Jak jsem byla v nakladatelství Host

Byla jsem v nakladatelství Host. Já a pár dalších vyvolených knižních blogerů. Je to jedno z největších, nejznámějších a taky nejkvalitnějších českých nakladatelství - aspoň podle mě. Pojďme si o něm říct pár zajímavostí a prohlédnout si, jak to vypadá u nich v redakci a v jejich obřím knižním skladu.

Pár nezbytných základních faktů pro začátek:

Tohle nakladatelství znám už roky a vždycky jsem s nimi byla nadmíru spokojená. Jejich knížky jsou vkusné a kvalitní co se týče obsahu i designu. Petra Plevová, která se Hostu stará o online marketing, říká, že je to velká zodpovědnost, ten punc kvality, který si Host za ty roky vydobyl. Když někdo jiný vydá knihu, která není tipťop a dokonale "vymazlená", nejsou pod takovým tlakem jako právě Host, od kterého je už "vymazlenost" samozřejmostí. Jsem ráda, že o své knížky tak pečují. Drtivá většina toho, co jsem od nich četla, byla zkrátka bez chybičky.

Od Hostu mám snad úplně nejradši překladovou beletrii, takže jsem hltala každé slovo Kristiny Nesvedové, jazykové redaktorky. Od ní a od Evy Sedláčkové, která je vedoucí redaktorkou literatury pro děti a mládež, jsem se toho dozvěděla spoustu zajímavého nejen o práci nakladatelského redaktora. Bylo nám taky prozrazeno, že Host chystá novou kategorii - hodlá zabrousit i do young adult a vydávat jen to nejlepší z tohohle nového odvětví literatury. Takže nebojte, žádní upíři, vampýři nebo něco podobného. Jejich vlajkovou lodí je bestseller Kostičas od Samanthy Shannonové (o který se bude na mém Facebooku už za chvíli soutěžit, nenechte si to ujít!)
Zleva: Eva Sedláčková, Kristina Nesvedová a Petra Plevová

A proč já osobně mám nakladatelství Host tak v oblibě?
 • už jsem to zmiňovala a řeknu to ještě jednou -> kvalita a preciznost!
 • hostovští lidé jsou fajn a je na nich vidět, že knihy prostě milují
 • vydávají jak českou, tak zahraniční literaturu
 • díky nim jsem se seznámila s panem Penumbrou, Achilleem a Buzíčky
 • jejich Manguel a Johns mě toho spoustu naučili
 • hostovskou redakční kuchyňku z jedné strany tvoří velká knihovna, takže věřím, že jsou to odborníci na slovo vzatí a že by mi dobrou knížku ušitou na míru našli, i kdybych doteď ještě nic nepřečetla

Na brněnském srazu od nakladatelství Host jsem se seznámila se spoustou zajímavých lidí i z řad blogerů. Pokud neznáte blog Katky Brabcové, tak se pořádně zastyďte a rychle to napravte. Koukněte taky na Knižní kukátko šoumena Vojty Hamerského a pusťte si nějaké knižní video od Madeleine Fehrensové. ;-)

~ ~ ~

A teď už jen fotky!
Začínalo se v brněnské kavárně Jedna báseň...

...pokračovalo v redakci nakladatelství Host...

...a na závěr nás čekala exkurze do knižního skladu.


30 komentářů:

 1. Host je opravdu (ještě mám ráda Torst) jedno z nejvalitnějších nakladatelství u nás a jejich knihy je radost vlastnit. Gratuluji k tomuto vyvolení. :-) A trochu závidím. :-D Práce v nakladatelství mě docela láká...

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Je to určitě báječná práce, i když se za ní určitě skrývá dřina, kterou si neumíme představit. Já si hrozně dlouho přála stát se redaktorkou v nakladatelství, ale došlo mi, že nechci, aby se z čtení knížek stala práce, i když pěkná, to uznávám. : )

   Vymazat
 2. krasne fotky :) musela to byt uzasna podivana :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Dík, i když ty fotky mi připadají otřesné, do kabelky už jsem foťák nenacpala, a tak jsem to odbyla iphonem; teď jsem na sebe pěkně naštvaná, protože mám nekvalitní památku na opravdu úžasnou podívanou a vracím se k megavelkým kabelám! :D

   Vymazat
 3. Závidím, Host je opravdu skvělé nakladatelství.:-)

  OdpovědětVymazat
 4. To by byla práce snů. ;-) Díky za exkurzi. :)

  OdpovědětVymazat
 5. Super článek, doufám, že něco napíšou i ostatní blogeři, chci víc fotek a chci tam jet taky :D Myslím, že bych záviděla uplně stejně i u jiných nakladatelství, ale je pravda, že Host má dobré jméno. Doufám, že jste si to krásně užili!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Díky, zatím jsem zahlédla jen videoreport u Madeleine Fehrensové a taky se těším na další články! : ) Užili jsme si to parádně. : )

   Vymazat
 6. Paráda :) I já děkuji za exkurz do světa knih. A díky fotkám jsem si vybavila, co jsem zapomněla připsat do svého seznamu :p

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jojo, já v tom skladu jen chodila a ukládala si do paměti pokud možno co největší množství titulů, které si chci jednou přečíst. : )

   Vymazat
 7. Hezký článek a děkuji za reklamu :D. Budu se snažit sepsat svůj report co nejdřív :)

  OdpovědětVymazat
 8. Dobrý článek. Tohle knihkupectví jsem neznal, takže si ho budu muset proklepnout, jestli má nějakou knihu s křesťanskou nebo esoterickou tématikou. Já totiž nesmím vlézt do knihkupctví, neboť snad vždy něco koupím.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Host funguje jako nakladatelství, nikoli knihkupectví. Ovšem na jejich stránkách je eshop a dokonce si knížku můžete vyzvednout přímo u nich v redakci. Takže vlastně knihkupectví taky, ale ofiko je to nakladatelství, jen aby bylo jasno. :D S tématikou, o které píšete, žádné zkušenosti nemám, tak nevím, třeba se tam i něco takového najde.

   Vymazat
 9. Dobrý článek, díky za upozornění, toto knihkupectví jsem neznal, budu ho muset proklepnout. Doufám, že mají i něco s křesťanskou tématikou.

  OdpovědětVymazat
 10. Tak to musel být opravdu zážitek. Myslím si, že by nebylo od věci jednou za čas udělat exkurzi i pro veřejnost nebo pro školy, ale na druhou stranu je to přece jenom stále především nakladatelství. :-) Děkujeme za reportáž, těším se na další u ostatních bloggerů. :-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. No, alespoň pro humanitně zaměřené obory by výjimku udělat mohli, žejo! : )

   Vymazat
  2. Tak to naprosto souhlasím! :-)

   Vymazat
 11. To muselo byť super! Mojím snom je dostať sa do ich skladu a odchádzať odtiaľ s náručou plnou kníh :-D Ale to sa asi nikdy nestane :) Díky, že si sa so zážitkom podelila :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Bylo to parádní. Hele, já se tak ještě v sobotu ráno taky neuměla představit. A nakonec se tohle přesně stalo. Takže kdoví! : )

   Vymazat
 12. Super článek a super fotky! :) Já jich tolik nemám... Nějaký článek ale taky určitě sepíšu! ;)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkuju, děkuju, ale stejně mě teď štve, že jsem si ten foťák nevzala a nefotila trochu "profesionálněji". : ) A těším se na tvůj článek!

   Vymazat
 13. moc pěkný článek! :-) Dobrý proti severáku nemá chybu, opravdu skvělá kniha ;-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Díky! Tuhle knížku jsem začala číst jako první... a fakticky snad nemá chybu! : )

   Vymazat
 14. Hlásím opravdu těžkou závist, že jsem nebyla vyvolená, ale byli jste tam opravdu skvělí blogeři, takže jste si to určitě zasloužili :) Moc ráda bych poznala lidi z nakladatelství Host i nakoukla pod pokličku. Seznámila jsem se s ním hlavně díky blogu, ale čím víc knih od nich čtu, tím víc mu propadám. Na každé je vidět úžasně odvedená práce! :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Přesně tak, jsem ráda, že to vidíš stejně, Host je prostě jednička. Myslím, že určitě bude spoustu dalších příležitostí pro další skvělé blogery, jak se s nimi setkat osobně. ; )

   Vymazat
 15. Jani, díky. Moc ráda jsem Tě poznala, stejně jako ostatní blogery. Bylo to příjemné setkání! Myslím, že se podařilo dát dohromady fakt zajímavou skupinu. Věřím, že to nebylo setkání poslední :-) Eva Sed.

  OdpovědětVymazat

Články na mail