Dejte follow nebo like

Žijeme ve světě, kde každý buduje svou tvář nejen přímo mezi lidmi, ale taky na sociálních sítích. Někdo je považuje za zlo, já si myslím, že chcete-li pro svůj blog získat pořádnou fanouškovskou základnu, je nezbytné pořídit si aspoň stránku na Facebooku. Inspirována blogerkou Brabikate, rozhodla jsem se, že vám ve stručnosti povím, kde všude ještě můžete najít blog U Margarety.


Jak jinak. Myslím, že Facebook je takový základ, i když jsem tam svému blogu pořídila fan page teprve nedávno. Přispívám tam pochopitelně odkazy na své recenze a v poslední době se ho taky snažím ozvláštnit odkazy na zajímavé a zábavné články týkající se literatury. Fanoušci utěšeně přibývají a doufám, že to tak bude i nadále. :)


Napůl můj osobní, napůl blogový. Založila jsem si ho v době, kdy jsem si chtěla zachovat aspoň částečnou anonymitu, proto mě najdete pod přezdívkou Margareta. Opět se tu objevují v drtivé většině odkazy na mé články, občas retweetnu nějakou tu zajímavost nebo perličku od někoho jiného. Právě sem taky nejčastěji dávám mé vlastnoruční fotky. Sama jsem si Twitter zamilovala, pro mě je to nevyčerpatelný zdroj inspirace, dobré nálady a zajímavých novinek nejen v knižním světě.


Stránka, bez které už bych dneska asi nemohla existovat. :) Snídaně už netrávím u Novinek.cz. Rozkliknu si místo toho Bloglovin a podívám se na výpis nejnovějších článků u všech mých oblíbených blogů. Je to parádní. Na Bloglovinu stačí jen zadat "U Margarety" a objeví se vám tam každý můj nový článek.

Nějaký čas jsem uvažovala i o Google+, ale prozatím mi tahle sociální síť přijde zbytečná a trochu nepřehledná. A protože anonymitě už jsem dávno dala vale, můžete se mrknout i na mou osobní stránku na Facebooku, kde se taky občas objeví něco s knižní tématikou. Do budoucna plánuji Instagram a inspirací nabitý Pinterest, kam se zatím chodím jen tak kochat. :)

Co vy a sociální sítě? Milujete je nebo nesnášíte?
Kde všude najdou čtenáři váš blog?

Share this:

, , , , ,

KONVERZACE

4 x byl okomentován tento příspěvek:

 1. Blogovat bez využití sociálních sítí je jako psát si na zeď - vlastní... V záplavě blogů je těžké dát o sobě vědět a hlavně mít zpětnou vazbu. Taky mě na tom baví to objevování.
  Můj blog má Facebook, Pinterest a ode dneška i Instagram :-) Přehled mých oblíbených blogů sleduju u ranní kávy na Blogger - měla jsem ho založený než jsem objevila Bloglovin a nevidím markantní rozdíl. Google+ mám ale to byl upgrade sám od sebe - nevyužívám. Twiter mám taky, ale jenom profi, pro blog ne - nebaví mě rozklikávat odkazy, a po pravdě, bez fotek mě to nebaví.
  Sociálním sítím zdar! (ikdyž to jsou strašní žrouti času)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. "Blogovat bez využití sociálních sítí je jako psát si na zeď - vlastní..." -> hezky řečeno. :)
   Jsou to žrouti, ale přijde mi, že čím dál tím víc užiteční. ;)

   Vymazat
 2. Někdy je třeba dát o sobě vědět, v té spoustě blogů se pak těžko nachází ty dobré a zajímavé. Každopádně ten tvůj mezi ně řadím a sleduji tě jak na FB, tak na Bloglovin (Twitter účet nevlastním). :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jo, taky už se mi stalo, že jsem na supr blog narazila díky odkazům na twitteru (nebo fb).
   A dík za follow, samozřejmě. :)

   Vymazat