Proč miluju Martinus.cz


Martinus.cz je internetové knihkupectví. To znamená, že zatím sice nenajdete kamennou prodejnu, zato ale v internetových vodách můžete sledovat jejich oficiální stránku, číst blog, být fanouškem na Facebooku, followerem na Twitteru nebo Instagramu. Předevčírem oslavilo dva roky.

Připadá mi podivné, že mí kamarádi (ti neknihomolští) znají Neoluxor a Kanzelsberger, ale neznají Martinus.cz. Není to jen tím, že to nejsou knihomolové. Většina z nich studuje a nějakou tu knížku občas přelouská aspoň kvůli škole. Ale spousta lidí pořád ještě neumí využívat sociální sítě. Na Facebooku sledují svoje ex a Twitter nebo Instagram neznají vůbec, i když smartphone pochopitelně nutně potřebují k životu. 

Martinus.cz je taková internetová Mekka všech online knihomolů. :-) Odlouplo se od svého staršího brášky Martinus.sk. To vzniklo v roce 1990 ve slovenském Martině jako kamenný obchod a v roce 2001 se objevilo na internetu. Český Martinus vznikl v roce 2012. Proč je to moje nejoblíbenější knihkupectví?

1. Martinusáci jsou milovníci knih. Sledují literární novinky, akce, zajímavosti. Přináší #literinfo a chtějí vědět #copravectu. 

2. Jsou online 24/7. Tweetují v sobotu ráno i v neděli večer. Vaše problémy se neodloží na "až po víkendu". Jsou k dispozici, když je třeba.

3. Jsou to srdcaři. Je vám jasné, že jim na vaší objednávce záleží stejně jako vám. Nestalo se mi, že by mě nějak odbyli, že bych dostala strohou odpověď. Víte, že jste pro ně důležití.

4. Mají super nápady. Knihoběžník, Den nepřečtených knih, #ctuvenku a další prima hashtagy. Knižní párty, když na Facebooku překročili hranici 10 000 fanoušků, narozeninová oslava s e-knížkou Hejno bez ptáků, kam vám její autor Filip Doušek napsal vlastnoruční e-věnování. Je toho spoustu.

5. Vždycky udělají o trochu víc, než se očekává. Chcete si na krabici nechat nakreslit dinosaura? Zajímá vás, jak byste mohli přijít k práci v knihkupectví? Občas se může stát, že až vám bude doručena objednávka od Martinusu, nepotěší vás "jen" knížka.

6. Hledí si svých blogerů. Brunch plný povídání o knihách. Hrneček s iniciálou mého křestního jména. Hipster tričko se jmény slavných spisovatelů. E-kniha s osobním věnováním od autora. Jo a to nejdůležitější, čím mi dělají radost - kupou báječných knížek!

Napadají vás další důvody, proč je Martinus.cz boží? Věřím, že ano. Když si myslím, že Martinus už nemůže překvapit, zase mě něčím nadchne. Jedno knihkupectví s tisícem příběhů prostě stojí za to.

22 komentářů:

 1. Asi si začnu knížky objednávat přes internet, jak to tak čtu :)

  OdpovědětVymazat
 2. Souhlasím s prvním komentářem. :) Opravdu koukám! Martinus, knihkupectví k nezaplacení. :D :)

  OdpovědětVymazat
 3. Martinus je fajn, ale přesto zůstanu věrná nakupování na internetových stránkách s levnými kousky s osobním odběrem.

  OdpovědětVymazat
 4. Já jsem si objednala poprvé z Martinusu předminulý týden a plná spokojenost. Přestože se objevil menší zádrhel s nedostupností zboží, hned mě informovali a dali možnosti řešení. A ty jejich záložky jsou vážně úžasné. :-) Rozhodně si tam budu objednávat i nadále.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To je fakt, knihomolské záložky mám taky ráda. :)

   Vymazat
 5. Souhlas, mám úplně stejný názor... :) Jen musím říct, že Martinus si mě svým přístupem už tak trochu rozmazlil a nejraději bych podobný přístup viděla i všude jinde! :)) Dávají tímhle vším laťku hrozně vysoko a jen málokdo se tomu umí přiblížit... Což je ale dobře! :)

  OdpovědětVymazat
 6. Zatím jsem si od nich neobjednávala žádnou knížku, ale možná si ji někdy objednám. Jsem ani nevěděla, že jsou tak super. =)

  OdpovědětVymazat
 7. Takovýhle přístup k zákazníkovi mám moc ráda a vůbec mi nevadí, že mě nutí víc utrácet, je to prostě na správném místě. Ani jsem nevěděla, že třeba Den nepřečtených knih je "jejich", ach jo, teď tam chci pracovat, co mi to děláš!?!?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Nedivím se ti. :D A taky si myslím, že mají vyrovnaný poměr ceny a péče o zákazníka. :)

   Vymazat
 8. Absolutní TOP byla honba za ovečkou :-)

  OdpovědětVymazat
 9. Ještě jsem si přes internet knihy neobjednala, ale myslím si, že je čas začít a rozhodně začnu zrovna v tomto internetovém knihkupectví :)

  OdpovědětVymazat
 10. Skvěle popsané, a ještě lépe se to čte ;-) #litamevtom

  OdpovědětVymazat
 11. Martinus je jediné knihkupectví, kde nakupuji knížky :) Jsou nejpříjemnější, nejrychlejší, nejkreativnější a jednoduše nejlepší :)

  OdpovědětVymazat
 12. Já když online, tak se snažím podpořit knihkupectví ve městě (objednají ti knížku online, neplatíš poštovné a ještě máš 10% slevu), ale většinu knížek nakupuji na Book Depository. Od Martinusu zatím nic, ale rozhodně se na to chystám. ;D

  OdpovědětVymazat

Články na mail