Proč miluju blogování

Poslední dobou mě napadá, jak se mi plní přání, o kterých jsem ani netušila, že je mám. Že zažívám věci, o kterých jsem nevěděla, že je chci zažít. A to jen a pouze díky mému blogu.

Začala jsem blogovat kvůli své neutuchající potřebě psát a číst. Předpokládala jsem, že mě to brzy omrzí - to už se mi stalo se spoustu koníčků. Ale ono ne. Jsou to už skoro dva roky a pořád mě to baví. Děsně. Vlastně čím dál tím víc. Protože mám čím dál tím víc motivace být do toho jaksepatří zažraná.


Začalo to komentáři na moje články. Pochvalnými. Dokonce velmi. Pak mi nakladatelství začala posílat knížky. Jen tak. Za recenzi, jejíž psaní mě baví stejně jako samotné čtení. Zničehonic se mě začali lidé ptát, jak mají začít s blogováním. . Amatéra. Který ještě nedávno netušil, co to vlastně to blogování je - nebo spíš tušil, ale podvědomě se mu vybavovaly takové ty blogísky se třpytivými nápisy orámovanými růžovou barvou.


Takže jsem si vymyslela kurz o blogování na Naučmese.cz. Cha. Já, které se třásla kolena, i když měla jen předříkat básničku před spolužáky ve škole. Měla jsem dojem, že si to v poslední chvíli musím rozmyslet. V noci mě pronásledoval jeden zoufalý sen, ve kterém jsem se hystericky rozbrečela přímo před kurzisty a utekla pryč. Ano, až taková jsem trémistka. Ovšem v momentě, kdy jsem dorazila na místo a začala mluvit, tréma byla fuč. Sedělo přede mnou třináct lidí, všichni nadšenci do blogování, bylo vidět, že je to baví a mě to bavilo taky. Za dva týdny pořádám další kurz. Snažím se ho ještě vylepšit, udělat ho co nejzajímavější. Na trému nemyslím.


Ten den, co jsem uveřejnila recenzi na knihu Nic není, jak se zdá, mi přišel e-mail od Andrewa Nicolla. To je, prosím, spisovatel, který tuhle knížku napsal. Poděkoval mi za mou recenzi. Jako fakt. Celý následující týden jsem si vykračovala pyšně jako páv.


V úterý jsem byla na exkurzi v nakladatelství CooBoo. Jen tak mě napadlo, že by bylo prima ozvláštnit letní povídkovou soutěž a namísto knih vymyslet nějakou originálnější první cenu. Šéfredaktorka CooBoo, Tereza Pecková, byla pro. Bylo to boží. Víte co, i když sledujete kubulíny (redaktory z CooBoo) na Facebooku, Twitteru a bůhví čem ještě, tak vám stejně přijde neuvěřitelné, že fakt stojíte přímo v jejich redakci a vybíráte si knížky z jejich proslulé knihovničky. A oni vás ještě pobízejí, ať si jich vezmete víc. No fakt.


A ve středu večer jsem byla na křtu Květinostesku, e-knížky populární blogerky Michelle Losekoot. Bylo to báječné. Jsem vážně zvědavá, co dalšího zažiju jen díky tomu, že píšu blog. Že čtu knížky. Někdy si říkám, jak je to na houby, že do toho vkládám tolik času a není mi to nijak vykompenzováno, ale ono je - všemi těmihle úžasnými zážitky, střípky, na které nikdy nezapomenu. Stojí to za to.Díky za vaši přízeň, mí drazí čtenáři! :)

14 komentářů:

 1. Díky, že bloguješ. Pomohl mě trochu nakopnout a taky blogovat! Těším se na kurz! :) Monika

  OdpovědětVymazat
 2. Respekt! I pro nás přihlížející je pěkné sledovat, jak se někdo vypracoval, tak ať se daří i nadále. :)

  OdpovědětVymazat
 3. Já to říkám pořád, že knížky dělají zázraky. ;-) Gratuluju k úspěchům, tvůj blog je super. ;-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Knížky dělají zázraky... krásně řečeno. :) A děkuju!

   Vymazat
 4. Nádhera! :)
  Jo, vidím to podobně. Někdy se stane, že trochu zapochybuju nad smyslem toho všeho, ale stejně mě to jen tak nepřestane bavit. Všechny ty drobné radosti, komentáře, maily a lidé kolem toho za to určitě stojí. :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Přesně. Napsat tenhle článek mě napadlo právě po tom, co jsme o tomhle debatovaly. :)

   Vymazat
 5. Krásný článek!
  Také mi přijde, že mě blogování baví čím dál tím víc.:-) Škoda, že se nedostanu na kurz, vážně by mě to zajímalo.:-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Třeba někdy jindy, já doufám, že budou ještě další. ;)

   Vymazat
 6. Máš takové štěstí! Zasloužené, samozřejmě! Ach, poděkování od samotného autora? Já jenom zírám! :)
  Kurz bych ráda navštívila, ale bohužel...:)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Opět: třeba někdy jindy. :) A děkuji..taky jsem zírala. :D

   Vymazat
 7. Jsem ráda, že se ti u nás líbilo :)
  A vůbec gratuluju k úspěchům, ať se ti pořád tak daří, myslím, že máš báječnej blog!

  OdpovědětVymazat

Články na mail