Cayenský pepř a javorový pudink Charlotte Lavigneové

Náhodou se mi dostal do ruky pikantní románek Pikantní život Charlotte Lavigneové. Napsala ho Nathalie Royová a je prvním dílem z trojdílné série o životě jedné praštěné třicátnice. Pojďme se mu teď mrknout na zoubek.


Charlotte je jako já


Mám dojem, že si poslední měsíce vybírám ke čtení samé báječné knížky. No vážně, už si ani nevzpomínám, kdy bych něco hodnotila slovy: strašné, příšerné, fádní. A Pikantní život Charlotte Lavigneové taky není ani jedno z toho. Na tuhle knížku se spíš hodí přídavná jména typu: boží, vtipné a čtivé. S touhle knížkou rozhodně nesáhnete vedle.

Charlotte Lavigneová je pohledná třicítka z Kanady, pracuje jako produkční v televizi a každodenně zažívá spoustu zábavy nejen na place, ale i se svými superúžasnými kamarády, gayem Ugem a nevypočitatelnou Aišou. Je to moderní žena, jejímiž velkými starostmi jsou (od nejmíň důležitého po nejpodstatnější): počet přátel na Facebooku, její kulinářské umění a schopnost pohostit co nejvíc lidí najednou a - samozřejmě - muži. Tedy spíš jeden velmi konkrétní muž. Max. Její pan Vysněný. Jejich cesta je ovšem hodně kostrbatá a do poslední chvíle není jasné, jestli Charlotte dojde ke šťastnému konci. Je to třídílná série, přece spisovatelka nevybalí happyend hned v prvním díle. Nebo jo?


Do Charlotte, která celý příběh vypráví ze svého pohledu, jsem se okamžitě vžila. Asi proto, že v ní strašně moc vidím samu sebe. Jsem stejně naivní, roztržitá a nevyrovnaná jako ona. Dobře, pravděpodobně se mi nestává tolik trapasů a neštěstí - díkybohu. Taky s vařením na tom nejsme docela stejně; stávají se mi sice při vaření podobné katastrofy jako Charlotte, ovšem zatímco já míchám rajskou omáčku, ona peče krabí koláč a vyrábí bizoní steaky.


K nakousnutí


Ano, při čtení téhle knížky se vám budou sbíhat sliny. Fakticky. I to nejzvláštnější jídlo (dobře, až na šneky) umí autorka popsat tak lahodně, že máte nutkavou potřebu zjistit, kde je nejbližší bizoní farma nebo chcete (podobně jako hlavní hrdinka) vyjet na pramici lovit čerstvé pstruhy. Pro Charlotte je vaření druhou největší vášní (hádejte, co je tou první) a umí si to jaksepatří užívat. I když se to někdy nepovede. O to větší je to ovšem sranda. 

Hlavní hrdinka mi místy strašně připomínala nejen mě, ale taky Bridget Jonesovou, akorát v míň zoufalém vydání. Její přátelé jsou milí (ach, co bych dala za kamaráda gaye jako je Ugo) a sympatičtí, zvláštním okořeněním je kamarádka Aiša, od které čtenáři ani Charlotte nikdy neví, co mohou čekat. Dobrým doplněním příběhu jsou i kolegové z televize, kde se taky každou chvíli děje něco nepředvídatelného. Zkrátka, je to příjemný mix lidí, kteří vám nelezou na nervy a které byste rádi viděli i v druhém díle. Uvidíme, co si Nathalie Royová na příště vymyslela.


Tenhle pikantní a lehce sexy románek je prostě k nakousnutí. Nepatří k těm bezduchým slaďárnám z červené knihovny, je to chytrá kniha o chytré ženě, navíc ještě zabalená do šik přebalu (a mrkněte i pod něj na obálku, je taky skvělá!). Už se nemůžu dočkat dalších pikantností ze života Charlotte Lavigneové.Pikantní život Charlotte Lavigneové: Cayenský pepř a javorový pudink
(La vie épicée de Charlotte Lavigne: Tome I - Piment de Cayenne et pouding chomeur) / Nathalie Royová / Jitka Řihánková / 2013
Za recenzní výtisk děkuji knihkupectví Martinus.cz.

Share this:

, , , , ,

KONVERZACE

5 x byl okomentován tento příspěvek:

 1. Zaujala mě. :) I když bych se tak úplně do hrdinky nevžila, protože je skoro dvakrát starší než já, ale možná taky ano:)
  Přidávám na seznam ;)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. No, je fakt, že je hlavní hrdinka "jen" o deset let starší než já, ale stejně si myslím, že alespoň něco ze sebe v ní objevíš taky, asi jako to měly všechny ženy/holky i s Bridget Jones. :))

   Vymazat
 2. Nice post. I was checking constantly this blog and I am impressed!

  Extremely helpful information particularly the remaining section :) I deal with
  such info a lot. I was seeking this particular info for a long time.
  Thanks and best of luck.

  my web page; Louis Vuitton Australia

  OdpovědětVymazat