Vyprávějte po Facebooku

úterý 8. dubna 2014

Mám oficiálně další důkaz, že sociální sítě nejsou jen nutné zlo, co žere čas a nedává člověku nic nazpátek. Facebook nám totiž začal dávat literaturu! Respektive tedy akce pod záštitou Magnesie Litery a spisovatele Jaroslava Žváčka, která se rozjela čistě, pouze a jen na nejznámější sociální síti vůbec.

Loňský vítěz v kategorii Objev roku Jaroslav Žváček a Magnesia Litera (jejíž slavnostní předávání vypukne už dnes večer, těšte se!) se společně pustili do projektu, jehož cílem je stvořit facebookovou povídku. Ta bude mít celkem 10 odstavců a můžete se na ní podílet i vy!

Tři hlavní hrdinové povídky samozřejmě žijí online. A tak se jejich příběh, popsaný vždy v jediném odstavci, odehrává zároveň i na Facebooku. Vy, jakožto čtenář, máte možnost komentovat každou situaci a zároveň nadhodit nápad, jak by to asi mohlo pokračovat dál. Rozvíjejte zápletku, budujte napětí, křísněte to romantikou a nějakým tím vtípkem a je z toho povídka jaksepatří. Stačí, když svou verzi na pokračování hodíte do komentářů pod povídkou.

Za vaší aktivitu budete samozřejmě odměněni. Autor každého dalšího vybraného odstavce získá poukázku na nákup do knihkupectví Kosmas a navrch ještě podepsaný výtisk knihy letošního vítěze Magnesie Litery. Paráda, ne? A to ještě není všechno. Na toho nejlepšího ze všech těch nejlepších komentátorů ještě čeká zbrusu nová čtečka Amazon Kindle 5. Takže na nic nečekejte, mazejte na Facebook a přidejte svůj tip na to, jak bude tahle povídka pokračovat.

3 komentáře

  1. Já jsem se připojila, ale než jsem se na web dostala, půl hodiny jsem vypínala různé adblocky, ach jo. :-)

    OdpovědětVymazat
  2. Super už jsem se přidala :)

    OdpovědětVymazat
  3. Tohle vypadá vážně zajímavě, hned to nasdílím a předhodím všem psavcům a nadšeným čtenářům, které znám. ;-)

    OdpovědětVymazat

© What Jane Read. Design by FCD.