim se spoustou krásných knížek a hrnkem něčeho dobrého k pití :)
  jmadlova92@gmail.com

  OdpovědětVymazat
 25. Tak já si právě dávám rereading Harryho Pottera a Zaklínače a obě série jsou skvělé v jakémkoli ročním období :)
  nathair.potterhead@gmail.com

  OdpovědětVymazat
 26. Super soutěž! :)
  Já si co nejdřív chci vyzvednout v knihovně Stoletý stařík, který vylezl z okna a zmizel, myslím, že právě to bude můj ideální společník na večer.:))
  gabyblaschkoo@gmail.com

  OdpovědětVymazat
 27. Skvělá soutěž! A strašně, strašně moc se mi líbí tvoje fotky :)
  Jinak k podzimu se mi líbí číst Pohyblivý svátek od Hemingwaye nebo třeba Blues od Hraběte.

  OdpovědětVymazat
 28. Super soutěž! :)
  Podle mě je na podzimní večery jako stvořená kniha The Night Circus od Erin Morgernstern, vlastně plánuji tenhle měsíc re-reading. Je to jedna z mých nejoblíbenějších knížek a je jedno, ve kterém ročním období jí čtu, ale na podzim si jí člověk užije tak nějak víc. :)

  OdpovědětVymazat
 29. Já teď dočítám Tisíc podzimů Jacoba de Zoeta od Davida Mitchella, jehož knihy zbožňuju a tato má podzim i přímo v názvu. :) Jinak je ta kniha velmi epická. A moc se těším na nové vydání Třináct měsíců od stejného autora, které by mělo vyjít v nejbližších dnech a už ho mám předobjednané (byla to jediná kniha, která mi od něj doma chyběla a několik let jsem ji nemohla sehnat, tak se raduji dvojnásob, že bude druhé vydání). A pokud bys něco tajemnějšího, tak jsem právě dočetla Zlatého vlka od Hostu. Tato kniha sice nemá až takovou reklamu mezi čtenáři jako jiné knihy od Hostu, ale je opravdu skvělá. Moc se mi líbil jazyk, jakým je kniha napsaná a velmi atraktivní jsou dle mého názoru i historické a kulturní reálie, ve kterých se děj románu odehrává.
  lada.sadilkova@gmail.com

  OdpovědětVymazat
 30. Wow, tohle je úžasný, dokonalý, nádherný a zbožňuju ty fotky, jsou vážně moc povedený (mimochodem, prosím, prosím, prosííím :D odepíšeš mi sem anebo na mail anebo kamkoliv, co máš za foťák :D?)

  Tohle není fér. Tyhle tématický knihy prostě vážně nevedu. Čtu, co mi přijde pod ruku, jen jsme si se sestrou založily na Vánoce čtení Vánoční koledy, ale jinak vážně tematicky nečtu. Záleží na náladě, jestli číst něco depresivního a posilovat tak tu atmosféru (možná asi proto Greena, ale já od něj nic nečetla :D). Anebo jestli naopak si něčím zvednout náladu :). Já bych za každého počasí určitě doporučovala svého zbožňovaného Neila Gaimana, na kterého mám chutě celoročně, chlap se neuvěřitelnou imaginací, který by se mohl chytit za ruce s Timem Burtonem a odskákat spolu do Lalalandu :D. Ale protože děláš tuhle boží soutěž (a já vážně miluju knihy v ájině, však jich už několik mám doma a dvě se ke mně už řítí), tak bych ti vááážně moc ráda doporučila něco super. Nějakou ulítlou a crazy knihu, bláznivou. Ale ani nevím, že bych nějakou takovou četla, což je teda pro mě děsně smutný :D Přitom bych nějakou takovou čistě prdlou vážně brala, no, počkat, možná taková trochu bláznivější byla třebas od Neila kniha Stardust (Hvězdný prach), ale jestli ti nějakou doporučím od něj, tak určitě začni Neverwhere (Nikdykde). Moje prvotina od něj a zatím nejlepší, co jsem četla, nejen od něj, ale asi i obecně. Pak třeba stará dobrá klasika Harry Potter, ta taky nezklame, a určitě se to teď tématicky hodí hodně :D Škola.

  Ještě jednou díky za zajímavou soutěž, děsně moc mě potěšila, i když tuším, že nevyhraju, moc se mi líbí ten nápad.

  moncik.11@seznam.cz

  OdpovědětVymazat
 31. Díky za skvělou soutěž :).

  Takovou žádnou knihu nemám, ale myslím, že by se na podzim skvěle hodila klasika Malé ženy, které mě osobně se strašně moc líbily a můžu samotnou knihu jenom doporučit. Myslím, že by třeba bylo dobré i si něco přečíst od Nicholase Sparkse, který píše dokonale :).

  kleria.amanda@seznam.cz

  OdpovědětVymazat
 32. Původně jsem chtěla napsat, že na podzim něco veselého, aby tě to vytrhlo z té podzimní deprese, ale pak jsem si vzpomněla na knihu Hruškadóttir od Jany Šrámkové, a to je kniha, která je k melancholickému podzimu jako stvořená. Je to taková krátká, poetická novelka s úžasnou atmoférou. Myslím, že by se ti líbila. :)
  Marcellaa@atlas.cz

  OdpovědětVymazat
 33. V šedých tónech - R. Sepetys
  (Ne)obyčejný kluk - R. J. Palacio
  Černobílý svět - K. Stockett
  vera.bastlova@gmail.com

  OdpovědětVymazat
 34. Acchh, knihy z antikvariátu zbožnuju! Vlastně (sama sobě) ani jiné nekupuju. :)
  Já mám poslední dobou hrozně ráda historické, cestopisné a kriminální knihy. Nevím ale, jestli by tě něco takového zajímalo (třeba o obléhání Leningradu anebo historii socialismu v SSSR. :D Ale přísahám, že je to zajímavé!!!:D). Nebo třeba životopis Madeleine Albright. Podle mě jsou právě podzimní a zimní večery na literaturu faktu nejideálnější, ani nevím proč.

  No dost keců! Tady je můj e-mail: veronika.veverkova.vv@gmail.com

  OdpovědětVymazat
 35. Já bych tu asi řekla Napůl zlý od Sally Green, anebo třeba Prvních sto od Kass Morgan :-)
  Můj email: spitalnikova.lucie@seznam.cz

  OdpovědětVymazat
 36. Treba ted ctu erotarnu Nemravne znamosti a musim rict, ze je to takhle na podzimni vecery sovela oddychovka, ktera zahreje a nezatizi :))
  vavrinovamichaela@gmail.com

  OdpovědětVymazat
 37. Kniha na podzim? Podzim v Pekingu! A šilhám po tom Kite Runnerovi, na toho už se chystám dlouho. Jinak doporučovat je těžké, ale zkusím to: Zelený skřítek a děvčátko jménem Diana (Ondřej Netík), Vládkyně jestřábů (Marion Zimmer Bradley), Stín modrého býka (Leonard Medek a Františka Vrbenská), Křídla snů (George R. R. Martin & Lisa Tuttle). Všechno je to fantasy, to mi přijde na podzim nejlepší. Fantazie, podzim, mlhy a Samhain...
  leni.kava@seznam.cz

  OdpovědětVymazat
 38. Doporučuji spíše takové jednohubky, které se hodí na podzimní večery a zaručeně vyloudí úsměv:)
  Návraty do dětství skrz tyto knihy:
  Radůza - Čáp nejni kondor
  Já to doufejme ňák zvládnu - 60 slohových prací neapolských dětí
  Tove Janssonová - Dcera sochaře
  Tove Janssonová - Kniha léta

  Lenka F.
  mail: lenka.cicha@email.cz

  OdpovědětVymazat
 39. Na podzim se ráda vracím k historickým knihám, protože ať se v nich dějí sebevíc dramatické věci, podivným způsobem mě uklidňují. Možná je to tím návratem do starých dob - trochu si při jejich čtení připadám, jako kdybych se vracela zpět do dětství. Tímto způsobem na mě působí například knihy od Jean Plaidy nebo Barbary Erskinové, ale je jich mnohem víc. :-)

  lyra-journal@seznam.cz

  OdpovědětVymazat

Články na mail