Nesbøho Švábi jsou napínaví, navzdory škrobeným dialogům

Taky se vám stává, že máte prostě takové období, kdy si vás určitý knižní žánr sám vyhledává? Já teda jo. Zrovna teď. Ne že bych se těm drsným detektivním příběhům nějak bránila, ale sama po nich rozhodně nepátrám. Nakonec jsem z nich ale vždycky nadšená. Jako třeba teď z nového a mého úplně prvního Joa Nesboho.

Snivý a půvabný Člověk Gabriel

Po opravdu dlouhé době jsem zase zabrousila do novinek české literatury. Prvotina od Kateřiny Dubské skýtá neuvěřitelně půvabný pohled do krajin pod Buchlovem a seznamuje nás s obyčejným příběhem neobyčejného člověka Gabriela.

Thriller, kterého se hrozil i Stephen King

V neznámém městečku kdesi v Missouri se začaly odehrávat podivné vraždy. Někdo tam unesl a zabil dvě malé holčičky. A vytrhal jim všechny mléčné zuby. Zdá se mi, že si mě knížky s poněkud zvráceným příběhem v poslední době samy vyhledávají. A tohle je tedy zvrácené hodně. I přesto ovšem knížka patří do takzvaného unputdownable. Je to strašně čtivé. Ostré předměty neodložíte, dokud je nedočtete.

V Panoptikonu jsou děti ze stanice Zoo, jen děsivější

Jedna z nejnovějších knih nakladatelství Odeon je fikce psána z pohledu patnáctileté Anais, jejíž příběh by vydal rozhodně na víc než jednu knihu. Měla jsem chuť přečíst si něco spojeného s oborem, který momentálně studuji, se sociální prací. V Panoptikonu je všechno. Drogy. Prostituce. Ústavní péče. Pedofilie. HIV. Strach. Smrt. Se zatajeným dechem jsem četla, jak rychle se člověk může dostat až na dno.

Díky Terapii láskou budete věřit v happyend

Dalším recenzním výtiskem od knihkupectví Eruditus je nedávno zfilmovaný román Terapie láskou. Knižně už vyšel v roce 2008 a záhy se stal obrovským hitem. Do Čech ve své knižní podobě dorazila Terapie láskou až letos na jaře a opět se stala velkým úspěchem.

8 rad jak napsat skvělou recenzi

Protože už jsem napsala více než sto recenzí na knihy, namyšleně jsem dospěla k závěru, že jsem připravena rozdávat rady a zkušenosti ostatním. Pro začátek tedy pár slov o tom, jak si představuji, že by měla vypadat skvělá recenze.