Vítejte v mé knihovně


I když už do knihovny nechodím tak často jako dřív, přesto jsem na ně nezanevřela. Koneckonců, knihovnictví studuju. Nikdy jsem nebyla přihlášená v žádné jiné knihovně (kromě té školní) než v naší městské knihovně v Sušici. Mám to tam ráda. Jsou tu ochotné knihovnice, slušný výběr a teď po rekonstrukci i pěkný interiér. Rozhodla jsem se, že vám svou oblíbenou knihovnu ukážu. Aspoň prostřednictvím fotek.

Co vy a knihovny?


24 komentářů:

 1. Já jsem doma v knihovně na FF Masarykovy univerzity. Je to sice samá odborná literatura, ale já si vždycky přinesu něco svého (pokud tedy nemusím zrovna studovat, že). ;) A třebíčská knihovna je sice malá, ale příjemná. Vždy se mi nějak podaří ji skoro vypůjčit. ;)

  OdpovědětVymazat
 2. Ta knihovna je krásná! :) Bydlím v o dost větším městě, ale co do vzhledu se naše knihovna té vaší ani neblíží. A moc povedené fotky!

  Já jsem momentálně vedená v tolika knihovnách, že průkazky do nich zabírají dobrou polovinu přihrádek v peněžence. Ale co už :)

  OdpovědětVymazat
 3. Moc pěkná knihovna, hezké ty dělicí štítky a posezení! Taky musím říct, že v Praze na takové zařízení zvyklá nejsem. :-)
  Já chodím převážně do MLP (pražská městská knihovna), nejdřív pobočka na Praze 7, pak Ústřední a Břevnov, teď převážně Praha 2. Někdy mám pocit, že už jsem to tam přečetla celé, jindy si naberu plnou tašku knih. No, ale musím si rozšířit obzory. Je pravda, že na Praze 7 teď otevřeli jednu novou pobočku místo jiných dvou, tak tam jsem ještě nebyla, třeba bude Sušici konkurovat. :-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Viď! Byla jsem v Praze asi ve dvou knihovnách a docela mě odradilo, jak to tam vypadá.

   Vymazat
 4. Vypadá fakt krásně! :)
  Já osobně jsem teď knihovnu začala využívat více než jindy, ale u nás v malých městech moc velký výběr není, což mě mrzí. :/ :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. : ) Jako u nás to taky není žádná sláva, ty největší bestsellery se u nás objevují až tak po 3-4 měsících od vydání, ale to mi naštěstí až tak nevadí, já tam chodím hlavně pro klasiku a nebo tam objevuju romány, které by mi jinak úplně unikly. : )

   Vymazat
 5. Veľmi pekná knižnica :). Ja som ešte na základnej a strednej chodila do mestskej knižnice v Piešťanoch, ktorá sa za tie roky zmenila k lepšiemu. Keď som bývala 5 rokov Ostrave, navštevovala som univerzitnú knižnicu a mestskú, hlavnú pobočku kvôli skladu, kde mali staršie knihy a pobočku Opavská. Síce malá, ale podobne príjemná knižnica ako tá tvoja. Tam som veľmi rada chodila. Teraz bývam v Brne a hoci je neďaleko nádherná Moravská zemská knihovna a ešte bližšie mám pobočku knižnice Jiřího Mahena, knihy si už radšej kupujem a postupne budujem vlastnú knižnicu.

  OdpovědětVymazat
 6. Knihovna, do které chodím já, je asi mnohonásobně větší, a proto je někdy problém si knihu vůbec vybrat, natož pak, když nějakou hledám mezi několika tisíci knih. Moc se mi líbí moderní prostředí knihovny, kterou navštěvuješ ty :-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. : ) Mně by asi ani nebavilo v těch velkých bloumat a hledat :D

   Vymazat
 7. Já jsem v knihovně byla jen jednou. Mám spíš ráda koupené knihy které mohu mít doma, ale do této knihovny bych chodila pořád je opravdu pěkná.

  OdpovědětVymazat
 8. Krásné. Já mám knihovny ráda, ta atmosféra je skvělá. A když to máš kousek do Ústřední knihovny v Praze (což je opravdový PALÁC), tak to je pak teprve ráj pro knihomola :) Nicméně knihy raději vlastním, jsem tak trochu sběratel. A vůně nových knih je zkrátka nezaměnitelná.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tak jí vyzkouším, dík za tip! : ) To já právě zas sběratelka vůbec nejsem, i když se mi líbí mít v bytě velké knihovny, to je fakt. : )

   Vymazat
 9. Krásná knihovna :) V Olomouci je taky moc pěkná, ale od té doby, co mám čtečku tak jsem tam dlouho nebyla :) Taky teď moc nakupuju, takže nestíhám, ani to co mám doma :D

  Králík v krabici

  OdpovědětVymazat
 10. Liberecká krajská vědecká knihovna. Super knihovna, pro mne nejkulturnější místo ve městě, chodím sem často i na výstavy a přednášky. Jo a vlastně i do kavárny:-) V Praze chodím do Městské na Mariánském náměstí, když jsem bydlela v centru, tak jsem párkrát zašla i do Školské, ale tam mě to moc nebavilo.

  OdpovědětVymazat
 11. Nádherné fotky! Až mám sto chutí si k vám zajet a půjčit si knížku, kterou bych přečetla ještě dřív, než bych přišla domů :))

  Já chodím do dvou knihoven v Olomouci - do okresní a do jedné z poboček. A tak krásně tam teda není. A ještě jsou tam zpravidla strašně nepříjemné paní, které mi vždycky dokážou zkazit jakýkoliv požitek z knihovny... :/ No, co... aspoň, že je někde líp! :))

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. U nás jsou hrozně přívětivý, až mě to někdy překvapuje. : ) Měla by to být samozřejmost, ale většinou jsem zvyklá na protivný lidi. A díky! ; )

   Vymazat
 12. Ta knihovna je opravdu krásná! A hlavně přehledná. :) Když mi byly 4 roky, táta se mnou zašel do dětského oddělení v knihovně a přihlásil mě. :) Překvapivě si to pamatuji. :) Nejdřív jsme si půjčovali knížky, které mi potom četla maminka. Díky tomu doteď zbožňuji Ronju, dceru loupežníka. :) A když už jsem uměla číst, začala jsem tam chodit sama a chodím tam doteď. :) Jsou tam dvě vcelku vstřícné paní knihovnice, které si mě pamatují (asi, že tam chodím tak dlouho) a často tam dokupují nové knihy. Pro děti a puberťáky, jako já, je tam opravdu úžasný výběr. :)
  Když mi teď v dubnu bylo konečně 15, mohla jsem se přihlásit i do "dospěláckého" oddělení (musíme k tomu mít občanku) a říkala jsem si, jak to bude skvělé. Jenom, škoda, že to dospělácké oddělení je skoro dvakrát menší než to dětské a je tam hrozný nepořádek. Nemyslím špínu, ale zařazení knížek. Nedávno jsem mezi knížkama od Nesba našla Meg Cabotovou. :P A Měděného jezdce mají (celou sérii) v poličce "fantasy romance". :D Ale nevadí, občas tam najdu i něco, co je třeba v dětském zrovna půjčené, takže fajn. :D

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkuju za komentář. ; ) To je hezké, já takový pěkný vzpomínky moc nemám. Dětský oddělení (zatím jsem tam byla jen pro Gaardera, tak to tam moc v malíku nemám) je u nás ještě mnohem pěknější než tohleto dospělácký, designově je úplně dokonalý, ale bylo tam zrovna hafo dětí, když jsem tam přišla fotit, tak jsem se omezila jen na dospělý. : )

   Vymazat
 13. Krasna knihovna; ) Ja jsem v te nasi denne, protoze tam pracuju a splnil se mi tak zivotni sen.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To je hezký. : ) Taky doufám, že jednou skončím někde mezi knížkama!

   Vymazat
 14. Máte fakt neobvykle moderní knihovnu. :) Byla jsem v Sušici na začátku srpna a musím říct, že mi úplně učarovala Kaple Anděla Strážce, je na nádherném místě.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Celá Sušice je krásná! : )) A Andělíček mají všichni rádi, to je fakt. : )

   Vymazat
 15. Tak, v tej vašej to aspoň vypadá k svetu. Ešte aj knihy mi prídu celkom zachované. Tú čo máme my v meste je skôr na zaplakanie. Knihy vypadajú akoby ju najmenej trikrát niekto povracal- je to nechutné, no vážne ani veľmi nepreháňam. Ešte aj ten kútik na čítanie vypadá úžasne. U nás je vyhradená miestnosť s lavicami ako v kostole (ešte aj také staré sklápacie), takže sa k tebe môžu natesno narvať ďalší traja až štyria ľudia....
  A potom, že prečo nechodievam do knižnice...
  (Pozývam ťa na svoj blog All dreams are real- http://all-dreams-are-real.blogspot.sk/)

  OdpovědětVymazat

Články na mail