Co mi dal Knihovnický Barcamp

pátek 12. dubna 2013

Pod tíhou všech dojmů jsem se konečně odhodlala napsat něco o Knihovnickém Barcampu, jehož prvního ročníku jsem se zúčastnila ve středu 10. dubna. Byl to můj vůbec první barcamp v životě a odnesla jsem si z něj spoustu nového, zajímavého a neotřelého.

Knihovnický Barcamp se letos v pražské Národní technické knihovně konal poprvé a byla to moje první akce podobného druhu. Sjeli se na ní nejen knihovníci (což jsou ve velké většině holky se slušivými velkými brýlemi... nebo se mi to zdálo?). Z přednášejících tam vlastně bylo knihovníků minimum. Mluvilo se sice hlavně o knihovnách, ale taky o knihkupectvích, o webech, o blozích, o knihách samozřejmě a o spoustě dalších super věcech.

Byla jsem tam celkem 8 a něco hodin a odnesla jsem si spoustu poznámek, vanilkový dezert, placku, láhev vody a milion myšlenek poletujících mi v hlavě. Především o tom, jak co nejlépe změnit sebe a svůj web. To všechno mi dal Barcamp úplně zadarmo. Taky jsem slyšela mluvit svou oblíbenou knihovnici Olgu Biernátovou a Michaelu Losekoot z Růžové pandy. A pochopila, v čem spočívá kouzlo Twitteru.

Zdroj: barcamp.knihovna.cz

Jelikož se program odehrával hned ve třech různých místnostech, nestihla jsem všechny přednášky, ale celkově vzato jsem toho stihla ažaž. Dozvěděla jsem se, co by se knihovna mohla naučit od knihkupectví, jak zažít knihu celým tělem a zjistila jsem něco o projektu Česko mluví o vzdělávání. Taky jsem si poslechla, jak učit ty, co už vědí opravdu hodně, jestli můj web mluví správnou řečí a v neposlední řadě jsem získala pár tipů na skvělý a originální dárek pro sebe i mé drahé (Naučmese.cz). Už vím něco o PR a novinářích a jak to chodí v české knižní blogosféře.

Dalo mi to pár nápadů na nové články, tak se těšte, v následujících týdnech vás čeká minimálně jeden článek o Twitteru a taky o tom, jaké to tedy je v té české knižní blogosféře... alespoň z mého pohledu.

12 komentářů

 1. Jsem zvědavá na článek o knižní blogosféře i o twitteru (účet sice mám, ale pořád jsem mu ještě nepřišla na chuť... takže třeba se to teď změní!). :-)
  O barcampu jsem slyšela, ale nebyl čas... Tak snad třeba příště. :-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Taky mi dlouho trvalo, než jsem si Twitter oblíbila. A příště si barcamp určitě nenechej ujít. ;-)

   Vymazat
 2. Mmm, velice zajímavá akce:) slyším o otm poprvé abych ti pravdu řekla, ale určitě to muselo být super! :)

  OdpovědětVymazat
 3. zajímavé...příště se asi taky půjdu podívat, přestože o tom také slyším poprvé.
  Už se těším na články o blogování, snad budou brzy ;)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Určitě to stojí za to. Radši jsem od toho zpočátku moc nečekala a nakonec jsem byla víc než mile překvapená.
   Články o blozích se tu objeví do konce dubna. ;-)

   Vymazat
 4. Souhlasím super zajímavá akce! A jsem zvědavá na Tvůj názor na knižní blogosféru :)

  OdpovědětVymazat
 5. Odpovědi
  1. Bylo to výborné. A ano, jsem ze Sušice. :)

   Vymazat
  2. Já mám teď totiž přítele v Sušici, tak mě to zaujalo :)

   Vymazat
 6. Tyjo! Tak to jsem propásla. Ale jelikož nebydlím v Praze, tak je to pro mě trochu z ruky. Muselo to být zajímavé!

  OdpovědětVymazat

© What Jane Read. Design by FCD.