Knižně na náplavce

O víkendu jsem kromě sobotního Dyzajn Marketu navštívila ještě knižní jarmark Knihex. To se takhle sejde na pražské náplavce několik menších, nezávislých nakladatelství a svou produkci představí pěkně pod širým nebem. A nejen to. Na Knihexu kromě knižního trhu najdete také knihvazačské a další dílny, autorská čtení, besedy s autory, prezentace nových titulů, worshopy a další akce.


Byl to můj první Knihex, takže jsem tak docela přesně nevěděla, co od toho čekat. Upřímně řečeno, byla jsem z toho lehce zklamaná. Prostředí sice bylo super, ale na můj vkus tam bylo až příliš dětí a bylo to až příliš alternativní. Jasně, seznam nakladatelů jsem viděla předem, ale člověk si to stejně tak docela nedokáže představit, dokud to nevidí na vlastní oči. Drtivá většina knížek mi absolutně nic neříkala. Byla jsem tedy nadšená, když jsem mezi všemi těmi neznámými názvy nakladatelství zahlédla Host a Labyrint, jediná známá jména široko daleko. U Hostu jsem chvíli pošilhávala po Jak číst romány jako profesor, ale nakonec jsem si u Labyrintu vybrala Rudišovu Národní třídu. Protože je ostuda, že jsem toho o ní tolik slyšela a ještě si ji nepřečetla.

Kromě Národní třídy mi na Knihexu udělaly radost francouzské crepes, pes hlídající knihy a že jsem si tam zas poslechla něco o knize Umělec, vila a bazén. Ale jinak jste o moc nepřišli.


Byli jste na Knihexu? Víte o nějakých dalších knižních akcích v nejbližší době? :-)

Share this:

, , , , ,

KONVERZACE

10 x byl okomentován tento příspěvek:

 1. Já jsem tedy byla nadšená, atmosféra mě oslovila mnohem víc než na Světě knihy (i když ten je pochopitelně srdcovka), nakladatelství jsem znala dost, akorát jsem postrádala fra a Torst. Jen to je na chvilku no, není to na trávení nějakého moc dlouhého času tam :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To já jsem zas na ten Svět knihy, spíš. : ) Na druhou stranu, a to jsem ani v článku nepoznamenala, je fajn, že je pro menší nakladatelství, která by si třeba nemohla dovolit pronajmout stánek na Světě knihy, nějaká možnost, jak se prezentovat.

   Vymazat
 2. Letos jsem to na Knihex bohužel nestihla a docela mě to mrzí. Mám ráda taková ta malá, prakticky neznámá nakladatelství, u kterých se sem tam dají vypátrat opravdové poklady - i proto myslím, že bych si návštěvu určitě užila. Tak snad za rok :) Krásné fotky!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Mně se poslední dobou právě zamlouvá právě vydávaná česká i světová beletrie, která tam moc k dohledání nebyla. Ale to je jen o individuálním vkusu. Na druhou stranu zas.. -> viz komentář výše. : ) A děkuju za pochvalu. : )

   Vymazat
 3. Moc mě mrzí, že jsem akci kvůli angíně prošvihla. Docela by mi vyhovovalo, že to není na tak dlouho jako Svět knihy, ale co už :-( A ta kniha jak číst romány, tu bych teda taky potřebovala... :-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. No já si jí beztak co nejdřív pořídím. : )

   Vymazat
 4. Mě mrzí, že jsem to nestihla, určitě by se mi tam líbilo :) Skvělé fotky, povedly se Ti! :)

  OdpovědětVymazat
 5. Já se o víkendu učila a učila... takže jsem si to musela nechat ujít. Jsem proto ráda za fotky i za komentář. :) Tyhle tvé fotoreporty se mi hrozně líbí! :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jé, to jsem ráda, nějak mě to focení teď zase chytlo. : )

   Vymazat