Mučte svého manžílka podle příručky

Dámy a pánové, udělala jsem odsouzeníhodnou věc mezi knihomoly. Vybrala jsem si knížku jen a pouze na základě líbivé obálky. Aniž bych si o ní cokoliv zjišťovala. Přečtěte si, jak se mi tahle náhodná kniha líbila.


101 způsobů jak mučit manžela je příručka založená na tom, že všichni muži na světě jsou hloupá a jednoduchá stvoření, kterým ke spokojenosti stačí telka a fotbal. Takže pokud máte doma něco komplikovanějšího, co třeba dokáže pochopit ironii nebo má nedejbože čirý rozum, asi s těmihle tipy moc nepochodíte. Takovému člověku by totiž okamžitě došlo, jakou stvůru si to vzal a okamžitě by se s vámi rozvedl. Nebo by s vámi možná zůstal jen z lítosti, protože by se domníval, že vám úplně hráblo.

Na druhou stranu, pokud existují ženy, jenž se domnívají, že jejich manželé jsou hodni takových trestů, vřele knížku doporučuju. Spisovatelka Maria Garcia-Kalbová má opravdu fantazie na rozdávání. Začíná jednoduchými "rozehřívačkami" jako Schovejte mu dálkový ovladač, pokračuje vyšším kalibrem Předstírejte orgasmus a pak mu to přiznejte a završuje to týráním typu Nechte se tetovat (nejlépe Nechte si vytetovat obočí).

Nejsem žádná velká intelektuálka, takže jsem se u knížky taky docela bavila. Když knížku berete s nadsázkou, je to celkem sranda. Navíc, vsadím se, že některé z Mariiných doporučení praktikují na muže všechny ženy. Nebudeme si přece lhát do kapsy, že na vzkazy odpovídáme hned jak máme čas nebo že si neužíváme, když na nás občas muži trochu žárlí. Na druhou stranu, rada Vyražte na nákupní orgie mi přijde úplně bezpředmětná. Nenakupuju, abych někoho týrala. Nakupuju, protože musím.

Je to odlehčené a veselé čtení vhodné jako vtipný dáreček pro natěšenou novomanželku nebo naopak hodně zoufalou manželku. Maria Garcia-Kalbová píše čtivě a humorně, i když dost sarkasticky a místy až jedovatě. Důležité ale je, že se při čtení bavíte. 101 způsobů jak mučit manžela je důkazem, že je někdy lepší zasmát se u jednoduché knížky než se prokousávat mnohovrstevnatým románem. A že na pěknou obálku byste občas měli dát.

101 způsobů jak mučit manžela (101 Ways To Torture Your Husband) / Maria Garcia-Kalbová / Petruše Klůfová / 2013
Za recenzní výtisk děkuji knihkupectví Knihcentrum.cz.

Share this:

, , , ,

KONVERZACE

10 x byl okomentován tento příspěvek:

 1. Obálka je pěkná, ale nevím, nevím, jestli bych tu knížku chtěla. :)) Ale myslím si, že to může být fakt vtipný dárek třeba na rozlučku se svobodou - a takové tipy se vždycky hodí. :)

  Jinak Valentýna s přítelem nepřeháníme, spíš si jen uděláme hezký večer, svátečnější než obvykle.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Taky nejsem na ty růžové a červené srdíčkové kýčovitosti z obchodů, ale mám ráda takovou tu výjimečnější atmosféru. ;-) A na rozlučku se svobodou je tenhle dárek rozhodně jako dělaný. :-)

   Vymazat
 2. Obálka se mi moc líbí, možná to může být sranda jako dárek, ale doma bych to mít nechtěla, můj muž je něco extra! :-) Mimochodem teď čtu opak - skvělou knihu s fakt divnou obálkou, takže nevím, co si o tohle myslet (svět zahlcují divné obálky neodpovídající obsahu knih).
  Jinak tvoje spontánnost při výběru recenzního výtisku se mi líbí :-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Srandička to je, ale vážně to snad nikdo brát nemůže! :-) (možná až na autorku, která prý všechno tohle na svého muže praktikovala) A je fakt, že dost často obálka neodpovídá obsahu... a naopak. :-)

   Vymazat
 3. Tyhle knihy nějak extra nemusím, ale díky, pobavilo.

  OdpovědětVymazat
 4. Aj ja si dávam tak strašne veľa granka na krupicu! 8D A ešte aj práškový cukor a škoricu! mňaaam 8P

  Kniha na mňa okamžite zapôsobila názvom 8D Asi by som sa na nej dobre nasmiala.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Bez spousty granka, cukru a skořice to není správná krupička! ;-) :D

   Vymazat
 5. Cha, jako dárek k svatbě docela dobrý! :) Ale sama bych po podobné knížce asi nesáhla. Líbí se mi ta rada na fotce - zapište ho na hodiny tance... Věřím, že to by pro nebohého manžela mohlo být fakt peklo.

  OdpovědětVymazat